Powrót do przeszłości

Dzisiejszy odcinek sponsoruje literka H :)

Pamiętajcie, że ten przegląd jest subiektywny, Wasze propozycje możecie dodawać na forum (TUTAJ). Kotek czeka na Wasze sugestie i życzy miłej lektury :)

 

HAIR

 

"Hair" to kultowy musical z 1968 roku. Opowiada o dzieciach-kwiatach, o ich życiu, zainteresowaniach, przyjaźni. Fabuła może nie jest bardzo ambitna, ale "Hair" to naprawdę coś wspaniałego. Piosenki do dziś nuci wiele osób na całym świecie. Dzięki temu musicalowi, zwiększyło się zainteresowanie ruchem hippisowskim. Co jakiś czas powstają nowe wersje przedstawienia, musical doczekał się też filmowej adaptacji. Zdecydowanie, "Hair" musi być w kotkowym zestawieniu!

 

 

 

 

JIMI HENDRIX

 

Jimi Henrix to najwybitniejszy gitarzysta wszech czasów. Wielu ludzi nie wyobraża sobie, jak wyglądałaby dzisiejsza scena muzyczna, gdyby nie on. Czego się nie dotknął, zamieniał to w złoto. Był jednym z najbardziej innowacyjnych muzyków, pozostaje niedoścignionym wzorem. Jimi Henrix to postać, którą naprawdę warto znać!

 

 

 


 

 

HANNIBAL LECTER

 

Hannibal Lecter to bohater powieści Thomasa Harrisa. Jednak wiele osób myśląc o Hannibalu, ma przed oczami Anthony'ego Hopkinsa, który wcielił się w Hannibala Lectera w filmach nakręconych na podstawie książek. Główny bohater jest niesamowicie inteligentny, jednak jego postrzeganie dobra i zła różni się od tego ogólnie przyjętego...Kotek nie będzie Wam streszczał całej opowieści, bo na pewno, choć raz, słyszeliście o Hannibalu. Przyznajcie, że Hannibal Lecter to kultowa postać i zasługuje na miejsce w rankingu.

 

 JAN HIMILSBACH

 

Jan Himilsbach to postać kultowa. Aktor, pisarz, scenarzysta. Samorodny talent. Mistrz ról charakterystycznych. Bohater wielu anegdot. O Janie Himilsbachu można mówić i mówić, jednak trzeba zobaczyć go "w akcji", aby zrozumieć na czym polega jego wielkość. Kotek wspomni, chociażby, o "Rejsie", gdzie Jan Himilsbach zagrał Sidorowskiego. Tego rankingu nie byłoby bez Jana Himilsbacha.

 

 

 

 

WHITNEY HOUSTON

 

Piosenkarka miała swoje wzloty i upadki, jednak miejsca w kotkowym zestawieniu nie możemy jej odmówić :) Whitney ma niesamowity, mocny głos, który jesteśmy w stanie rozpoznać zawsze i wszędzie. Zdobyła wiele nagród, jednak największy sukces związany jest nie z muzyką, a z aktorstwem. W 1992 roku wystąpiła u boku Kevina Costnera w filmie "Bodyguard" - ten film przyniósł jej wielką popularność, a piosenka "I Will Always Love You" jest niezastąpionym miłosnym utworem.

 

 

 

 HANSON BROTHERS

 

Myślicie, że Jonasi to pierwszy tercet śpiewających braci? Nic bardziej mylnego. Pomysł na rodzinny biznes mieli też bracia Hanson, którzy w 1997 roku założyli zespół. Taylor, Zac i Isaac Hanson byli ulubieńcami nastolatek na całym świecie. Braterskie przedsięwzięcie dość szybko runęło w gruzach, jednak bracia postawili na solową karierę i mają się całkiem dobrze :)

 

 

 

 

 

 

HULA-HOP

 

Dzisiejszy odcinek zamyka sympatyczna obręcz. Hula-hop to fajna zabawka dla dziewczynek, dla kobiet - przedmiot do ćwiczeń mięśni brzucha. Nieodzowny atrybut wielu pokazów w programie "Mam talent" ;) Lubicie hula-hop?

 

 

 

 

 

Kotek czeka na Wasze propozycje!