Doda ma Złoty Dziób

Piosenkarka ma kolejny powód do zadowolenia. Doda została uznana przez słuchaczy radia Wawa za największą medialną osobowość roku. Kto jeszcze otrzymał Złote Dzioby?

 

Imprezę Radia Wawa w Sali Kongresowej poprowadzili - Robert Kilen i Monika Tarka. W czasie imprezy wystąpili m.in. Karolina Kozak czy zespół Feel.

 

To właśnie zwycięzcy festiwalu w Sopocie zostali uznani za największe odkrycie roku. Katarzyna Nosowska w poniedziałek dostała Róże Gali a wczoraj nagrodę dla najlepszego wykonawcy. Największym przebojem roku według słuchaczy radia jest utwór "Świat się pomylił" Partycji Markowskiej.

 

 Patrycja Markowska

 

Ku naszemu zaskoczeniu, nagrodę w kategorii album roku otrzymał zespół Kombii za płytę "Ślad". Teledysk "Katharsis" Dody został uznany najlepszym wideoklipem. Za całokształt pracy - Super Dzioba - dostał Jerzy Owsiak.

 

Na gali radia Wawa wręczono również specjalną nagrodę tygodnika Wprost za najlepszy tekst piosenki. Laureatem tej nagrody został Paweł Kukiz za tekst do piosenki "Miasto budzi się".

 

Za kulturalne wydarzenie roku uznano przyznanie Polsce praw do zorganizowania Euro 2012.
Oby tylko Radio Wawa w 2012 roku nie wręczyło organizatorom Euro 2012 nagrody w nieistniejącej jeszcze kategorii - największa porażka roku.

 

I choć liderka zespołu Kashmir Kasia Pietras nie dostała żadnej nagrody, Plotkowi uważa, że naprawdę błyszczała na tej imprezie.

 

 Katarzyna Pietras