Eurowizja 2016: Michał Szpak ZYSKAŁ na nowej metodzie glosowania? Ile dostałby punktów na starych zasadach?

Michał Szpak w głosowaniu widzów zajął na tegorocznej Eurowizji bardzo wysokie, 3. miejsce. W połączeniu z wynikami głosowania jurorów, którzy nie byli mu aż tak przychylni, zdobył ostatecznie 8. pozycję. A jak byłoby, gdyby zasady oddawania głosów nie zmieniły się?
Szpak zyskał na nowej metodzie glosowania? Eurowizja. Ile punktów mógł dostać Polak na starych zasadach? Michał Szpak dobrze wyszedł na zmianie metody głosowania, jaką w tym roku po raz pierwszy wprowadzono w konkursie Eurowizji? Tuż po finale, gdy okazało się, że nasz reprezentant zdobył 3. miejsce w głosowaniu publiczności, a przez chłodną ocenę jurorów w ostatecznej rywalizacji znalazł się na 8. pozycji, pojawiły się komentarze o potrzebie wprowadzenia kolejnych zmian w systemie głosowania. Tymczasem okazuje się, że nowe zasady działały na korzyść Polaka! Gdyby bowiem w tym roku zastosowano tradycyjną metodę liczenia głosów, polegającą na wyciąganiu średniej z głosowań jurorów i publiczności, Szpak w ogólnej punktacji zająłby dużo niższą pozycję! W tym roku głosy jurorów, którzy głosowali tradycyjnie, przyznając poszczególnym krajom od 1 do 8, 10 i 12 punktów, podano najpierw osobno. Dopiero potem doliczono do nich głosy oddane przez publiczność, dzięki czemu Michał Szpak z ostatniego miejsca awansował na swoją ostateczną, 8. pozycję! A gdyby utrzymano stare zasady? Polak zająłby w Eurowizji 2016... 19. miejsce (49 punktów), a Eurowizję wygrałaby Australia (320 punktów), a nie Ukraina (2793 punkty)! Nie zmienia to jednak faktu, że głosowanie jurorów wzbudziło w tym roku, jak zawsze, duże kontrowersje. Wielu fanów Eurowizji uważa, że przedstawiciele poszczególnych krajów wykorzystują konkurs jako polityczną zagrywkę, oceniając państwa przez pryzmat swoich wzajemnych stosunków, a nie talentu wykonawców czy sympatii do piosenek. Myślicie, że organizatorzy Eurowizji powinni zrezygnować z głosowania jury?

Michał Szpak dobrze wyszedł na zmianie metody głosowania, jaką w tym roku po raz pierwszy wprowadzono w konkursie Eurowizji? Tuż po finale, gdy okazało się, że nasz reprezentant zdobył 3. miejsce w głosowaniu publiczności, a przez chłodną ocenę jurorów w ostatecznej rywalizacji znalazł się na 8. pozycji, pojawiły się komentarze o potrzebie wprowadzenia kolejnych zmian w systemie głosowania.

Tymczasem okazuje się, że nowe zasady działały na korzyść Polaka! Gdyby bowiem w tym roku zastosowano tradycyjną metodę liczenia głosów, polegającą na wyciąganiu średniej z głosowań jurorów i publiczności, Szpak w ogólnej punktacji zająłby dużo niższą pozycję!

ZOBACZ: Eurowizja 2016. Kto głosował na Polskę? Najbardziej Szpak podobał się... Wcale nie na Wyspach!

W tym roku głosy jurorów, którzy głosowali tradycyjnie, przyznając poszczególnym krajom od 1 do 8, 10 i 12 punktów, podano najpierw osobno. Dopiero potem doliczono do nich głosy oddane przez publiczność, dzięki czemu Michał Szpak z ostatniego miejsca awansował na swoją ostateczną, 8. pozycję!

A gdyby utrzymano stare zasady? Polak zająłby w Eurowizji 2016... 19. miejsce, a Eurowizję wygrałaby Australia, a nie Ukraina!

WYNIKI EUROWIZJI, GDYBY UTRZYMANO STARE ZASADY GŁOSOWANIA:

  1. Australia - 320 punktów
  2. Ukraina - 279
  3. Rosja - 240
  4. Bułgaria - 182
  5. Francja - 166
  6. Szwecja - 156
  7. Armenia - 141
  8. Litwa - 102
  9. Belgia - 89
  10. Holandia - 76
  11. Łotwa - 75
  12. Austria - 69
  13. Włochy - 69
  14. Węgry - 62
  15. Serbia - 61
  16. Azerbejdżan - 55
  17. Gruzja - 55
  18. Cypr - 52
  19. Polska - 49
  20. Hiszpania - 34
  21. Izrael - 27
  22. Wielka Brytania - 27
  23. Chorwacja - 23
  24. Malta - 18
  25. Niemcy - 8
  26. Czechy - 1

  Nie zmienia to jednak faktu, że głosowanie jurorów wzbudziło w tym roku, jak zawsze, duże kontrowersje. Wielu fanów Eurowizji uważa, że przedstawiciele poszczególnych krajów wykorzystują konkurs jako polityczną zagrywkę, oceniając państwa przez pryzmat swoich wzajemnych stosunków, a nie talentu wykonawców czy sympatii do piosenek.

  Myślicie, że organizatorzy Eurowizji powinni zrezygnować z głosowania jury?

   

  IN

   

  Więcej o:
  Komentarze (17)
  Eurowizja 2016: Michał Szpak ZYSKAŁ na nowej metodzie glosowania? Ile dostałby punktów na starych zasadach?
  Zaloguj się
  • Gość: Dumny

   Oceniono 8 razy 4

   Bardzo dobrze zaśpiewał jestem dumnY z naszego rodaka :) Powinno tak być że ludzie głosują bo głosuja na tych co na prawde zrobili wrażenie a nie jak jury kieruje sie polityką .....

  • De Evita

   Oceniono 7 razy 3

   Michal byles wspanialy,najlepszy- zajales 3 miejsce ...jestesmy z Ciebie dumni

  • smith81

   Oceniono 3 razy 1

   muzyczna paraolimpiada. litości

  • Gość: ux

   Oceniono 3 razy 1

   Bez zmian, tylko inaczej przedstawione. To jak komuś pokazać 3/5 a 200/1000. Było by to wyciąganie średniej, ale z czego? Z zerówek od jury. Tym bardziej widać, jak owe jury windowało taką Serbię, Gruzję, Cypr itd. Nie da się podważyć mocy głosu Szpaka wobec takich np. wykonawców.

  • De Evita

   Oceniono 7 razy 1

   Czyli w/g starych zasad Michal zajalby 19 miejsce mimo ze w glosowaniu widzow dostal 3 miejsce......smieszne i strasznie niesprawiedliwe bylo do tej pory to wszystko liczone,teraz przynajmniej widac, co sie ludziom najbardziej podoba...Na tym konkurscie tylko widzowie powinni glosowac Upolitycznione jury nalezy wycofac z glosowan,bo sa malo obiektywni..

  • Gość: kari

   0

   Jury skasować, jak siedzą tam osoby pokroju Kozyry to czego można się spodziewać??!!Tylko i wyłącznie publika powinna głosować.

  • Gość: K.

   0

   Jestem bardzo ciekaw na którym miejscu 2 lata temu wylądowałby Donatan wg nowej metody głosowania...

  • philanderer

   Oceniono 2 razy 0

   Ta nasza ptaszyna to nie wiadomo czy to chłopak czy dziewczyna.

  • Gość: gdybanie

   0

   gdyby w dupie rosły grzyby to z czasem dupa stała by się lasem

  Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX