Maja Ostaszewska o masakrze w Orlando. "Nie mogę przestać myśleć o matce, do której syn pisał przerażone SMS-y i... Nagle przestał"

Aktorka zamieściła na Facebooku poruszający wpis. Zdradziła w nim, że utożsamia się z matką jednej z ofiar.

Maja Ostaszewska zabrała głos w sprawie masakry w Orlando, która miała miejsce w środę w klubie gejowskim. Zginęło w niej 50 osób, a 53 były ranne. Zamachowcem był pochodzący z Afganistanu 29-letni Omar Mateen, który został zastrzelony przez policjantów. Aktorka na Facebooku poparła działanie fanpage'a Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, który ujawnił twarze i nazwiska użytkowników zamieszczających homofobiczne komentarze.

Jeszcze dwa dni temu wśród zdjęć było zdjęcie pana trzymającego na rękach dziecko, zdjęcie młodej kobiety z dwoma maluchami na rękach. Czy ta pani, jeśli za 15-20 lat przyjdzie do niej jej dziecko i powie, że jest homoseksualne... Też będzie życzyła mu śmierci???!!! - napisała.

Ostaszewska zdradziła także, że utożsamia się z matką jednej z ofiar.

Ja również jestem matką dwójki dzieci i w tych dniach nie mogę przestać myśleć o innej matce - tej z Orlando, do której ukryty w łazience syn pisał przerażone SMS-y i... Nagle przestał... - napisała.

Przeczytajcie jej poruszający wpis.

Jej wpis udostępnił na Facebooku Jacek Poniedziałek. Aktor w 2005 roku na łamach "Faktu" przyznał, że jest gejem.

BP

Więcej o:
Komentarze (15)
Maja Ostaszewska o masakrze w Orlando. "Nie mogę przestać myśleć o matce, do której syn pisał przerażone SMS-y i... Nagle przestał"
Zaloguj się
 • Gość: Małgosia

  Oceniono 3 razy 3

  Piękna i mądra kobieta :)

 • Gość: Jan

  Oceniono 1 raz 1

  Zdrowi ludzie nie są homoseksualni, to choroba którą trzeba leczyć w zamkniętych zakładach. Swoją drogą Idiota pisał do matki?, zamiast uciekać lub zachować się po męsku i stanąć do walki.

 • Gość: ewa

  Oceniono 1 raz 1

  Też nie mogę o synu i tej matce zapomnieć. Niech Pan ześle im dobre sny...

 • Gość: fość

  Oceniono 3 razy -3

  I pani Maja przy okazji popiera aborcje. I to morderstwo, i to morderstwo

 • Gość: gość

  Oceniono 3 razy -3

  Nie rozumiem jak można pisać ze współczuciem o tym wydarzeniu jednocześnie popierając zabójstwa nienarodzonych dzieci..

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX