Doda, Rubik, Blog 27 i inni na festiwalu Top Trendy

Wczoraj odbył się koncert Top festiwalu Top Trendy 2007. Oto bardzo krótka relacja z tego wydarzenia.

 

Najpierw wystąpła Doda ze swoim soon to be przebojem "Katharsis" promującym nową płytę. My słyszeliśmy go już na antenie radia RMF FM, gdzie odbyła się oficjalna premiera. Jak wynika z informacji radia piosenki o godzinie 19.10 posłuchało aż 7 milionów słuchaczy. Słyszeliśmy i coś czujemy, że usłyszymy ją jeszcze nie raz, ponieważ prawdopodobnie stanie się ona hitem tego lata. Może utwór nie jest typowo wakacyjny (lekki, miły i przyjemny) ale ma za to ma bardzo osobisty tekst opowiadający o porzuceniu i rozstaniu. Wzrost popularności Kingi Rusin po rozwodzie z Tomkiem Lisem świadczy o tym, że w Polsce jest wiele porzuconych i zdradzonych kobiet, które lubią utożsamiać się ze swoimi idolkami. Jednym słowem Doda może być spokojna o sprzedaż kolejnych płyt i frekwencje na koncertach.

 

 

 

Po występie Królowej zaczęli śpiewać uczestnicy konkursu Top. Wśród nich byli:

 

Wilki i Piasek - przegapiliśmy. Mówi się trudno i żyje dalej.

 

Szymon Wydra - był bardzo dziwnie ubrany. Piosenka nudna.

 

Maria Peszek - bardzo dziwnie ubrana. Zaśpiewała piosenkę Grzegorza Ciechowskiego. Publiczność nic a nic z jej występu nie zrozumiała.

 

Agnieszka Włodarczyk - wystąpiła na fali zwycięstwa po "Jak Oni śpiewają". Niestety, tym razem śpiewała w gronie zawodowych wykonawców i było trochę słychać różnicę. Może za rok.

 

Myslovitz - bardzo lubimy Myslovitz. Co oni tam robili?

 

Maryla Rodowicz - część redakcji nie chce żyć w kraju, w którym podczas festiwali o nazwie Top Trendy najbardziej Trendy i jednocześnie najbardziej Top wykonawcą jest Maryla Rodowicz. Publiczność na Marylce po prostu SZALAŁA. Jedna z wielkich tajemnic ludzkości.

 

Ania Dąbrowska - to taka miła dziewczyna. Ale biała spódniczka do czarnych rajstop? No, no, no.

 

Grzegorze Turnau - to on jest Trendy? Musimy jeszcze raz sprawdzić w słowniku, co znaczy trendy. Za urbandictonary.com:

A trendy is a social categorisation of person who follows modern fashion and listens to mainstream music, having no music genre in particular they follow. The common belief held by many alternatives that trendies lack 'individuality' is incorrect, and can also be applied to other social groups concerning their own appearence. Quite hypocritical really.

Zgadza się, Turnau się tam po prostu zgubił. Wracaj do Krakowa!

 

Blog 27 - a właściwie pół Bloga. Trochę żal, bo pięknie się "zespół" na scenie prezentował. Trójmiejska policja podczas występu Toli zanotowała 27 skarg o nieobyczajnym zachowaniu zespołu.

 

Zespół Piotra Rubika oraz Piotr Rubik we własnej osobie - tutaj miał miejsce prawdziwy dramat. "Białowłosy mistrz sacro-disco-polo-live" (tak pisze o nim Gazeta Wyborcza) wystąpił bez swoich "przyjaciół", z którymi wcześniej pokłócił się o kasę. Przyjaciele dali radę, natomiast sam Rubik już nie. Zanim Rubik wystąpił postanowił trochę wyjaśnić sytuację i zaczął opowiadać coś o przezwyciężaniu życiowych przeszkód - tak kręcił, że nic z tego nie zapamiętaliśmy. Jego byli wykonawcy postąpili rozsądniej i po prostu dobrze zaśpiewali.

 

I dlatego też właśnie zespół Piotra Rubika wygrał festiwal Top Trendy 2007. Czemu jednak Rubik przegrał ze swoimi dawnymi kompanami? Może miało to związek z tym, że publiczność piosenki zaśpiewane przez byłych wokalistów Pana Dyrygenta znała już wcześniej, natomiast premierowa kantata Rubika będzie musiała się dopiero "osłuchać" (wiecie - lubimy tylko to, co znamy). Niestety, po ogłoszeniu wyników nie zrobiono zbliżenia na twarz Piotra Rubika - sądzimy, że takie ujęcie jest teraz warte sporo pieniędzy.

 

Koncert prowadzili Zygmunt Chajzer, Agata Młynarska, Krzysztof Ibisz i Kasia Cichopek. Oddajmy cesarzowi co cesarskie - Kasia się nie myliła i wyglądała bardzo ładnie. Wróżymy jej długą karierę w tym zawodzie.

Więcej o: