Papparazzi na tropie Dody

Doda już raz prosiła o uszanowanie prywatności i chwilę spokoju. Dzisiaj gwiazda zamieściła na swojej oficjalnej stronie kolejny komunikat:
Dzisiaj cały dzień śledzili mnie reporterzy, zakłócając mój prywatny spokój. Pod koniec dnia skontaktowałam się z moim adwokatem, który jasno stwierdził iż fotoreporterzy nie mogą bez mojej zgody robić mi zdjęć, ponieważ bycie osobą popularną nie oznacza jednocześnie bycia osobą publiczną. W związku z tym, kiedy już bezczelnie, śmiejąc mi się w twarz jechali 0,5 metra za moim samochodem zawiadomiłam policję

Rozstanie z Radkiem, z którym Doda przeżyła wiele pięknych chwil z pewnością jest dla niej bardzo trudne i bolesne. Trudno jednak oczekiwać po papparazzich, by zrezygnowali ze śledzenia każdego kroku Dody. Wielka sława, wielki świat, wielkie problemy - takie jest życie gwiazd.

 

Dalej w komunikacie możemy przeczytać:

Teraz kiedy jestem pod domem zastanawiam się czemu przyszło mi żyć w kraju, gdzie nawet we własnym domu nie mogę czuć się komfortowo i bezpiecznie, mimo iż prawo stanowi inaczej... W chwili obecnej nie mogę nawet wykonać tak prozaicznej rzeczy jaką jest spacer z psem. Wiele osób myśli pewnie, że taka jest cena sławy, ale tak nie jest i być nie musi. Już jutro reprezentujący mnie mecenas wyda w tej sprawie oświadczenie z którym będą musieli się liczyć wszyscy paparazzi wkraczajacy na mój prywatny teren. Sledzenie, nagabywanie i dręczenie psychiczne jest karalne, a zapewniam, że nawet osobom popularnym przysługują odpowiednie prawa do ochrony swojej prywatności.

Nie znamy się na prawie, ale jesteśmy bardzo ciekawi rozstrzygnięcia ewentualnego sporu. W Wielkiej Brytanii czy Stanach Zjednoczonych gwiazdy stoją na dużo gorszej pozycji od papparazzi - wystarczy przypomnieć sobie sprawę Lady Diany czy problemy Britney Spears. Pytanie, w którym kierunku zmierza Polska? Osobiście uważamy, że gwiazdy to też ludzie (wielkie odkrycie, prawda?) i powinny mieć prawo do prywatności gdy wyraźnie sobie tego zażyczą.

Więcej o: