Do kina na "Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki"

Nie ma co dyskutować - Indiana Jones to klasyka, która wraca w odświeżonej wersji. Jeśli kochacie trzymającą w napięciu akcję, pokazy pirotechniczne i kaskaderskie, to pokochacie też ten film!
W kinach od 22. maja.

Pewnie co starsi czytelnicy pamiętają, jaki panował kiedyś szał na Indiana Jones i jak wszyscy pragnęli być słynnym archeologiem i nosić skórzany kapelusz. Najnowsza część przygód popularnego bohatera z powrotem przenosi nas do magicznego świata, który teoretycznie jest gdzieś bardzo blisko.

 

O czym jest film?

Najnowsza seria przygód z udziałem Indiany rozpoczyna się na pustynnym południowym-wschodzie w 1957 roku - w samym apogeum Zimnej Wojny. Indiana i jego towarzysz Mac (Ray Winstone) właśnie wymknęli się z rąk sowieckich agentów i wracają do domu. Wkrótce potem Indiana Jones dowiaduje się, że jego ostatnie wyczyny nie spodobały się przedstawicielom rządu, którzy naciskają na władze uniwersytetu, aby te usunęły profesora Jonesa z uczelni. Wyjeżdżając z miasta, Indiana spotyka zbuntowanego młodego człowieka Mutta (Shia LaBeouf), który mimo tego, że żywi do profesora sporą urazę, ma też propozycję, która może spodobać się żądnemu przygód archeologowi: jeśli pomoże on Muttowi w pewnej osobistej sprawie, chłopak naprowadzi go na ślad Kryształowej Czaszki z Aktor, legendarnego przedmiotu fascynacji, przesądów i lęków. Indiana i Mutt wyruszają do najbardziej odległych zakątków Peru - krainy starożytnych grobowców, zapomnianych odkrywców i złotego miasta - szybko jednak zdają sobie sprawę z tego, że nie są sami. (film.gazeta.pl)

 

 

"Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki" to film, na który możecie się wybrać praktycznie z każdym - z przyjaciółką, kumplem, chłopakiem, siostrą, bratem, mamą, tatą, a nawet z babcią. Każdy znajdzie coś dla siebie!

 

Przeczytaj i zostaw swoją recenzję na film.gazeta.pl

 

 

Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki