Doda udaje Wojewódzkiego?

Pierwszy odcinek najdłużej wyczekiwanego show "Gwiazdy tańczą na lodzie" za nami. Gigantyczny budżet programu, którym Dwójka chce przyciągnąć widzów przed telewizory, najwidoczniej został wyrzucony. A raczej rozrzucony - na lodzie.

 

Nuda i rozczarowanie, to słowa, które najlepiej oddają wrażenia widzów po emisji pierwszego odcinka show "Gwiazdy tańczą" na lodzie. Telewizja Publiczna uczyniła największy show wokół samego show nie skupiając się w ogóle na formule samego programu. A szkoda, bo w ten sposób straciła nie tylko pieniądze, ale przede wszystkim kredyt zaufania, którym darzyli ją widzowie.Gwiazdy tańczą na lodzie okazało się połączeniem relacji z Igrzysk Olimpijskich w Sarajewie i długich i nudnych wywiadów z drugiej połowy lat 70. z kultowego w tamtym okresie Studia 2. Tak źle jeszcze nie było.Nie pomogła ani Tatiana Okupnik , która znacznie pewniej czuje się na kanapie niż w roli prowadzącej. Czołówka programu zaśpiewana przez piosenkarkę powinna utwierdzić tylko agencje reklamowe, że już tylko lepiej głos Okupnik wypadnie na ekranie w reklamie budyniu. Nie lepiej z prowadzeniem radzi sobie zresztą Maciej Kurzajewski, ulubiony komentator wyczynów Adama Małysza. Prezenter chyba pomylił programy, bo swoje komentatorskie nawyki próbował również stosować w widowisku Dwójki.

 Beata Sadowska i Sławomir Janicki

Dłużyzna i przegadanie towarzyszyły całemu pierwszemu odcinkowi. Dlatego widzowie mogli mieć wątpliwości, czy oglądają "Gwiazdy tańczą na lodzie", czy też może "Rozmowy w toku" na antenie TVN-u. Programowi wcale nie pomógł też udział Dody Rabczewskiej, która zasiadła na wielkim tronie. Znana wszystkim ze skandali Doda straciła pazur i starała się w swoim zachowaniu naśladować Kubę Wojewódzkiego. Szkoda, że cięta riposta, nie jest specjalnością naszej etatowej skandalistki.Programowi wcale nie pomogą też dwa lodowiska wybudowane na jego potrzeby. Oba mieszą się obok siebie w obskurnej hali na warszawskiej woli, gdzie powstaje również program "Jak oni śpiewają". Budynek i dojazd nie należą do najprzyjemniejszych. I nawet warszawska Praga wydaje się być bardziej urokliwa.

 Piotr Zelt i Agnieszka Dulej- Urbańska

Najpoważniejszym problem pierwszego odcinka Gwiazdy tańczą na lodzie był fakt, że widzowie najmniej doświadczyli gwiazd i tańca na lodowisku. Przypomnijmy, że o główne trofeum walczą: Anna Popek, Zygmunt Chajzer, Ewa Sonnet, Jarosław Kret, Rafał Mroczek ,Katarzyna Glinka, Przemysław Saleta, Marysia Sadowska,Przemysław Babiarz, Olga Borys. A jako ostani do gwiazdorskiej dziesiątki dołączył Piotr Zelt, który wraz ze swoją partnerką Agnieszką Dulej Urbańską,został oceniony najwyżej zarówno przez jury jak i telewidzów głosujących za pomocą sms'ów.

 

Wygląda na to, że dopiero w następnych odcinkach będziemy mogli zobaczyć więcej emocji. Bo po emisji pierwszego odcinka programu można mieć wrażenie, że najwięcej hałasu było wokół programu. A w samym show twórcom zabrakło już energii. A szkoda, bo to może okazać się kolejny niewypał Telewizji Publicznej po fatalnym starcie "Przebojowej nocy" .