Mieli być gwiazdami, okazali się przegranymi

Debiutanci, nadzieje kina i muzyki, przyszłość polskiego show-biznesu. Postacie, które z impetem wystartowały w biegu o podium, okazały się porażkami wytwórni, menadżerów i zawodem wielu polaków. Mieliśmy mieć gwiazdy, dostaliśmy Koterskiego czy Kasię Novą.

Polski show-biznes rozwija się w ogromnym tempie. Ma to swoje plusy, jak i minusy. Wraz z jego rozwojem, pojawia się coraz więcej ryzykantów, którzy chcą zaistnieć na jego rynku. Im więcej debiutów, tym więcej falstartów.

Największą porażką okazał się Michał Koterski . Gwiazda Polsatu, którego wykopał z czeluści zapomnienia Kuba Wojewódzki . Koterski nie udźwignął bagażu, który narzucił mu show-biznes. Początek był jednak obiecujący. Wystąpił u boku Marka Kondrata w filmie swojego ojca "Dzień Świra", potem okazał się osobowością telewizyjną i zaczął pojawiać się na bankietach, festiwalach jako prowadzący i wciąż śmieszył,bawił. Caryca telewizji, obecna dyrektor artystyczny Polsatu Nina Terentiew, dała Michała własny program. Koterski wyzwanie podjął i pokazał talent, do partaczenia każdej szansy. Show zostało zdjęte po pierwszym sezonie.

Wielką porażką okazała się Tola Szlagowska . Wokalistka Blog 27 została zauważona przez stację TVN i szybko przez nią zwerbowana. Na potęgę zaczęto promować twórczość Toli . Częste wizyty w Dzień Dobry TVN, udział w serialu 39 i pół i reklama płyty. To tylko niektóre zabiegi, które miały na nowo odkryć Szlagowską. Niestety, Polacy to nie ciemny lud, który kupi wszystko, co pojawia się w telewizji tak często, jak reklamy. Płyta się nie sprzedała, a Tola nie przyniosła zysków.

Kasia Nova . Supernova w tym przypadku oznacza superniewypał. Patrzycie na zdjęcie Kasi i macie wrażenie, że ją gdzieś widzieliście? Nie, nie w reklamie proszku do prania, ani kostek rosołowych. To piosenkarka, która wzięła udział w vipowskiej edycji Big Brothera w Polsce. I tu był największy błąd. Ludzie nie zdążyli poznać jej twórczości, a już mogli ją oglądać pod prysznicem w domu Wielkiego Brata. Jaki był efekt takiego posunięci ? Z racji, że nasz naród jest wysmakowany i ma delikatne podniebienie artystyczne, szybko wypluło Novą. Miała być nową gwiazdą muzyki dance, królową dyskotek, a została w pamięci ludzi, jako najszybciej spadająca gwiazda. Po falstarcie zostawił ją rownież menadżer.

Amila Zazu . To kolejna wokalistka, która była nadzieją polskiej sceny muzycznej, a zostały tylko płyty, które zalegają na półkach w empiku.Wygrała kasting na wokalistkę prowadzony przez niezależną wytwórnię z Wielkiej Brytanii. Wielu chciało pomóc Zazu w karierze. Deląg wystąpił w klipie, duet Wet Fingers zremiksował potem jej debiutancki singiel. Nic to nie dało. Jak szybko sięgnęła gwiazd (po dwóch miesiącach od kastingu nagrała płytę), tak szybko spadła na ziemię do morza wylanych przez niespełnionych artystów łez.

To tylko nieliczni z wielkiego grona debiutantów, którzy nie zrobili kariery. Wybraliśmy jednak tych, którzy przynieśli więcej szkód i strat niż np. Marina Łuczenko (piękna Ukrainka wystąpiła w Tańcu z Gwiazdami) czy Iza Miko , obiecująca polska aktorka, która miała być towarem eksportowym ze Stanów. Obie panie miały nieść nadzieję w młodych artystów, a przyniosły tylko siebie.

Więcej o:
Komentarze (61)
Mieli być gwiazdami, okazali się przegranymi
Zaloguj się
 • olkafalubaz

  Oceniono 12 razy 12

  poprawa * Something's gotta change

 • babi

  Oceniono 15 razy 11

  brawo! wreszcie tekst na poziomie, a bardziej jego tresc! szlagowska ma mozg wiewiórki,co wiemy wszyscy-nie spiewa tylko jeczy..miko-chude beztalencie, nova uuu..królowa remiz w calej polsce.. a misiek,no cóż.. ja w niego wierze,jeszcze wroci i pokaze na co go stac!rozbawi nas do lez!

 • olkafalubaz

  Oceniono 9 razy 9

  Kto to jest Amila Zazu :) ? - Amila Zazu naprawde nazywa się Edyta Zazula jest młodą bo 23 letnią piosekarka o baardzo ładnym głosie jej pierwsze singiel to Something's gotta chage . Wejdź na www.myspace.com/amilazazu tam są jej utwory :) baardzo fajne .

 • wigusia

  Oceniono 8 razy 8

  Ale Tola ma krzywy ryj...xP

 • Gość: Gość

  Oceniono 11 razy 7

  Kasia Nova od początku była przegrana, zaczynała od covera którego z resztą nie umiała czysto zaśpiewać i rusza się jak kukłą

 • Gość: Gość

  Oceniono 7 razy 7

  zabraklo mi tu jeszcze pani Rutowicz!!!

 • olkafalubaz

  Oceniono 11 razy 7

  No chyba nie Amila Zazu jeszcze osiągnie dużoooo , żebyście sie nie zdziwili ahaha xD zobaczycie I jeszcze jedno ludzie nie zmyślajcie przeróżnych bzur .Amila [c]asting wygrała w lipcu 2007 a płyte nagrała w czerwcu 2008 ! więc to nie są dwa miesiące narazinka !

 • Gość: Gość

  Oceniono 6 razy 6

  ~Tola to przemądrzała gó...ara(corunia mamusi z shołbiznesu) i nie porównujcie ją z tymi co do kariery dochodzą swoimi własnymi siłami,drugi to Koterski ktorego mozna sie wystraszyc -kto wam uwierzy w te bzdury

 • Gość: Gość

  Oceniono 8 razy 4

  witamy znajomych kasi:)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX