Agata Duda w ocenie specjalistów od wizerunku. "Nie bardzo umie się w tej roli odnaleźć. Jest rodzajem paprotki". Dalej jeszcze ciekawiej

Agata Duda ostatnio prawie nie pojawia się publicznie, nie zabrała też głosu w sprawie kontrowersyjnego projektu ustawy antyaborcyjnej. Pierwszą Damę oceniają specjaliści od wizerunku. Jak wypada?

Agata Duda nie ma ostatnio łatwego czasu. Jej wymowne milczenie i pogłoski o kryzysie w małżeństwie sprawiły, że Pierwsza Dama stała się bohaterką mediów i zyskała rozgłos, o jaki chyba nie do końca jej chodziło. Kobiety nawoływały Agatę Dudę do wyrażenia swojej opinii w sprawie aborcji, jednak ona stanowczo milczała. Tabloidy (i nie tylko) szeroko rozpisywały się na temat domniemanego rozwodu pary prezydenckiej oraz kłopotów, które miały pojawić się w ich małżeństwie.

W najnowszym wydaniu magazynu "Flesz" wizerunek Agaty Dudy oceniają eksperci od wizerunku. Znawcy zwrócili uwagę na pewne aspekty tego jak Pierwsza Dama prezentuje się w sferze publicznej. Jakie są ich opinie?

Na scenie politycznej jest dość tłoczno, a atmosfera wokół prezydenta napięta. Niewykluczone, że Agata Duda celowo unika rozgłosu. Być może, jeśli atmosfera w kraju nieco się uspokoi, przyjdzie czas na większe zaangażowanie pani prezydentowej - przewiduje socjolog i komentator polityczny Jarosław Flis.

Agata Duda, Andrzej Duda Agencja Gazeta

Zachowanie i wizerunek Pierwszej Damy ocenił też Mirosław Oczkoś, wykładowca w Szkole Głównej Handlowej, specjalista od marketingu i wizerunku politycznego.

Pierwsza dama to w Polsce rodzaj statusu społecznego, a nie funkcja. Agata Duda jest w trudnej sytuacji, bo nie bardzo umie się w tej roli odnaleźć. Jest rodzajem paprotki i to jej nie odpowiada. Nie powinna się bać swojego stanowiska i działać. Dla aktywnych kobiet stanie w cieniu, a może nawet bycie w opozycji do poglądów męża jest wielce kłopotliwe - mówi.

Oczkoś podkreślił też, że w obecnej kulturze bardzo ważne są "obrazki". To jeden z powodów, dla których prezydentowa nie powinna się dystansować - jej obecność obok męża była jednym z ważniejszych punktów kampanii.

%Andrzej Duda, Agata Duda  2015-08-06 KAPIF.pl

 

Pani prezydentowa powinna wyraźnie określić granice, w jakich się będzie poruszać, i przeszkolić z mowy ciała, ponieważ jej mimika i spojrzenia zdradzają prawdziwe emocje, a obraz jest mocniejszy niż tysiąc słów - mówi Mirosław Oczkoś.

Specjalista miał na myśli sławne już "wpadki" Agaty Dudy, choćby sytuację podczas "Dudasków" w Zakopanem, kiedy to Agata Duda została zaproszona do tańca przez małżonka, jednak odmówiła. Ekspert zwrócił też uwagę, że para prezydencka podczas oficjalnych wystąpień rzadko nawiązuje kontakt wzrokowy czy cielesny.

Oczywiście wycofanie się Pierwszej Damy z życia publicznego nie jest do końca prawdą. Owszem, milczy, ale wciąż zajmuje się działalnością dobroczynną. Niedawno w Pałacu Prezydenckim gościła uczniów polskiej szkoły w Wilnie i potomków sybiraków. W jednej ze szkół uczy też młodzież języka niemieckiego.

JM

Więcej o:
Komentarze (12)
Agata Duda w ocenie specjalistów od wizerunku. "Nie bardzo umie się w tej roli odnaleźć. Jest rodzajem paprotki". Dalej jeszcze ciekawiej
Zaloguj się
 • morgana50

  Oceniono 9 razy 5

  gdyby prezydentowa sama, osobiście powiedziała : Przepraszam państwa, ale mojego komentarza nie będzie, ok, uszanowała bym taki jej wybór, nie komentowała bym ani nie dopytywała/ gdybała !!! ale to inni mówią za nią i ja nadal do końca nie dowierzam czy tak ona sama myśli !!!

 • forfiter_jr

  Oceniono 3 razy 3

  Jej niezależność i swobodę determinuje długość smyczy prezesa, na której jest...

 • vio

  Oceniono 1 raz 1

  "Owszem, milczy, ale wciąż zajmuje się działalnością dobroczynną. Niedawno w Pałacu Prezydenckim gościła uczniów polskiej szkoły w Wilnie i potomków sybiraków. W jednej ze szkół uczy też młodzież języka niemieckiego."

  Za darmo uczy w tej szkole?

 • Gość: menel

  Oceniono 1 raz 1

  Może jest z Platformy?
  A może po prostu nie jest taka głupia i zrozumiała w jakie szambo władował się wdudowlaz.

 • Gość: we

  Oceniono 1 raz 1

  Pani Duda ma oczywiście swoje zdanie , ale gdyby je wyraziła gniew prezesa byłby porażający,nie chce przeszkadzać prezydentowi we włażeniu w ................

 • fanizymiko

  Oceniono 5 razy 1

  Agata Kornhauser jest niezależna i ma wlasne zdanie.

  "Pan prezydent' osobiście to o niej napisał:))

 • pannamigootka

  Oceniono 9 razy 1

  Jej mimika i spojrzenia zdradzają prawdziwe emocje .. . to źle? to co ma być kukłą z ograniczoną mimiką , przewracać oczami i kontrolować ruchy warg? Ja pierdziele ludziom to nie dogodzisz . Może powinna udzielić wywiadu i powiedzieć jak to z nią jest czy jest kukłą , paprotką , kwiatkiem go kożucha , czy kocha Andrzeja i czy Andrzej kocha ją , jak tam Kinga , może coś o aborcji chociaż może lepiej nie .. . cięzkie jest życie pierszej damy

 • Gość: ad

  0

  Polecam serial "The good wife". Świetnie pokazuje, do czego polityk potrzebuje żony.

 • Gość: xyz

  Oceniono 1 raz -1

  przynajmiej się nie kompromituje jak byłe prezydentowe, i to dobrze że nie reaguje na zaczepki
  głupków z wyborczej

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX