Najwięksi karierowicze w polskim show-biznesie

Co najlepiej sprzedaje się w mediach? Oczywiście romanse i skandale. W dzisiejszych czasach, aby zawładnąć masową wyobraźnią, wystarczy związać się z odpowiednią osobą i sprytnie wykorzystać jej popularność. Można również, jak Frytka, na oczach milionów przespać się z nowopoznanym przystojniakiem. Każdy, kto jest zdesperowany i jedyne czego pragnie to zrobić karierę w mediach, znajdzie wcześniej czy poźniej odpowiedni sposób na osiągnięcie swego celu. Postanowiliśmy zrobić ranking największych karierowiczów, czyli osób znanych z tego, że są znane.

 

1) Marcin Hakiel

 

Wyznał ostatnio, że oszczędzają z Kasią Cichopek, aby kupić sobie wyspę. Marcin Hakiel to tancerz o dosyć pospolitej urodzie, który istnieje w wielkim show-biznesie tylko i wyłącznie dzięki popularności swojej dziewczyny. Całkiem niedawno wyszło na jaw, że Hakiel już wcześniej polował na jakąś sławę, przy której mógłby zabłysnąć. Według niektórych osób pracujących przy programie "Taniec z gwiazdami", w pierwszej edycji miał romans z Kasią Skrzynecką. Obecnie z Kasią, tyle że Cichopek, prowadzi dwie szkoły tańca i jest choreografem w programie "Jak oni śpiewają". Jakoś ciężko nam uwierzyć, że został wyłoniony w trakcie castingu, skoro jego dziewczyna prowadzi ten program.

 

 Marcin Hakiel i Kasia Cichopek

2) Bracia Mroczek

 

Najpopularniejsi bliźniacy polskiego show-biznesu mają właściwie tylko jeden problem - po prostu minęli się z powołaniem. Marzyli o tym żeby zostać aktorami i, koniec końców, im się to udało. Niestety sęk w tym, że są dosyć przeciętnie utalentowani i zbyt dobrze im ta sztuka nie wychodzi. Niech tańczą i śpiewają, ale niech nie grają. Chłopcy chyba zdają sobie sprawę, że kariery dzięki swojemu wątpliwemu talentowi aktorskiemu w mediach nie zrobią, dlatego przyjmują każdą propozycję udziału w programie rozrywkowym. Rafał wygrał program "Taniec z gwiazdami", a Marcin "Show time" nadawany w Polsacie. Ten ostatni wziął również udział w czwartej edycji "Tańca z gwiazdami", w której zdobył trzecie miejsce. Teraz obaj bracia podobno trenują do "Tańca na lodzie". Jedyny program, którego jeszcze nie zaszczycili swoją obecnością, to tylko "Jak oni śpiewają". Jesteśmy w stanie przypuszczać, że Kasia Cichopek zapewne przyjmie ich z otwartymi ramionami.

Już teraz mamy mroczki przed oczami. Aż strach pomyśleć, co będzie we wrześniu, gdy zacznie się kolejny medialny atak braci.

 

 Rafał Mroczek i Marcin Mroczek

 

3) Frytka

Aktorka, piosenkarka i gwiazda. W masowej wyobraźni zaistaniała słynną sceną w jacuzzi i od tamtej pory pojawia się, gdzie tylko może. Obecnie studiuje aktorstwo i marzy o wielkiej karierze. W międzyczasie nagrywa płytę, którą promować będzie utwór "Dwa gołębie".

 

 

 

4. Agnieszka Popielewicz

Ta niebrzydka dziewczyna postanowiła, że pewnego dnia zostanie gwiazdą. Związek z inną gwiazdą z pewnością takich planów nie utrudnia. Agnieszce się udało. Przez pewien okres nie było w Warszawie imprezy, na której Agnieszka nie byłaby obecna. Lansowała się na całego, aż w końcu dostała pracę w TV. Gdy Popielewiecz stała się już gwiazdą, a nie tylko dziewczyną "jednego z Mroczków", przypomniała sobie, że jest katoliczką i w związku z tym nie wypada jej mieszkać z ukochanym przed ślubem. Wyprowadziła się od Marcina, ale jak twierdzi, nadal się kochają i są razem.

 

 Agnieszka Popielewicz i Marcin Mroczek

 

5) Rafał Maserak

Istnieje w mediach już tylko dzięki swojemu romansowi z Małgosią Foremniak. Aktorka na łamach "Twojego imperium" zdementowała pogłoski o rzekomym rozstaniu z tancerzem. Niektórzy zarzucają Rafałowi to, że przez niego Gosia straciła wizerunek idealnej Matki Polki, jaki swego czasu wykreowały media. Takie zarzuty są naszym zdaniem bezpodstawne, ponieważ Rafał jej do niczego nie zmuszał i to ona sama uganiała się za nim przez ładnych parę miesięcy. Nie zmienia to jednak faktu, że gwiazdka Maseraka powoli gaśnie i nawet stuzłotowy mandat tego nie zmieni.

 

 Rafał Maserak

 

 

Zapewne będziecie mieli do nas pretensje (a może wręcz przeciwnie?), że nie umieściliśmy w naszym rankingu Dody i Michała Wiśniewskiego. Uznanie ich za karierowiczów byłoby niesprawiedliwie. Łatwo zauważyć, iż nasze zestawienie składa się z osób, które właściwie nic konkretnego w show-biznesie nie robią, a i tak są popularne. Michał i Doda mają łeb na karku, zmysł do interesów i ciężko pracowali na swój sukces.