Powrót do przeszłości

Dzisiejszy odcinek sponsoruje literka J :)

 

Pamiętajcie, że ten przegląd jest subiektywny, Wasze propozycje możecie dodawać na forum (TUTAJ). Kotek czeka na Wasze sugestie i życzy miłej lektury :)

 

SIR ELTON JOHN

 

Elton John, a właściwie Reginald Kenneth Dwight, to jeden z najbardziej rozpoznawalnych brytyjskich muzyków. Śpiewa, komponuje, gra na pianinie. Czego się nie dotknie, zamienia to w złoto. Współpracował z wielkimi artystami (m.in. z Michaelem Jacksonem, Stevie Wonderem, z zespołem Queen i...Spice Girls). Wszechstronny, z każdym potrafi znaleźć wspólny język. Ścieżka dźwiękowa z "Króla Lwa" podbiła serca małych i dużych, a Elton John wielu kojarzy się z antylopami gnającymi przez sawannę ;) Czynnie angażuje się w działalność charytatywną, uhonorowany wieloma nagrodami, jednak najważniejszym wyróżnieniem jest otrzymanie tytułu szlacheckiego.

 

 

 
 

MICHAEL JACKSON

 

Micheal Jackson to ikona popkultury. Ten amerykański piosenkarz wywarł wielki wpływ na inne gwiazdy (m.in. Justina Timberlake, czy Britney Spears), zrewolucjonizował teledyski, a jego choreografie zna chyba każdy. Chociaż znamy go też z licznych skandali i całej otoczki związanej z jego operacjami plastycznymi, mimo to, najważniejsza jest muzyka. A Michael Jackson pozostaje niekwestionowanym królem muzyki pop.

 

 

 THE JACKSON FIVE

 

Michaela Jacksona zna chyba każdy, ale Jackson Five pozostaje w cieniu...Co to takiego? Rodzinny zespół Jacksonów :) Powstał w 1966 roku, został rozwiązany w 1990. Jermaine, Michael, Janet, Marlon, Jackie, Randy i Tito (skład formacji się zmieniał) byli jedną z najpopularniejszych kapeli tamtych czasów. Teraz słyszymy tylko o Michaelu i Janet...

 

 

 INDIANA JONES

 

Indiana Jones bawi nas już prawie 30 lat. Pierwszy film o przygodach archeologa (postać wykreował znany scenarzysta George Lucas), "Poszukiwacze Zaginionej Arki", miał swoją premierę w 1981 roku. Kapelusz i bicz - atrybuty Indiany, chyba każdemu przywodzą na myśl Harrisona Forda, aktora, który wciela się w rolę tytułowego bohatera. To, że dr Henry Walton Jones Jr. jest z nami już tyle lat oznacza, że po prostu musi być w kotkowym zestawieniu ;)

 

 

 

Kotek czeka na Wasze propozycje!