Tomasz Kammel mocno komentuje zamach w Orlando: "Dzisiaj mam ochotę powiedzieć, że jestem gejem"

Tomasz Kammel we wzruszającym nagraniu opublikowanym na Facebooku odniósł się do sobotniej strzelaniny w gejowskim klubie na Florydzie. Czy mocny apel dziennikarza wpłynie na nastroje Polaków?

Tomasz Kammel opublikował na swoim profilu na Facebooku poruszające nagranie, w którym komentuje sobotni zamach na gejowski klub Pulse w Orlando. W wyniku strzelaniny zginęło 49 osób, a ponad 50 odniosło rany.

Jak zauważa jednak dziennikarz, choć to wydarzenie jest najtragiczniejszą strzelaniną w historii USA, to w polskich mediach ten temat nie wywołał zbyt wielu emocji.

Mam wrażenie, że w naszym kraju dziwnie mało się o tym mówi. Czyżby nikt nie przejął się tą tragedią? Czy też może ktoś postanowił się nią nie przejmować bo chodzi o homoseksualistów, pedałów? Nie wiem i nawet nie chcę się nad tym zastanawiać. Zastanawiałem się na tym, dlaczego to się stało. Jakie były pobudki? ISIS? Terrroryzm? Islam?- mam to głęboko w poważaniu. Najbardziej boli mnie fakt, że to się stało, ze względu na to, że komuś się nie podobało iż ktoś inny kocha. Nie kocha inaczej bo jest homo, tylko po prostu kocha. Miłość jest absolutnie najwyższą wartością - mówi na filmie wyraźnie poruszony Kammel.

Gwiazdor TVP przy okazji odniósł się też do powtarzanych od lat plotek o jego własnym homoseksualizmie. Co miał do powiedzenia w tej kwestii?

Bardzo często, przez lata słyszę, czytam, że jestem gejem. Że jest normalne, że jestem gejem a wszystkie kobiety, które pojawiają się w moim życiu to przykrywki. Otóż prawda jest taka, że gejem nie jestem. Ale nie mówię wam tego, że nagle mam ochotę na jakiś coming out, tylko dlatego, że po pierwsze gdybym gejem był, byłbym z tego absolutnie dumny. Po tym, co stało się w Orlando, mam ochotę powiedzieć, że jestem gejem, jestem pedałem, jestem homoseksualistą. Nikt na świecie nie ma prawa karać ludzi za to, że kochają. Nikt na świecie nie ma prawa mówić, że homoseksualizm to choroba (...) Czy się jest homoseksualistą, czy się nie jest, to się ma prawo, do cholery, do miłości!

Opublikowane przez Tomasza Kammela nagranie wywołało poruszenie. Internauci zostawili już pod wpisem dziennikarza ponad 100 komentarzy:

Pięknie powiedziane, wielkie dzięki!
Poryczałem się... Dziękuję, panie Tomaszu!
Dzięki za te słowa. Jest pan bardzo odważnym człowiekiem - pisali fani Kammela.

Myślicie, że to nagranie może skomplikować sytuację zawodową związanego z TVP dziennikarza?

 

IN