Fabrykę Gwiazd wygrała Martyna Melosik

Finał muzycznego show zakończył się szczęśliwie dla Martyny Melosik . To ona nagra płytę z Adamem Sztabą.

 

Produkcja gwiazd zbliża się końcowi

 

Finał Fabryki Gwiazd , podobnie jak środowy finał You Can Dance podzielił się na dwa etapy. W pierwszym pojedynek stoczyło pięciu uczestników: Nick Sincler, Martyna Melosik, Piotr Dymała , Marta Maćkowska oraz Roman Lasota. Pechowcami okazali się Roman Lasota i Nick Sincler. To oni odpadli tuż przed ścisłym finałem.

 

O główną nagrodę (Nagranie płyty z Adamem Sztabą i samochód Alfa Romeo) powalczyli Martyna, Piotr i Marta. Walka na smsy była bardzo zacięta. Jednak Maciej Rock w czasie programu zdradził Marcie Maćkowska, że ma nieco mniej fanów niż Piotr Dymała. Można było odnieść wrażenie, że to Dymała jest faworytem.

 

Fabryka Gwiazd - Ostatnia partia

 

Piotr na finałową piosenkę wybrał "Nie stało się nic" Roberta Gawlińskiego, Marta "Na kolana" Kasi Cerekwickiej, a Martyna "Księżycową piosenkę" Varius Manx. Najlepiej jednak wypadła Martyna Melosik.

Adam Sztaba , do którego należała akademia, powiedział tuż przed ogłoszeniem wyników:

Kadry tej akademii zazdrościła by mi każda szkoła. Brawa. Dziękuję okiestrze, która zagra wszystko co mój chory umysł wymyśli w nocy. Do ulubionych jurorów, szczególnej części. Byliście jurorami specyficznymi. Byliście typem słuchaczy z którymi także spotkają się uczestnicy w życiu. To wartość.

 

Fabryka Gwiazd została zamknięta

 

Wielką gwiazdą finału była Katie Melua, której występ dosłownie uspokoił zgromadzonych w studio oraz uczestników i jury. Jednak na krótko.

 

Widzowie nie pozwolili zapomnieć o walce. To oni zadecydowali, że I edycję Fabryki Gwiazd wygrała Martyna Melosik.