To nowa Miss USA! Lepiej z nią nie zadzierajcie. Nie uwierzycie, jaki wykonuje zawód

Wybory Miss USA to w Stanach niezmiennie bardzo ważne wydarzenie. Kto został w tym roku najpiękniejszą mieszkanką USA? Deshauna Barber zdecydowanie różni się od swoich poprzedniczek.

Miss USA 2016 wybrana! Koronę najpiękniejszej otrzymała 26-letnia Deshauna Barber. Wybór jury może być zaskakujący, a na pewno z wielu powodów jest ważnym sygnałem nie tylko dla przyszłych kandydatek na miss, ale też dla kobiet i definicji "piękna". Nowa miss to zawodowy żołnierz i specjalistka od IT!

<< ZOBACZ ZDJĘCIA >>

Deshauna reprezentowała Dystrykt Kolumbii (potocznie nazywany Waszyngtonem). Jak podkreśla washingtonpost.com, stało się to po raz pierwszy od 14 lat, a trzeci raz w historii konkursu Miss USA. Jednak uwagę amerykańskich mediów przykuwa przede wszystkim jej praca dla wojska. Istnieje przecież stereotyp Miss, która "pragnie pokoju", ale tak naprawdę wygląda jak lalka Barbie, której nikt nie podejrzewa nawet o to świadomość, gdzie obecnie na świecie toczą się konflikty.

Tymczasem Deshauna wstąpiła do wojska w wieku 17 lat, od razu po ukończeniu Virginia State University. Jak twierdzi, nie była to dla niej trudna decyzja - w wojsku służą jej rodzice i spora część rodziny. Ojciec panny Barber odbywał służbę w Iraku.

To dla nas rodzinna tradycja - przyznała w wywiadzie jeszcze przed finałem konkursu. - Patriotyzm płynie w naszych żyłach, podobnie jak chęć służby krajowi.

Nowa Miss pracuje w dowództwie logistycznym 988. Jednostki Kwatermistrzów w Fort Meade. Nie dziwi więc, że jeden z prowadzących nazwał ją "najbardziej zdyscyplinowaną uczestniczką konkursu". Ona sama podkreśla, że walka ze stereotypami jest dla niej bardzo ważna.

Mogę z całą pewnością powiedzieć, że każda uczestniczka wyborów Miss jest inna - różnią nas życiorysy, charaktery, to skąd pochodzimy. Podobnie jest w wojsku - tam też każdy wciąż pozostaje sobą. Możemy być kobiece, możemy być pięknościami, pracować jako modelki. Chciałabym zerwać stereotypy na temat każdego z tych środowisk i m.in. po to tu jestem.

More Than Pretty Soldier + Nurse = ?? #MissDCUSA #MissCTUSA #MissUSA #RoadToMissUSA

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Deshauna Barber (@missdcusa) 28 Maj, 2016 o 1:15 PDT

More Than Pretty Soldier + Nurse = ?? #MissDCUSA #MissCTUSA #MissUSA #RoadToMissUSA

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Deshauna Barber (@missdcusa) 28 Maj, 2016 o 1:15 PDT

JM