Agata i Andrzej Duda rozwodzą się? Głos zabrała Kancelaria Prezydenta

Agata i Andrzej Duda mają kryzys w małżeństwie - tak od kilku dni donoszą tabloidy. Powód? Pierwsza Dama zniknęła z mediów, nie pojawiła się na też na obchodach rocznicy katastrofy smoleńskiej. Przedstawiciel Kancelarii Prezydenta skomentował te doniesienia.

Agata Duda wspierała męża w czasie kampanii prezydenckiej, towarzyszyła mu też podczas zagranicznych wyjazdów i przyjęć organizowanych w Pałacu Prezydenckim. Jednak ostatnio pokazuje się zdecydowanie rzadziej. Uwagę zwróciło też jej milczenie w sprawie projektu ustawy, która miałaby całkowicie zakazać aborcji. Mimo nawoływań różnych środowisk, prezydentowa nie wypowiedziała się na kontrowersyjny temat. Jej zachowanie tłumaczył Andrzej Duda na Twitterze.

Plotki o kryzysie w małżeństwie wzmogło puste krzesło, które stało obok prezydenta Dudy, podczas uroczystości na Wawelu. Pierwsza Dama nie pojawiła się tez podczas obchodów na Krakowskim Przedmieściu, gdzie prezydent został sfotografowany m.in. z Martą Kaczyńską. Agata Duda wzięła udział dopiero w wieczornej mszy w Archikatedrze.

Prezydent Andrzej Duda przy grobie Lecha i Marii Kaczyńskich Kancelaria Prezydenta

Wszystkie te zdarzenia tylko wzmocniły doniesienia o rzekomym kryzysie i planowanym rozwodzie. Związek prezydenta i jego małżonki oceniali też specjaliści zaproszeni przez "Politykę".

Relacja między prezydentem a żoną wygląda na dość chłodną. Inaczej z córką - tę obdarza spojrzeniem pełnym uczucia, podziwu - komentowała dr Monika Kaczmarek-Śliwińska, autorka podręczników o kształtowaniu wizerunku i opracowań o sztuce komunikowania się.  - Przytulenie, objęcie, wyciągnięcie dłoni czy pocałunek sprawiają wrażenie sztucznego i bardziej na potrzeby mediów niż wynikające z rzeczywistej potrzeby i odruchu osób sobie bliskich.

Po tym, jak pojawiły się plotki, że Pierwsza Dama złożyła pozew o rozwód, "Pudelkowi" udało się skontaktować z Kancelarią Prezydenta i uzyskać komentarz w tej sprawie.

To kolejna plotka dotycząca Pary Prezydenckiej, która nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Kancelaria nie będzie się w ogóle odnosić do tego rodzaju pogłosek - ani teraz, ani w przyszłości - skomentował rzecznik Prezydenta.

We wtorek, na premierze książki "Lech Kaczyński. Ostatni wywiad", obok Andrzeja Dudy siedziała córka zmarłego prezydenta, Marta Kaczyńska.

 

JM

Więcej o:
Komentarze (239)
Agata i Andrzej Duda rozwodzą się? Głos zabrała Kancelaria Prezydenta
Zaloguj się
 • fanizymiko

  Oceniono 113 razy 95

  Pani Agata myślała, ze wychodzi za mąż za dobrego prawnika i samodzielnego, niezależnego człowieka

  Niestety okazało się, że została żoną Andrzeja Dudy:)

 • Gość: le Ming

  Oceniono 68 razy 62

  Co na to wszystko Leśne Ruchadło? Czy Duda obiecał mu, że zostawi żonę?

 • nkwd

  Oceniono 79 razy 57

  Podobno nie ma dymu bez ognia. Jeżeli to prawda, to nie dziwię się kobiecie.
  Też nie chciałabym męża pozbawionego kręgosłupa i merdającego ogonkiem przed zramolałym konusem.

 • Gość: ciućwajs

  Oceniono 61 razy 55

  O Dudusiu nie ma co gadać. Sam się sprowadził do poziomu leśnego ruchadła. I się już nie podniesie, Staniszkis ma całkowitą rację.Szkoda natomiast, że Pani Agata się ukrywa i nie odzywa, bo może ma ciekawe rzeczy do powiedzenia.Nie ma się co ukrywać. Trzeba być niezależnym bytem, a nie dodatkiem do Dudusia. Może się okazać, że to Pani Agata w tym duecie jest osobowością. Odwagi kobieto.

 • fuzzybear

  Oceniono 60 razy 52

  ...też bym się wstydził za takiego męża....

 • Gość: ;)

  Oceniono 57 razy 47

  Agata wyszła za Andrzeja jeszcze zanim Andrzej przeszedł "dobrą zmianę"....
  Dziś jest, jak jest.

 • woodoo

  Oceniono 37 razy 29

  Uwazam ze sami sobie powinni rozwiazywac problem trojkata marionetek-agatka-lesne ruchadelko. Swoja droga zaprawde powiadam wam ze warto sprobowac z 2 kobitkami w lozku. Niezla jazda.

 • bohway

  Oceniono 36 razy 28

  Brat Kornhauserowej nie utrzymuje z nią żadnych kontaktów ze względu na małżeństwo Dudą. Stary Kornhauser też musi cięzko znosić wizyty tego człeka bez właściwości. Ja tam uważam, że właściwości to on ma - właściwości fornalczyka sługusa z pociągiem do złodziejstwa - to przeciez państwowe, a więc niczyje - i do wytwarzania dokumentów, które gdy zaczynaja śmierdzieć, to je zżera i sam siebie oszukuje, że smakowały niemal jak Vieux Boulogne. Cwaniaczek od diet poselskich i lewych papierów ułaskawieniowych.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX