Telekamery 2009 - jak to było!

Największym zwycięzcą okazał się serial "Ranczo", największą gwiazdą była sama Grażyna Torbicka , a przegraną okazała się Doda. Zobacz szczegóły.

 

Prowadzący

Trzeba przyznać, że tegoroczna gala Telekamer nie była nudna, co wyróżniało ją na tle poprzednich rozdań. Prowadzący wieczór - Artur Żmijewski oraz Grażyna Torbicka - zrezygnowali ze sztywnego scenariusza i postawili na naturalność, co przełożyło się na bardzo zabawne gagi. Gwiazdą tego wieczoru okazała się właśnie Grażyna Torbicka, która prezentowała bardzo wyostrzony żart - zdecydowanie bardziej prywatny a mniej publiczny. Niektórzy twierdzą nawet, że była w "szampańskim nastroju".

 

Najpiękniejsze przemówienia i gong

 

 

W tym roku wprowadzono zasadę, która rozbawiła i gwiazdy i publiczność, czyli 30 sekund na podziękowania, a gdy czas został przekroczony mówca słyszał potworny dźwięk gonga. Wśród przemówień najpiękniejszym okazało się Justyny Pochanke, która zdobyła nagrodę w kategorii "Informacje" i powiedziała:

Za każdy głos państwu dziękuję, bo to już moja druga Telekamera. (...) Chcę podziękować realizatorom światła i dźwięku i chce powiedzieć coś jeszcze. Dziękuje opozycji, która 20 lat temu zasiadła do okrągłego stołu, dzięki czemu mogę tu stać i mówić co chce, nie tłumacząc się dlaczego.

Wiele było w tych wypowiedziach sugestii i nawiązań. Bogdan Rymanowski, który otrzymał Telekamerę w kategorii "Publicystyka", powiedział: "Dziękuję moim widzom i kibicom, że wciąż widzą we mnie dziennikarza" nawiązując do wcześniej otrzymanej nagrody Grand Press i do naszym brązowych szczypiornistów.

 

 

SKANDALik

 

 

Tak naprawdę nie było żadnego skandalu. Ba! Nie było nawet problemów technicznych, a koperty z wynikami, które zawsze sprawiały problem przy otwieraniu, w tym roku jakby otwierały sie same. Dlatego możemy wyliczyć SKANDALiki, czyli sympatyczne i pozytywne wpadki. Szymon Majewski, który odebrał nagrodę w kategorii "Osobowość w Rozrywce", wyszedł po odbiór nagrody w lisiej czapie, po czym oznajmił, że 30 sekund mu wystarczy i... pobiegł w głąb sali po aktorów z "Rozmów w Tłoku", z którymi wyszedł razem na scenę i rozbawił wszystkich. Wszak to osobowość w rozrywce.

 

Pani Irena Santor pokazała za to, że ma ogromne poczucie humoru. Piosenkarka wręczała nagrodę w kategorii muzyka wraz z dziennikarzem RMF FM, który, chcąc zaimponować pani Irenie błyskotliwością, powiedział: "Bez klasyki pani Ireno nie byłoby muzyki współczesnej prawda?" Na co pani Santor powiedziała "Tak? To niech czytają Pana Tadeusza". Oczywiście był gromki śmiech i brawa.

 

TeleJaja

 

 

Na czerwonym dywanie doszło jednak do prawdziwego incydentu. Marta Żmuda Trzebiatowska, która otrzymała nagrodę w kategorii "Aktorka", została obrzucona jajami:

 

 

I tak 12 gala wręczenia nagród Telekamer przeszła do historii jako jedna z najlepszych. Z roku na rok nagrody te stają się bardziej prestiżowe, a ich jury, czyli widzowie, są srodzy, ale sprawiedliwi. I wydawać by się mogło, że prestiż oznacza także nudę, to w tym przypadku możemy mówić tylko o rozrywce na wysokim poziomie.

 

Gwiazdy szaleją na czerwonym dywanie

 

Wszyscy nagrodzeni:

KOMENTATOR SPORTOWY - Maciej Kurzajewski

PUBLICYSTYKA - Bogdan Rymanowski

INFORMACJE - Justyna Pochanke

OSOBOWOŚĆ W ROZRYWCE - Szymon Majewski

PROGRAM ROZRYWKOWY - "Mam Talent!"

SERIAL KOMEDIOWY - "Ranczo"

AKTORKA - Marta Żmuda Trzebiatowska

AKTOR - Tomasz Karolak

SERIAL OBYCZAJOWY - "Barwy Szczęścia"

MUZYKA - Feel

ZŁOTE TELEKAMERY - Robert Janowski, Włodzimierz Szaranowicz, twórcy serialu "Kryminalni"

SUPER TELEKAMERA ROKU - "Ranczo"

 

 

 

Więcej o:
Komentarze (80)
Telekamery 2009 - jak to było!
Zaloguj się
 • Gość: Gość

  Oceniono 32 razy 20

  Powinni wygrać Londyńczycy i Niania

 • Gość: Gość

  Oceniono 26 razy 14

  powinni londynczycy wygrac a nie barwy szczęscia beznadziejne i nudne!!!

 • Gość: Gość

  Oceniono 26 razy 14

  NAJWIĘKSZA PRZEGRANA - DODA!!!!!! I tak powinno byc!!!!!

 • Gość: Gość

  Oceniono 27 razy 13

  dla mnie zamiasty durnych barw szczescia powiien wygrac serial Londynczycy a zamias rancza 39 i pol!! supee, ze wygral mam talent najbardziej irytuje mnie 3 miejsce zielinskiej w kategori aktroka z niej taka aktorka jak z koziej du.. organki:) a podziekowanie pochanek narpawde bylo zajebiste!!!!!!!!!!

 • Gość: Gość

  Oceniono 13 razy 11

  Był fajnie:)

 • Gość: Gość

  Oceniono 19 razy 11

  Oglądałam telekamery i muszę powiedzieć ze było całkiem pozytywnie :))) Bardzo się cieszę ze W. Szaranowicz otrzymał super telekamere. Jednak ja nie zgadzam się z wyborem w kategorii aktor. Osobiście nie mam nic do p. Karolaka, jednmak wolałabym aby Cezary Żak otrzymał tę nagrode :)

 • Gość: Gość

  Oceniono 20 razy 10

  3X TAK dla wspaniałego aktora, dla Cezarego Żaka

 • Gość: Gość

  Oceniono 14 razy 10

  Jestem zadowolona że Szymon otrzymał telekamere należało mu się !! Super

 • Gość: Gość

  Oceniono 16 razy 10

  najbardziej wzruszył mnie pan W. Szaranowicz,serdecznie mu gratuluję

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX