Basia i Mieszko pożegnali się z You Can Dance

Basia Zielińska i Mieszko Wiśniewski musieli czekać na swoją szansę. Gdy w końcu im się udało, odpadli w pierwszym odcinku YCD...

 

Za nami pierwszy odcinek na żywo? Jak było? Właściwie, tak jak zawsze. Kotkowi podobał się początek - na scenie pojawili się finaliści poprzednich edycji (Ania Bosak i Gleba, Kasia i Artur oraz Wiola i Gabryś) i zatańczyli razem z nową złotą szesnastką. Dalej było już całkiem normalnie...

 

Nowości? W tej edycji po raz pierwszy ktoś musiał opuścić YCD już w pierwszym programie. Jeśli do nowinek możemy zaliczyć choreografów, to nowi-starzy byli: Roofi i Maria Foryś (jak widać, tancerze z YCD nie zginą w tłumie).

 

Osiem duetów, trzech jurorów i Kinga Rusin , która zaliczyła kilka wpadek...Nieważne. Skupmy się na tancerzach.

 

Ania Kapera i Jurij Żurajew

 

Pierwszy duet, pierwszy taniec. Ania i Jurij zatańczyli (jak to określiła Kinga Rusin) kryminalny broadway. Podobało się juri, spodobało się publiczności. Kotek jest ciekawy, czy pająk na klacie Juriego zadziałał na korzyść, czy niekorzyść pary?

 

Kaja "Muffinka" Kudełko i Kuba Werel

 

Kaja i Kuba zatańczyli dancehall, do którego choreografię ułożyła Maria Foryś. Agustin stwierdził, że był to najlepszy dancehall, jaki do tej pory zatańczono w YCD.

 

Basia Zielińska i Mieszko Wiśniewski

 

Basia i Mieszko byli już w programie w poprzednich edycjach, jednak dopiero teraz mogliśmy ich zobaczyć w programie na żywo (wcześniej nie udało im się przetrwać eliminacji w Buenos Aires i Barcelonie). Ich salsa nie zachwyciła. Agustinowi nie przypadł taniec Mieszka, nie było w nim "tego czegoś".

 

Julia Żytko i Piotr Jeznach

 

Julia i Piotrek zatańczyli hip-hop, do którego choreografię przygotował Roofi. Było energicznie, było w rytmie, było...zwyczajnie. Niemniej, juri taniec przypadł do gustu, para usłyszała kilka dobrych słów od samego Michała Piróga ;)

 

Eliza Kindziuk i Łukasz Zięba

 

Para zatańczyła jazz. Taniec w wykonaniu Elizy i Łukasza trochę się Kotkowi dłużył (może dlatego, że Kotek myślał już o łóżeczku, a jazz troszkę usypia ;)), jednak publiczności i juri bardzo, bardzo się spodobał. Wszystko na "+".

 

Klaudia "Jadźka" Koruba i Maks Hać

 

Klaudia i Maks zatańczyli locking. Zdaniem Kotka było troszkę za wolno i trochę niemrawo...No, ale Kotek się nie zna ;) Komentarz Michała a propos astmy był trochę nie na miejscu...Ogólnie: Jadźka rządzi, Maks musi nabrać pewności.

 

Ada Piechówka i Rafał Kabungwe

 

Jive w w wykonaniu Ady i Rafała był bardzo sympatyczny. Kotek jest ciekawy, jak ten duet poradzi sobie w innych gatunkach, a Wy?

 

Ania Szymoniak i Paweł Kulik

 

Ania i Paweł pokazali, że juri podjęło dobrą decyzję przyjmując ich do YCD. Kotkowi ich występ bardzo się podobał! Może inni ich nie docenili?

 

 

Solówki...

 

Kotkowi najbardziej podobał się występ Pawła i Basi. Niestety, Kotek był w mniejszości...

 

Basia i Mieszko musieli pożegnać się z YCD. Kto wie, może jeszcze ich zobaczymy w programie? W końcu, jak to mówią, do trzech razy sztuka...

 

Jak wrażenia? Czyj taniec najbardziej się Wam podobał?