32. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni - znamy prowadzących

Ogłoszono skład jury najbardziej prestiżowego w naszym kraju festiwalu filmowego. Ale co nas bardziej interesuje - z plotkarskiego punktu widzenia - imprezę poprowadzą Magdalena Różczka i Maciej Orłoś. A gdzie Anna Mucha ?

 

Gospodarzami tej najważniejszej dla polskich filmowców imprezy będą w tym roku Magdalena Różczka i Maciej Orłoś. A my już myśleliśmy, że organizatorzy dadzą drugą szansę aktorce Ani Musze, która rok temu tak "fajnie" prowadziła razem z Maciejem Orłosiem dwa dni festiwalu. Niestety Ania za niewybredne żarty na temat filmów biorących udział w konkursie została zwolniona i zastąpiona przez Tamarę Arciuch-Szyc.

 

Mucha zapowiadając polski western "Summer Love" Piotra Uklańskiego powiedziała

Już nie będę przynudzać, bo na tym filmie i tak pośniecie....

Drugiego dnia festiwalu aktorka stwierdziła:

Dziś widzieliśmy Francuski numer, nie mylić z francuskim numerkiem, który jest o wiele lepszy.

Ale wróćmy do jury tegorocznego festiwalu. Filmy w Konkursie Głównym festiwalu oceniać będą: Janusz Majewski, Andrzej Bartkowiak, Stefan Chwin, Piotr Fudakowski, Jerzy Gruza, Dorota Ignaczak oraz Krystyna Janda.

Z kolei Piotr Łazarkiewicz, Jarosław Kupść, Marta Siwek, Tomasz Szafrański i Andrzej Wolf wyłonią najlepsze filmy w Konkursie Kina Niezależnego, Konkursie etiud fabularnych oraz Konkursie fabularnych filmów dyplomowych studentów szkół filmowych.

 

Festiwal odbędzie się w Gdyni w dniach 17-22 września.