Powrót do przeszłości

Dzisiejszy odcinek sponsoruje literka P :)

 

Pamiętajcie, że ten przegląd jest subiektywny, Wasze propozycje możecie dodawać na forum (TUTAJ). Kotek czeka na Wasze sugestie i życzy miłej lektury :)

 

ELVIS PRESLEY

 

Czy tego pana trzeba komuś przedstawiać? Elvis to ikona, legenda, postać kultowa. Ten amerykański aktor i piosenkarz to prekursor rock and rolla i jedna z najważniejszych postaci popkultury. Chociaż od śmierci Elvisa minęło już ponad trzydzieści lat, jego piosenki ciągle cieszą się wielką popularnością. Mówi się, że Elvis żyje - na pewno jest w sercach fanów na całym świecie.

 

 

 

  

 

PULP FICTION

 

"Pulp Fiction" to film kultowy. Od premiery minęło już 15 lat, a produkcja ciągle zachwyca. John Travolta, Uma Thurman, Bruce Willis, Samuel L. Jackson - z taką obsadą film musiał być wspaniały. Dodajmy do tego reżyserski geniusz Quentina Tarantino i mamy produkcję, która zawsze będzie miała swoich wielbicieli. Kotek uważa, że "Pulp Fiction" nie może zabraknąć w rankingu!

 

 

Płatni mordercy, Jules (Samuel L.Jackson) i Vincent (John Travolta), dostają zlecenie, by odzyskać z rąk przypadkowych rabusiów tajemniczą walizkę bossa mafii. Vincent dostaje kolejną robotę - na czas nieobecności gangstera w mieście, ma zaopiekować się jego poszukującą wrażeń żoną Mią (Uma Thurman). Vincent i Jules niespodziewanie wpadają po uszy, gdy przypadkowo zabijają zakładnika. Kłopoty ma też podupadły bokser (Bruce Willis), który otrzymał dużą sumę za przegranie swojej walki. Walkę jednak wygrywa, a Los Angeles staje się od tej chwili dla niego za małe. Specjaliści od mokrej roboty będą mieli co robić Już 15 grudnia będzie można przypomnieć sobie film, który przyniósł Quentinowi Tarantino status geniusza pastiszu i autora arcydzieła, które zmieniło oblicze kina. - film.gazeta.pl

 


 

 

POLONIA 1

 

Polonia 1 to stacja telewizyjna, która w latach 90. była ulubionym kanałem dzieci. Dlaczego? Z powodu bajek! "Yattaman", "Giggi", "Kapitan jastrząb", "Czarodziejskie zwierciadełko", czy "Czarodziejka z Księżyca" - dla nich szybko odrabiało się lekcje, aby już o 17 zasiąść przed telewizorem i przenieść się w krainę fantazji. Kotek żałuje, że stacja nie chce wznowić nadawania tych kultowych bajek :(

 

 

 

 

 

 

POPEYE

 

Popeye - marynarz, który po zjedzeniu szpinaku staje się siłaczem, bawi małych i dużych od 1929 roku. Kto by pomyślał, że Popeye jest taki stary? Przecież, chyba każdy z nas, choć raz oglądał bajkę z jego udziałem, uśmiał się z niezdarnej Oliwii, czy kibicował Popeye'owi w walce z Bluto. Kotek jest pewien, że marynarz nigdy się nie zestarzeje i (może dzięki szpinakowi?;)) będzie bawił nas jeszcze przez wiele, wiele lat!

 

 

 

 

 

Kotek czeka na wasze propozycje!