Tola Szlagowska popiera małżeństwa homoseksualne

Tola Szlagowska pojechała za ocean, gdzie prowadzi dyskusje na bardzo ważne tematy.

 

Szkoły amerykańskie zdecydowanie różnią się od naszych. Bardzo często na zajęciach porusza się tematy związane z codziennym życiem, polityką i innymi kontrowersyjnymi zagadnieniami. Tola Szlagowska świetnie odnajduje się w tym klimacie i nie ma zamiaru ukrywać swoich przekonań.

 

Na swoim blogu zamieściła ostatnio notkę opisującą szkolną dyskusję na temat wprowadzenia w Kalifornii zakazu małżeństw osób jednej płci. Oto, co myśli na ten temat:

 

Inna sprawa, ktora wzbudzila rownie sporo emocji w kalifornii, to prop.8- czyli eliminacja praw do slubu dla homoseksualistow. To bylo bardzo kontrowersyjne. Duzo rozmawialismy o tym w klasie. Ja jestem przeciw prop.8. Uwazam,ze kazdy powinnien miec takie same prawa, nikt przeciez nie chce byc dyskryminowany... wiec bylo to dla mnie ciezkie do zrozumienia dlaczego wielu ludzi nie jest w stanie tego zaakceptowac,w momencie kiedy wielu z nich bylo nie raz dyskryminowanym. Inni mowili, ze sa za prop.8, dlatego, ze slub homoseksualistow nie jest odpowiednim ani poprawnym czynem, no i slub jest swiety; to czy moze mi ktos wytlumaczyc dlaczego to jest ok, pojsc na impreze, upic sie, pojechac do las vegas, wziac slub i 2 dni pozniej wziac rozwod?! To jest chore. Uwazam, ze jezeli dwoch ludzi sie kocha, to nie widze przeszkod dlaczego mieli by nie wzac slubu, jezeli to ma sprawic, ze beda szczesliwsi... przeciez jeszcze nie tak dawno czarny czlowiek nie mogl wziac slubu z bialym... a teraz to brzmi nieludzko. (pisownie niezmieniona)

 

Skoro Tola Szlagowska tak twierdzi, to powinni się nad tym naprawdę zastanowić.