Przyjaźń z facetem

Warto mieć przyjaciela w życiu! To oczywiste. Mieć kogoś, z kim możesz się śmiać, wypłakać na ramieniu, albo zadzwonić z problemem o każdej porze dnia i nocy.

 

Życie bez przyjaciół byłoby nudne, mniej kolorowe, ale przede wszystkim dużo, dużo trudniejsze. Niektórzy uważają, że im więcej przyjaciół tym lepiej i weselej, inni, że takiego najbliższego prawdziwego przyjaciela od serca można mieć tylko jednego.

 

A czy można się przyjaźnić...z facetem? Czy przyjaźń między chłopakiem a dziewczyną jest możliwa?

 

Niektóre dziewczyny twierdzą, że naprawdę można się przyjaźnić tylko z inna dziewczyną. Są zdania, że żaden facet tak nie pocieszy, nie zrozumie ich problemów, jak inna kobieta. Według nich, zwierzać się można tylko przyjaciółce, bo ona rozumie babskie problemy, i nigdy nie znudzą jej nasze (nawet bardzo dłuuuuuuugie;)) zwierzenia.

 

Istnieje także pogląd, że przyjaźń miedzy chłopakiem z dziewczyną zawsze zaczyna, albo kończy się miłością. To wielka sztuka przyjaźnić się ze swoim byłym, jest to możliwe tylko wtedy, gdy rozstaliśmy się z partnerem w zgodzie i była to decyzja obu stron. W tej przyjaźni jest jeszcze jedna przeszkoda - nowa dziewczyna Twojego byłego ;) Nie każda bowiem dziewczyna potrafi zaakceptować fakt, że jej ukochany zwierza się innej.

 

Znana też jest sytuacja, gdy przyjaźń przeradza się w "coś więcej". Niespodziewanie patrzymy na swojego starego przyjaciela w zupełnie inny sposób - i tu również pułapka, bo gdy jedno z przyjaciół się zakocha, a to drugie nie - przyjaźń jest zagrożona. A jeśli uczucie jest wzajemne - to po prostu bajka - nie ma nic lepszego, niż związek z przyjacielem! I tu kolejny punkt widzenia - przyjaźń między chłopakiem a dziewczyną jest możliwa, ale tylko...w związku!

 

Istnieje jeszcze grupa ludzi, którzy głoszą, że można się przyjaźnić dosłownie z każdym. Tak naprawdę przecież przyjaźń to taki kosmiczny, odlotowy związek między ludźmi, absolutne porozumienie i pokrewieństwo dusz, że może się zdarzyć w każdej konfiguracji - niezależnie od wieku, płci, zawodu i miejsca na Ziemi. Wystarczy, że obie osoby odbierają na tych samych falach :)

 

A jeśli już jesteśmy szczęśliwymi przyjaciółkami osobnika męskiego, z którym nie łączy nas prócz przyjaźni żadna inna "chemia", niezaprzeczalnie zyskamy wiele korzyści płynących z posiadania przyjaciela - przedstawiciela płci przeciwnej - możemy poznać męski punkt widzenia, i trochę zrozumieć ich (często dla nas abstrakcyjny) świat, poradzi jaką strategie zastosować, gdy podoba nam się kumpel z klasy, naprawi kompa, pomoże w przeprowadzce i po męsku pocieszy, nie pozwalając nam się po babsku rozklejać ;)

 

 

 

 

 

 

 

Więcej o: