Anna Samusionek nie obchodzi świąt

Boże Narodzenie? Wielkanoc? Anna Samusionek nie obchodzi tych świąt. Dlaczego?

Podczas, gdy większość Polaków zasiadła dziś do wielkanocnego śniadania, dla Anny Samusionek i i jej rodziny, jest to zwykła niedziela. Wszystko z powodu wyznania - aktorka jest bowiem adwentystką i nie obchodzi katolickich świąt.

 

Anna zmieniła wyznanie za sprawą znienawidzonego dziś męża. Zgodnie z wiarą aktorka nie pracuje w soboty, w związku z tym musiała na przykład odmówić udziału w show "Jak oni śpiewają".

Otrzymałam taką propozycję. Nie skorzystałam z niej, bo musiałabym złamać zasady biblijnego sabatu. Religia zabrania mi pracować od zmierzchu w piątek do zmierzchu w sobotę. Udział w programie zobowiązywał mnie do poświęcenia całej soboty, a takiej możliwości po prostu nie ma. Odmawiam każdej pracy, która byłaby niezgodna z wyznawaną przeze mnie religią. Stąd też biorą się moje problemy z graniem w teatrze i z większością produkcji, które nie dają mi możliwości negocjowania terminów - powiedziała aktorka w rozmowie z "Faktem" już jakiś czas temu

Praca pracą, ale czy to znaczy, że dzieci nie robią pisanek i nie przychodzi do nich Święty Mikołaj?

 

 

 

Więcej o:
Komentarze (75)
Anna Samusionek nie obchodzi świąt
Zaloguj się
 • dzierlatka55

  Oceniono 41 razy 31

  jeżeli wierzy w to - dobrze !!! a jeżeli to jakaś "gra" aby być inną - to i tak JEJ sprawa...wiara jest to indywidualna sprawa każdego człowieka...szanujmy każde wyznanie !!!!

 • Gość: Gość

  Oceniono 46 razy 30

  Czytając te komentarze (nie wszystkie) można śmiało stwierdzić, że Polacy są nietolerancyjni. Jak można zmuszać kogoś do wiary chrześcijańskiej? Jak można zmuszać kogoś do obchodzenia świąt wbrew jego woli? Ja też nie obchodzę świąt i według innych tzw. wierzących jestem gorsza? Ja przynajmniej nie chodzę do kościoła żeby się "pokazać". Zastanówcie się nad sobą, bo aż strach czytać niektóre komentarze.

 • Gość: Gość

  Oceniono 57 razy 27

  ja też nie obchodzę, niczego nie obchodzę, nie mam żadnego wyznania, ufff.... Dzieci mam już 11 i 15- letnie i jakoś przeżyły bez świętego Mikołaja, który zamiast upamiętniać szlachetną postać biskupa Mikołaja jest amerykańskim pajacem z hipermarketów; moim dzieciom nie były też potrzebne masy prezentów i związany z tym kicz, dostają prezenty i są kochane na codzień; podobnie ja i mój mąż nie obchodzimy walentynek i jesteśmy ciągle na siebie napaleni, ciągle sobie wierni i ciągle ze sobą zaprzyjaźnieni :) ... ja i moja rodzina wiemy więcej o Wielkim Tygodniu niż większość tzw. gorliwie wierzących, wiemy więcej z np. Pisma Swietego niż PIS-owscy wyborcy z pierwszych ławek kościelnych... mamy więcej szacunku dla wszelkich religii niż jakikolwiek gorliwiec swojej jedynej słusznej wiary itd.
  Zycie bez udawania jest taką samą wartością jak życie oparte na szczerej religijności; brudne jest tylko życie wg prawa masy, strachu, wygody i przyzwyczajenia

 • Gość: Gość

  Oceniono 31 razy 23

  No nie malują i nie przychodzi mikołaj, i co z tego???

 • Gość: Gość

  Oceniono 30 razy 20

  i bardzo dobrze! Czy każdy w Polsce musi być katolikiem? Szanujmy wyznania innych i nie śmiejmy się z nich. Czy to od razu przestępstwo, że nie pracuje w soboty i przestrzega zasad religijnych?

 • tesknie

  Oceniono 30 razy 20

  To czy wierzymy i przede wszystkim w co wierzymy to, moim zdaniem, indywidualna sprawa każdego człowieka. Najważniejsze, żeby żyć w zgodzie z sobą i wyznawanymi przez siebie zasadami.

 • Gość: Gość

  Oceniono 26 razy 16

  No i Jej sprawa. Najgorsi sa tacy co to wszystkie Swieta regularnie obchodza a potem przy pierwszej okazji ''blizniemu'' noz w plecy.

 • Gość: Gość

  Oceniono 30 razy 16

  i co z tego?
  Ja też nie obchodzę świąt bo nie czuję się katoliczką...phi
  A moje dzieci muszę przyzwyczając do pisanek bo inni tak robią? bez sensu

 • rysiek

  Oceniono 61 razy 15

  przynajmniej jest konsekwentna w swojej wierze, w przeciwieństwie do zakłamanych katoli, którzy żrą mięcho w piątek, bzykają cudze żony, klną i utopiliby bliźniego w łyżce wody!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX