Kryminalni - Marek vs Jacek

Kryminalni to świetny serial. Prawie od razu widomo kto zabił, można więc skupić się na poważniejszych rzeczach. Czyli próbować odpowiedzieć na pytanie - kogo wybraliśmy na miejscu Baśki - Marka czy Jacka?

 

Podkomisarz Barbara Storosz (Magdalena Schejbal) oprócz zmagania się z szumowinami i szujami na co dzień obcuje z podkomisarzem Markiem Brodeckim (Maciej Zakościelny) i prokuratorem Jackiem Dumiczem (Kamil Maćkowiak). Podstawowe dane delikwentów? Zakościelny urodził się w 1980 roku, Maćkowiak rok wcześniej. Zakościelny jest absolwentem Akademii Teatralnej w Warszawie, Maćkowiak Wydziału Aktorskiego Łódzkiej Szkoły Filmowej. Na razie remis!

 

Każdy z aktorów ma tajną broń. Maciej Zakościelny ukończył średnią szkołę muzyczną w klasie skrzypiec. Kamil Maćkowiak jest absolwentem Szkoły Baletowej w Gdańsku. Nie wiadomo co bardziej działa na wyobraźnię - przystojniak smyrający smyczkiem struny czy przystojniak kręcący piruety w białych rajtuzach ...

 

Każdy z bohaterów ma asa w rękawie. Serialowy Marek jest dobrym ojcem, to chwyta za serce. Jacek skończył studia na Harvardzie, to chwyta za mózg. Obaj panowie są przystojni, a to chwyta za inne narządy.

 

Zakościelny (chociaż to nie jego wina) to ponoć polski Brad Pitt. Maćkowiak nie doczekał się jeszcze odpowiednika w Hollywood. I to chyba zdecyduje - stawiamy na oryginalność. W starciu tych panów wygrywa ten drugi. No to teraz żeby Baśka otworzyła wreszcie oczy...!

 

Więcej o: