Powrót do przeszłości

Dzisiejszy odcinek sponsoruje literka N :)

 

 

Pamiętajcie, że ten przegląd jest subiektywny, Wasze propozycje możecie dodawać na forum (TUTAJ). Kotek czeka na Wasze sugestie i życzy miłej lektury :)

 

Nirvana

 

Czy jest ktoś, kto nie zna tego zespołu? Nirvana powstała w 1987 roku, jednak światową sławę przyniósł jej dopiero singiel "Smells Like Teen Spirit", wydany w 1991 roku. Z czym nam się powinna kojarzyć formacja? Przede wszystkim z Kurtem Cobainem i Kristem Novoselicem, którzy ją założyli. Zespół rozwiązano w 1994 roku, po śmierci Kurta, jednakże właśnie wtedy popularność grupy fenomenalnie wzrosła. Nirvana wydała więc nieukończone demo, które długo gościło na listach przebojów. Nirvana to formacja o której słuch nie zaginie!

 

 

 


 

 

NEW KIDS ON THE BLOCK

 

New Kids on the Block to pierwszy słynny boysband. Zespół działał przez dziesięć lat (1984-1994) - członkowie formacji wykonali kawał dobrej roboty! Członkowie NKOTB do tej pory pojawiają się gościnnie na różnych imprezach i ciągle powalają widownie na kolana! Gdyby nie oni Backstreet Boys, czy 'N Sync nie wiedzieliby, jak zabrać się do pracy ;)

 

 

  

JACK NICHOLSON

 

Jack Nicholson to wybitny aktor. Za co go lubimy? Za filmy "Lot nad kukułczym gniazdem" i "Lśnienie", za szelmowski uśmiech...Nicholson był dwanaście razy nominowany do Oscara, zdobył trzy statuetki. Gdyby Kotek przyznawał te nagrody, aktor miałby obstawiony statuetkami cały kominek ;) Nicholson zadebiutował jako aktor w 1969 roku i jeszcze przez długi czas będziemy mogli oglądać go (i produkcje które reżyseruje) na wielkim ekranie!

 

 

'N SYNC

 

'N Sync stworzył ten sam człowiek, który wypromował Backstreet Boys. Formacja działała w latach 1995-2002. Za co lubimy 'N Sync? Justin Timberlake w śmiesznych loczkach - bezcenny widok :)

   


 

NINTENDO

 

Konsole Nintendo zna chyba każdy :) Te przenośne, choć równie fajne, nie są tak kultowe, jak kolorowe stacje na kartridż. Super Mario Bros, Tetris, Contra - na Nintendo można było naprawdę zaszaleć. Dziś na rynku znajdziemy nowoczesne konsole (także tej firmy), jednak to te urządzenia sprzed kilkunastu lat sprawiają, że łezka kręci się w oku :)

 

 

 

 

Kotek czeka na Wasze propozycje!