Powrót do przeszłości

Dzisiejszy odcinek sponsoruje literka K :)

Pamiętajcie, że ten przegląd jest subiektywny, Wasze propozycje możecie dodawać na forum (TUTAJ). Kotek czeka na Wasze sugestie i życzy miłej lektury :)

THE KELLY FAMILY

Czy jest ktoś, kto nie słyszał o Kelly Family? Ten rodzinny zespół zadebiutował w 1975 roku. Formacja - Barbara Ann Kelly, Daniela Jerome Kelly'ego i ich dzieci, byli samowystarczalni - sami uczyli się grać na instrumentach, komponowali, pisali piosenki, byli menadżeram, producentami...Zrobiło się o nich głośno w 1994 roku. Kilkanaście lat temu nie było szkolnej dyskoteki bez utworów Kelly Family. Muzycy postawili na solowe kariery, dzięki temu możemy nadal słuchać głosu uwielbianego przez dziewczyny Angelo, czy Paddy'ego :)

kelly family
KELLY FAMILY

KUBUŚ PUCHATEK

Kubuś Puchatek narodził się 14 października 1926 roku. Jego ojcem jest brytyjski pisarz A. A. Milne. Wszystko zaczęło się od książek ("Kubuś Puchatek", "Chatka Puchatka", "Wiersze dla Krzysia), jednak Kubuś bardzo szybko trafił na ekrany. Misia o bardzo małym rozumku zna chyba każdy z Was :) Kubuś, Tygrysek, Prosiaczek,Kłapouchy, Zając, Sowa, Mama Kangurzyca, Maleństwo i Krzyś (postać, której pierwowzorem był syn autora) bardzo szybko stali się ulubieńcami dzieci (tych większych "dzieci" również ;)) na całym świecie. Chociaż Kubuś Puchatek ma już ponad 80 lat, dla nas nigdy się nie zestarzeje i zawsze będzie puchatą kulką zajadającą się miodkiem ;)

KRECIK

Krecik to kolejna kultowa, animowana postać. Twórcą Krecika jest Zdenek Miler. Jak wymyślił postać? Miał pokazać, jak wygląda produkcja tkaniny. Nie chciał robić tego wprost, ponieważ produkcja miała być skierowana również do najmłodszych. Myślał, myślał i wymyślił :) Krecik dostał nowe spodenki ;) Jak wiecie, w każdym odcinku uczymy się czegoś pożytecznego - tak, tak, Krecik nie tylko bawi, ale i uczy! Czarny zwierzak podbija nasze serca od 1956 roku i pewnie będzie to robił jeszcze przez wiele lat!

KAJKO I KOKOSZ

Kajko i Kokosz to bohaterowie komiksu autorstwa Janusza Christy. Kajko i Kokosz zadebiutowali w 1972 roku w dzienniku "Wieczór Wybrzeża". Bohaterowie komiksu to słowiańscy wojownicy - Kotkowi bardzo kojarzą się z Asterixem i Obeliksem ;) Dziś znamy ich głównie z gry, która ukazała się całkiem niedawno, a to wielki błąd! Kotek gorąco namawia do zapoznania się z Kajko i Kokoszem!

KOJAK

Kojak to kultowy serial kryminalny. Odcinki nagrywano w latach 1973-1978 (powstało 118 odcinków). Dziś mamy "CSI" i "Kości", niegdyś spędzano popołudnia ekscytując się dokonaniami porucznika Theo Kojaka. Być może, gdyby nie ta produkcja nie mielibyśmy dziś aż tylu seriali o podobnej tematyce? Kojak musi być w kotkowym rankingu!

KRZYSZTOF KRAWCZYK

Nie mówicie, że nie znacie Krzysztofa Krawczyka! Przecież bez piosenki "Zatańczysz ze mną jeszcze raz, ostatni raz..." nie ma żadnego wesela, czy innej imprezy! :) Piosenkarz zaczynał jako wokalista zespołu "Trubadurzy", po 10 latach współpracy z formacją rozpoczął karierę solową. Współpracował z wielkimi gwiazdami, stworzył wiele hitów. Kotek jest pewien, że o piosenki Krzysztofa Krawczyka będą nam towarzyszyć jeszcze przez wiele, wiele lat!

KRESZ

Bez kreszu nie mogłoby być tego zestawienia :) Dresy kreszowe były obowiązkowym strojem lat 90. Ok, może to i zwykły ortalion, ale dla niektórych kresz to rzecz kultowa :)

Kotek czeka na Wasze propozycje!

Więcej o: