Powrót do przeszłości

Odcinek sponsoruje literka D :)

 

Pamiętajcie, że ten przegląd jest subiektywny, Wasze propozycje możecie dodawać na forum (TUTAJ). Kotek czeka na Wasze sugestie i życzy miłej lektury :)

 

THE DOORS

 

Zespół powstał w 1965 roku, został rozwiązany w 1972 roku. Mimo dość krótkiej działalności, nie można nie zaliczyć tej formacji do grona kultowych. Czy jest ktoś, kto nigdy nie słyszał o Jimie Morrisonie? Kotek nie wyobraża sobie tego rankingu bez The Doors!

 

 

 

 

 

DURAN DURAN

 

Duran Duran to kolejny zespół, bez którego Kotek nie wyobraża sobie tego rankingu. Formacja powstała w 1978 roku i (choć w zmienionym składzie). Działa do dziś. Ich dawne piosenki stały się kultowe, a nowe, nagrywane z Justinem Timberlake, czy Timbalandem, sprawiają, że grupa zyskuje nowych fanów.

 

 

 


 

DEPECHE MODE

 

Zespół powstał w 1980 roku i funkcjonuje do dzisiaj. Grupa ma wiernych fanów na całym świecie (nazywani są depeszami). Nic dziwnego, bo kto raz posłuchał Depeche Mode, raczej nie odrywa się od ich muzyki :) Zespół bardzo często odwiedza Polskę, nic dziwnego - ma w naszym kraju naprawdę dużą grupę wielbicieli.

 

 

 

 

DIRTY DANCING

 

"Dirty Dancing" to kolejny kultowy film. Patrick Swayze i Jennifer Grey kojarzeni są właściwie tylko z ról w tej produkcji. Dirty Dancing to, w pewnym sensie, historia Romeo i Julii, opowiedziana w inny sposób. Dziewczyna z dobrego domu i chłopak z przeszłością zakochują się w sobie. Połączył ich taniec...Kto nie zna piosenek z tej produkcji? "(I've Had) The Time of My Life", "Hungry Eyes", czy "She's Like the Wind" są jednymi z najbardziej rozpoznawalnych utworów. Zdecydowanie, "Dirty Dancing" to obowiązkowa pozycja na kotkowej liście!

 

 

 

 

 

DYNASTIA

 

Czy ktoś z Was nie kojarzy tego serialu? Serial...Chyba lepiej powiedzieć opera mydlana. "Dynastia" ma tyle odcinków, że nie sposób ich wszystkich zapamiętać ;) Emisja rozpoczęła się w 1981 roku (w Polsce w 1990 roku), możemy ją oglądać po dziś dzień. Saga rodziny Carringtonów zdecydowanie zasługuje na miejsce w kotkowym rankingu!

 

 

WALT DISNEY

 

Walt Disney to legenda animacji i filmu. Twórca Kaczora Donalda, Myszki Miki i innych kultowych już postaci. Kotek nie wie, co oglądały dzieci na całym świecie, gdyby nie Walt Disney. Śmieszne stworki, piękne księżniczki, historie, które bawiły i uczyły jednocześnie. Chociaż Walt otrzymał kilka Oscarów, Kotek z chęcią nagrodziłby Walta jeszcze miliardem nagród - za cudowne dzieciństwo, które wspomina wiele osób na całym świecie!

 

 

 

Kotek czeka na Wasze propozycje!