10 najlepszych stron polskich gwiazd

Gwiazdy opanowały Internet. Postanowiliśmy wziąć je pod lupę i jako pierwsi prezentujemy ranking 10 witryn najbardziej wpływowych artystek w polskim show-biznesie. Zobacz jak polskie wokalistki radzą sobie w sieci...

 

10. ASCETYZM INFORMACJI

Solowa płyta Kasi Nosowkiej zachwyca świeżością, strona internetowa może ciut mniej. Witryna artystki zaskakuje jej fanów i przygodnych intenrnautów prostotą i ascetyzmem. Twórcy strony Nosowskiej musieli sobie wziąć te słowa bardzo do serca - dotąd nie udało się im nic zamieścić poza zdjęciem piosenkarki i informacjami o trasie koncertowej. Liczymy, że wkrótce się to zmieni.

 

 


9. JOPEK JAK SPICE GIRLS

Anna Maria Jopek jako jedyna pokusiła się o stworzenie strony w aż trzech wersjach językowych. Czyżby szacowna artystka zazdrościła sukcesów Spice Girls, które debiutowały w Japoni. Zastanawiamy się po co piosenkarce japońska wersja językowa?! Co prawda, od przybytku głowa nie boli, ale pomysł jest dość egzotyczny. Witryna Anny Marii Jopek mimo ubogiej grafiki zaskakuje rzetelnością i aktualnością, której nie można odmówić jej twórcom.


Plotek


8. NIECH JE ZOBACZĄ

Pomysł na wielki powrót Justyny Steczkowskiej, która uraczyła swoich fanów w tym roku albumem "Daj mi chwilę", był prosty. Muzyka i teksty miały być łatwo wpadające w ucho. Podobnie jest z witryną. Niczym specjalnym nie zaskakuje. No, chyba, że logiem firmy, z którą Steczkowska ma kontrakt. To ono jest najbardziej widoczne na tej witrynie. Apel do artystki o większy dystans do sponsorów. W końcu najważniejsza jest artystka, a nie jej rajstopy.

Plotek

7. ZAGINIONA W TRAWIE

Kasia Cerekwicka jest nieprzewidywalna. Ponoć gwiazda swojego chłopaka poznała w Internecie, ale jej witryna jest równie niestabilna jak adres, pod którym można szukać informacji o wokalistce. Najpierw Cerekwicka zdecydowała się na domenę com, później na polski adres. Nowe oblicze strony, które w Internecie pojawiło się przy okazji promocji płyty "Pokój 2003" nie zaskakuje niczym świeżym. Wcześniej z odtwarzaczami na piasku leżała Karolina Kozak, a swoje notatki w testowej wersji strony rozłożyła Justyna Steczkowska. Wygląda na to, że te trzy panie lubią sobie leniuchować. I dobrze, bo w końcu człowiek musi też odpoczywać. Niestety, strona Kasi Cerekwickiej wypoczynkowi nie sprzyja. Nawet najbardziej wprawieni w boju internauci mogą pogubić się na tej łące.

 

 

Plotek

 

6. OKUPNIK ONLY POLSKI

Nie ma wątpliwości, że twórcy witryny Tatiany Okupnik czerpali z najlepszych światowych wzorców przy konstruowaniu tej strony. Pozorny minimalizm i elegancja, to tylko pretekst do tego, żeby dostrzec, że witryna piosenkarki jest na światowym poziomie. Szkoda, że Okupnik zapomniała o wersji anglojęzycznej, która nie działa już prawie od pół roku.

 

Plotek


5. MOJA WŁASNA KAWALERKA

Monika Brodka prowadzi bloga, poleca go zresztą na własnej stronie. Ostatni wpis na nim można przeczytać z 23 grudnia 2006 roku. Rozumiemy, że Monika jest pochłonięta szkołą fotografii oraz nagrywaniem już trzeciej płyty z Anią Dąbrowską. Strona Brodki zdecydowanie wyróżnia się na tle konkurentek. Jest oparta na nowoczesnej animacji i z pewnością zadowoli nawet najbardziej wybrednych internautów, zafascynowanych choćby witryną Eminema. Minusem tej strony jest jak zwykle poślizg, z którym pojawiła się w Internecie - 8 miesięcy od premiery albumu "Moje Piosenki".

 

Plotek

 

4. WIERNA KORPORACJI

To, że Ewa Sonnet jest z Internetem za pan brat nikogo nie trzeba przekonywać. Piosenkarce sławę przyniosło właśnie to medium. Dwa lata temu nazwisko artystki wywołało ogólne poruszenie ze względu na największą frekwencję wystukiwanych nazwisk w polskiej sieci. Ewa Sonnet całkiem niedawno zmieniła grafikę witryny. To bardzo dobry krok. Może się podobać jej przejrzystość, a także bogata zawartość. Minusem strony Ewy jest jej przywiązanie do loga Dwójki i programu "Gwiazdy tańczą na lodzie", z którego piosenkarka opadła już w trzecim odcinku. Radzimy postawić na indywidualizm.

 

Plotek

 

3. BLOGOWA SKANDALISTKA

Bardzo nam się podoba oficjalna strona Dody. Naczelna skandalista IV RP swoją witrynę traktuje bardzo poważnie. Kompletne informacje, wiele dodatków i prostota to niewątpliwe atuty strony piosenkarki. Wadą witryny są nie do końca przemyślane wpisy Rabczewskiej, która zamieszcza je pod wpływem emocji. To właśnie one stają się pretekstem do kolejnych skandali, z którymi fani piosenkarki zdążyli się już oswoić.

 

Plotek


2. LEKCJA WŁOSKIEGO Z KUKULSKĄ

Trudno powiedzieć czy najpierw był Internet, czy też strona Natalii Kukulskiej. Witryna piosenkarki wydaje się być od zawsze w sieci, podobnie jak piosenki Natalii znane wszystkim dzieciństwa. Fani artystki nie mogą narzekać na brak informacji na temat swojej ulubienicy. Kukulska w przeciwieństwie do wielu polskich artystek serwuje internautom nie tylko aktualne informacje na swój temat, ale z powodzeniem można też dowiedzieć się, co robiła nawet w dzieciństwie. W rankingu strona zajęła drugie miejsce za ilość ciekawych informacji i za włoską wersję jezykową. Minusem tej witryny jest przestarzała grafika i brak plików z piosenkami artystki.

 

Plotek

1. STARUSZEK ŚWIAT

Pierwsze miejsce w rankingu Plotka przypadło Ani Dąbrowskiej - jednej z najbardziej tajemniczych i nie przewidywalnych polskich wokalistek. Strona Ani jest na światowym poziomie, którego nie powstydziłaby się Christina Aguilera. Witryna Dąbrowskiej zaskakuje nie tylko oryginalnymi rozwiązaniami w nawigacji, ale również zaawansowaną animacją. Znakomicie wprowadza w klimat piosenek Dąbrowskiej. Twórcy tej strony kilka miesięcy później stworzyli podobną Monice Brodce.

 

Plotek