Powrót do przeszłości

Dzisiejszy odcinek sponsoruje literka E :)

 

Pamiętajcie, że ten przegląd jest subiektywny, Wasze propozycje możecie dodawać na forum (TUTAJ). Kotek czeka na Wasze sugestie i życzy miłej lektury :)

 

E.T.

 

"E.T." to film kultowy. Wyreżyserował go Steven Spielberg, premiera miała miejsce w 1982 roku. Od tej produkcji rozpoczęła się kariera Drew Barrymore.

Jeden z największych przebojów ekranowych wszech czasów. Ciepła, wzruszająca opowieść o przyjaźni między dziesięcioletnim chłopcem z rozbitego domu a równie spragnionym opieki przybyszem z kosmosu, pozostawionym przypadkowo na Ziemi przez swoich towarzyszy podróży. Jedna z najpiękniejszych wycieczek w świat dzieciństwa (nie tylko z jego radościami, ale i lękami), jakie kiedykolwiek zafundowało nam kino. - film.gazeta.pl

Kto nie oglądał jeszcze "E.T." musi to koniecznie nadrobić!

 

 

EMINEM
Trudno porównywać Eminema z gwiazdami takimi jak The Beatles, czy ABBA, jednak Kotek uważa, że zasługuje on na miejsce w rankingu. Eminem, a właściwie Marshall Bruce Mathers III, to raper i producent muzyczny. Budził wiele kontrowersji, gdy pojawił się u boku czarnoskórych artystów. Nikt do końca nie wiedział, czego się po nim spodziewać. Razem z kolegami z Detroit związany był z formacją D12. Jego kariera nabrała rozpędu w momencie, gdy wziął go pod swoje skrzydła Dr. Dre. Od daty premiery jego ostatniego krążka minęły cztery lata, jednak w tym roku Eminem powróci i, jak zwykle, nas zaskoczy.

 

 

ESMERALDA
Dawno, dawno temu, gdy nie było jeszcze tak wielu seriali jak w tej chwili, telewizorami rządziła Esmeralda. Właściwie nie było to tak dawno temu, serial miał swoją premierę w 1997 roku. Trudno mówić o skomplikowanej fabule i dobrej grze aktorskiej, jednak Esmeralda na stałe zagościła w sercach fanów. Leticia Calderón, aktorka, która zagrała tytułową bohaterkę, odwiedziła Polskę w 1999 roku. Tłumy fanów robiły wszystko, aby zobaczyć się z nią, choć przez chwilę.

EDWARD NOŻYCORĘKI

 

Dzisiejsze zestawienie zamyka sympatyczny, choć groźny cyborg, Edward Nożycoręki.W filmie z 1990 roku odnajdziemy znakomitych aktorów - Johnny'ego Depp'a, czy Winonę Ryder.

 

Pewnego razu w zamku na wzgórzu żył wynalazca, którego szczytowym osiągnięciem było powołanie do życia humanoida Edwarda. Pomimo, że Edward ma nieodparty urok, nie jest doskonały. Stary geniusz umarł, zanim dokończył dzieło - nie zdążył dać chłopcu ludzkich rąk. Przez wiele lat ta łagodna istota żyła samotnie, aż do dnia, gdy pewna miła pani zabrała go swojego domu, by zamieszkał z jej rodziną. I tu zaczyna się fantastyczna przygoda Edwarda w pastelowym raju amerykańskiej prowincji... - film.gazeta.pl

 

Chociaż od daty premiery minęło już trochę czasu, film do dziś ma wielu fanów, wiele osób zna go na pamięć, a i tak ogląda, gdy tylko nadarzy się okazja :)

 

 

Kotek czeka na Wasze propozycje!