Kobieca solidarność

Faceci trzymają się razem. A dziewczyny?

 

Między facetami istnieje słynna męska solidarność, każdy o tym wie. Faceci trzymają się razem, nie zdradzają swoich tajemnic, jeden drugiego nie zdradzi i nie wystawi do wiatru, a dziewczyna kumpla jest święta - nie do wyjęcia. Kumple staną za sobą murem, jeden drugiego będzie krył przed dziewczyną, gdy drugiemu potrzebne alibi na spóźnienie, a jeśli kolega zadzwoni, drugi, w imię męskiej solidarności, rzuca wszystko i biegnie na pomoc. A jak jest z dziewczynami? Czy umiemy się wspierać i trzymać razem? Przyznacie, że różnie to bywa. Może więc pora to zmienić? I brać w tej jedynej ;) kwestii przykład z facetów?

 

Jakie są nasze główne grzeszki wobec innych przedstawicielek naszej uroczej płci?

 

Obgadywanie - ech, czasem nic na to nie możemy poradzić, samo się dzieje, ale może od dziś zauważać też fajne rzeczy? I kiedy do klubu wchodzi dziewczyna, to rzucić koleżankom "boskie buty!" zamiast "ale ma krzywe nogi!"?

 

Podrywanie zajętych chłopaków - to okropny "zwyczaj", niestety niektóre dziewczyny nie widzą w tym nic żenującego ;/

 

Traktowanie innych kobiet jak potencjalnych rywalek. Znacie to powiedzenie, że kobieta nie ubiera się dla siebie, ani nawet dla ukochanego, tylko dla innych kobiet? To znak, że nie trzymamy się razem i tym samym boimy się negatywnej opinii innych dziewczyn na nasz temat

 

Nie pomagamy sobie. Potknięcia innych dziewczyn zamiast chęci pomocy i wzięcia w obronę przed docinkami, czasem niestety dają nam satysfakcję. Czas to zmienić - bądź otwarta na inne dziewczyny, powiedz koleżance, że rozmazał się jej makijaż, zamiast szeptać o tym innym. Byłoby super, gdybyśmy nawzajem mogły na siebie liczyć, prawda?

 

Poświęcamy sobie za mało czasu. Kumple nie mogą bez siebie żyć! Mecze, spotkania, męskie wyprawy - na to zawsze są chętni i przygotowani! A dziewczyny? Wspólne zakupy i czasami wypad do kina. A gdy któraś ma już chłopaka, poświęca mu cały wolny czas, trochę zapominając o koleżankach. Postaraj się znaleźć czas na babskie pogaduchy! Impreza w kobiecym gronie to jest to! Dietetyczne sałatki, albo pyszne ciacho i cappuccino i można przegadać wiele długich godzin!

 

Dziewczyny, trzymajmy się razem! Pokażmy, że solidarność kobieca także istnieje!

 

 


Więcej o: