Powrót do przeszłości

Sponsorem dzisiejszego odcinka jest literka A :)

 

Kotek oddaje w Wasze ręce cykl, w którym będzie przedstawiał różne ważne rzeczy, osoby, filmy itp. Oczywiście ten przegląd jest subiektywny, Wasze propozycje możecie dodawać na forum (TUTAJ). Kotek czeka na Wasze sugestie i życzy miłej lektury :)

 


 

Abba

 

Czy jest ktoś, kto nie zna tego zespołu? ABBA, to szwedzki zespół popowy, powstał w 1972 roku. Dlaczego ABBA? Nazwa to nic innego, jak pierwsze litery imion członków grupy: Agnetha, Benny, Björn, Anni-Frid. Kultowe piosenki (wystarczy wspomnieć "Dancing Queen", "Money, Money, Money", "Super Trouper", czy "I Have A Dream") i niezapomniane stroje (dzwony, buty na koturnach, zabawne koszulki), sprawiają, że ABBA na zawsze zostanie w naszej pamięci.

 

 

Możemy mówić o fenomenie ABBY. Przecież, gdyby nie byli kultowi, czy sięgano by po ich twórczość? Madonna (muzyka z "Gimme Gimme Gimme" w piosence "Hung Up"), zespół A*Teens, który ożywił utwory zespołu, czy musical Mamma Mia!, to tylko kilka przykładów świadczących o wielkości ABBY.

 

 

AEROSMITH

 

Zespół, który większość z Was zna, nawet jeśli o tym nie wie :) Kultowa piosenka z filmu "Armageddon" - "I Don't Wanna Miss a Thing", sprawia, że mamy łzy w oczach. Ale to było całkiem niedawno, a zespół powstał 1970 roku. Od tego czasu ich utwory podbijają serca fanów. Warto wiedzieć, że frontmanem zespołu jest Steven Tyler, tata Liv Tyler.

 

 

  ATARI

 

Atari to nic innego, jak kultowe już komputery. Dawno, dawno temu, gdy nie było laptopów i malutkich komputerów osobistych, Atari święciło triumfy. Nazwa pochodzi od japońskiego słowa Atarii i oznacza "gotowego do ataku". Wiele osób wspomina Atari z łezką w oku...Dziś, Atari, to nazwa francuskiego producenta gier.

 

 

A - TEAM ( Drużyna A)

 

Co to jest Drużyna A? Jak można nie wiedzieć :P To kultowy serial, po którym pozostały do dziś...dzwonki w telefonach komórkowych. Pierwsza emisja serialu miała miejsce w latach 1983-1987, łącznie wyprodukowano 5 sezonów (98 odcinków). W Polsce "Drużynę A" po raz pierwszy pokazano w latach 90. w telewizji Polonia 1, następnie można było go oglądać na Polsacie. John "Hannibal" Smith, Bosco Albert "B.A." Baracus, Templeton "Buźka" Peck i H.M.Murdock stali się wzorami wielu chłopców, a niejedna dziewczyna kochała się w przystojnym "Buźce" :)

 

 

 

 

 

ALF

 

Kogo, jak kogo, ale Alfa na pewno znacie :) Dlaczego Alf? Bardzo proste A.L.F. = Alien Life Form = Obca Forma Życia. Alf urodził się na planecie Melmac, miał osiem żołądków, a jego ulubionym daniem były...koty! Charakterystyczna była zakręcona grzywka stworka, do dziś wiele osób czesze się "na Alfa". Ciekawostką jest fakt, że Alfa grały dwie osoby - Michu Meszaros nosił kostiumy Alfa, a Paul Fusco kierował lalką oraz występował jako głos głównego bohatera :) Pierwsza emisja serialu miała miejsce w latach 1986-1990. Łącznie nagrano 102 odcinki.

 

 

 

 

ANIOŁKI CHARLIEGO (Charlie's Angels)

 

Większości z Was Aniołki kojarzą się z popularnym filmem z Cameron Diaz, Drew Barrymore i Lucy Liu w rolach głównych. Błąd. Aniołki to serial, który świecił swoje triumfy w latach 70. Fakt, film nakręcono na podstawie serialu, jednak myśląc o Aniołkach powinniśmy mieć przed oczami tą starszą, oryginalną wersję :) Serial kręcono w latach 1976-1981, zrealizowano 5 sezonów (116 odcinków). Fabuła? Trzy atrakcyjne kobiety walczą z przestępcami :)Chyba każdy chłopak kochał się w głównych bohaterkach, a niejedna dziewczyna chciała mieć fryzurę "na aniołka". Kobieta-aniołek, to osoba inteligentna, zdecydowana i silna - niejeden mężczyzna zazdrościł sprytu i sprawności fizycznej aniołkom.

 

 

 

 

Kotek czeka na Wasze propozycje!