Doda, Jacyków, Lis i Olejnik wśród najbardziej wpływowych

Kto wywiera największy wpływ na życie Polaków w opinii dziennikarzy "Newsweeka". Zdziwicie się.

 

Zastanawiacie się czasami, kto wywiera największy wpływ na nasze życie. Oczywiście we wczesnej fazie są to rodzice, później koledzy z podwórka i ze szkoły. A dalej kto? Dziennikarze tygodnika opinii "Newsweek" przegadali kupę czasu i wytypowali listę osób, które w ich opinii mają na nas, szarych Polaków, największy wpływ. Któż to taki?

 

Skupimy na się na przytoczeniu tylko tych medialno-rozrywkowych osobowości. Nikogo nie dziwi fakt, że na pierwszym miejscu znajduje się Donald Tusk. Na kogo i w jakim stopniu wpływa - nie wnikamy. Ciekawiej robi się dopiero później.

 

Pierwszą dziennikarką, która znalazła się na zaszczytnej liście "the best of", jest Monika Olejnik. Znalazła się na 12. pozycji.

 

(...) Budzi mieszane uczucia. Politykowi, który dba o wizerunek, nie wypada nie przyjąć zaproszenia do jednego z jej programów. Jednak przyjąć zaproszenie to jeszcze większe ryzyko niż nie przyjąć - pisze tygodnik.

 

Ilu wśród nas polityków? Zaraz za Olejnik uplasował się Tomasz Lis.

 

(...) Spór o jego względy doprowadził do najazdu Agamemnona-Farfała na TVP, tym samym kończąc okres panowania na Woronicza Andrzeja Urbańskiego.

 

Pójdźmy dalej. Miejsce zaraz za Lisem zajęła królowa polskich telenoweli i wcale nie jest to Kasia Cichopek. Zaszczytne 14. miejsce przypadło w udziale Ilonie Łepkowskiej. Macie wrażenie, że wpływa na Wasze życie? Ja osobiście takiego nie mam, a wyjaśnienie "Newsweeka" jest jeszcze bardziej niedorzeczne.

 

Nie ma wątpliwości, że wielu z nas chciałoby nazywać się Mostowiak, Burska, Lubicz...Albo Mroczek.

 

Ja chcę się nazywać Mroczek - o tak, to moje największe marzenie!!!

 

Później na liście pojawiają się różne osoby, związane Kościołem (ojciec Rydzyk), telewizją (Edward Miszczak) i innymi branżami. W końcu dochodzimy do niej! Doda zajęła (dopiero? aż?) 21. miejsce. Za co?

 

Dorobiła się tytułu "królowej kiczu", ale wielbiciele ją kochają, zwłaszcza dziewczęta, dla których jest wzorem do naśladowania i dyktatorką gustów, nie tylko konfekcyjnych.

 

Nie wiem, jak to skomentować. Jeśli "zwykły Polak" to 13-letnia fanka Dody, to rzeczywiście piosenkarka ma na nas monstrualny wpływ. Trudno w to uwierzyć, jednak są jeszcze ludzie, którzy nie mają pojęcia, kim jest ta rozkrzyczana dziewczyna. Na nieszczęście, znajdzie się cała masa takich, którzy pośpieszą z wyjaśnieniem.

 

Dalej na liście znowu "rozrywkowa" przerwa. Aleksander Kwaśniewski, Krystyna Janda (której przez szacunek nie wrzucimy do jednego worka z panią Dodą), Zbigniew Boniek i inni. Najciekawsza jest ostatnia osoba, która znalazła się wśród 50 najbardziej wpływowych. Któż to taki? Najpierw wyjaśnienie.

 

Sam wygląda tak, jakby donaszał ciuchy, w których kiedyś paradowała Madonna, a "lekkie" media zauważyły, że z nosa wystają mu włosy.

 

Zgadliście? Oczywiście chodzi o Tomasza Jacykowa. Dlaczego ma tak wielki wpływ na nasze życie? Prywatnie nie mam bladego pojęcia.

 

Zdaję sobie sprawę, że serwis pokroju Plotka nie powinien krytykować pracy kolegów "prawdziwych dziennikarzy", dlatego tego nie zrobię. Krytykę pozostawiam w rękach czytelników.

 

MOŻE CIĘ ZAINTERESUJE:

 

Tomasz Jacyków: Mój poziom będzie jak penthouse!

 

Młoda Doda chciała być dentystą [WIDEO]

 

Tomasz Lis na prezydenta!