Zakaz aborcji. W protesty przeciwko projektowi włączają się gwiazdy. I to nie tylko polskie

9 kwietnia pod Sejmem odbędzie się demonstracja przeciwników wprowadzenia całkowitego zakazu aborcji. Manifestację wspierają gwiazdy z Polski, ale też z zagranicy np. francuska modelka Caroline de Maigret.
Gwiazdy przeciw zakazowi Zakaz aborcji. W protesty przeciwko projektowi włączają się gwiazdy. 9 kwietnia pod Sejmem odbędzie się demonstracja przeciwników wprowadzenia całkowitego zakazu aborcji. Manifestację wspierają gwiazdy z Polski i z zagranicy. 9 kwietnia pod Sejmem odbędzie się demonstracja przeciwników wprowadzenia całkowitego zakazu aborcji. Manifestację wspierają gwiazdy z Polski, ale też z zagranicy np. francuska modelka Caroline de Maigret. "#wspieramdziewuchy" - zdjęcia opatrzone tym hashtagiem lub zdjęcia osób trzymających przed sobą kartkę z tym właśnie napisem zalały internet. Stał się on symbolem sprzeciwu społeczeństwa wobec wprowadzenia całkowitego zakazu aborcji. Do tej pory swoje zdjęcia wrzucały anonimowe osoby, przede wszystkim kobiety. To jednak zaczęło się zmieniać i coraz więcej gwiazd dołącza do ruchu. Polskie gwiazdy - poza nielicznymi wyjątkami - nie mają w zwyczaju manifestowania swoich poglądów politycznych. Akcja #popieramdziewuchy jest pierwszą, która skupiła wokół siebie tak wiele znanych nazwisk. Na stronie zamkniętej grupy "Dziewuchy dziewuchom", do której należy już ponad 92 tysiące użytkowników FB, umieszczono galerię zdjęć gwiazd, pozujących z kartką z hashtagiem. Wśród nich są m.in. Anja Rubik, Maja Ostaszewska, Marcin Perchuć, Olga Frycz czy Natalia Przybysz. Gwiazdy zachęcają jednocześnie do wzięcia udziału w manifestacji przeciwko zaostrzeniu przepisów aborcyjnych, która odbędzie się pod Sejmem w Warszawie, w sobotę 9 kwietnia o godzinie 14:00. Swój udział zapowiedziała m.in. Anja Rubik.

"#wspieramdziewuchy" - zdjęcia opatrzone tym hashtagiem lub zdjęcia osób trzymających przed sobą kartkę z tym właśnie napisem zalały internet. Stał się on symbolem sprzeciwu społeczeństwa wobec wprowadzenia całkowitego zakazu aborcji. Do tej pory swoje zdjęcia wrzucały anonimowe osoby, przede wszystkim kobiety. To jednak zaczęło się zmieniać i coraz więcej gwiazd dołącza do ruchu.

Maja Ostaszewska Screen z Facebook.com/groups/114342355632125/ Grupa Dziewuchy dziewuchom

Polskie gwiazdy - poza nielicznymi wyjątkami - nie mają w zwyczaju manifestowania swoich poglądów politycznych. Akcja #popieramdziewuchy jest pierwszą, która skupiła wokół siebie tak wiele znanych nazwisk. Na stronie zamkniętej grupy "Dziewuchy dziewuchom", do której należy już ponad 92 tysiące użytkowników FB, umieszczono galerię zdjęć gwiazd, pozujących z kartką z hashtagiem. Wśród nich są Anja Rubik, Maja Ostaszewska, Marcin Perchuć, Olga Frycz czy Natalia Przybysz.

<< ZOBACZ, KTO POPARŁ #POPIERAMDZIEWUCHY >>

Gwiazdy zachęcają jednocześnie do wzięcia udziału w manifestacji przeciwko zaostrzeniu przepisów aborcyjnych, która odbędzie się pod Sejmem w Warszawie, w sobotę 09.04. o godzinie 14:00. Swój udział zapowiedziała m.in. Anja Rubik

Mam nadzieję, że w tę sobotę uda nam się zjednoczyć i pokazać Nasza siłę! Wierzę w Was - napisała Rubik na Instagramie.

Anja Rubik była jedną z pierwszych gwiazd, które otwarcie opowiedziały się przeciwko zmianie prawa. Jej mocne słowa na Instagramie wywołały lawinę komentarzy. Krytycznie wobec projektu zakazu aborcji - choć już nie w ramach akcji #popieramdziewuchy - wypowiedzieli  się także Michał Piróg, mama sześciorga dzieci i prezes Warty Poznań - Izabella Łukomska-Pyżalska oraz w rozmowie z Plotek.pl Dorota Wellman.

 

 

ZI

Czy popierasz wprowadzenie całkowitego zakazu aborcji?
Więcej o:
Komentarze (67)
Zakaz aborcji. W protesty przeciwko projektowi włączają się gwiazdy. I to nie tylko polskie
Zaloguj się
 • fanizymiko

  Oceniono 20 razy 14

  prawo wybory kontra zamordyzm - o to tak naprawdę chodzi.

  ten cały cyrk z aborcją to tylko część sytuacji w jakiej jest Polska. Ustawa z lat 90-tych jest najlepsza jaką udało się wynegocjować - wqrwia wszystkich - znaczy spełnia swoje zadanie ustawy kompromisu.

 • forfiter_jr

  Oceniono 15 razy 5

  Też popieram, chociaż nie mam bukfejsa.

 • felicjan.dulski

  Oceniono 8 razy 4

  Fajnie, mogą się wypowiadać do woli. I tak nie od nich cokolwiek zależy. Dziwne jest tylko, że posłowie tzw. opozycji, poza nielicznymi wyjątkami, milczą. Niech was wszyscy diabli!

 • Gość: Hannah

  Oceniono 16 razy 4

  Polacy zrobcie cos, bo to juz pachnie inkwizycja. Zobaczycie za rok pojdziecie do wieziena np. za nieobecnosc na Mszy Swietej

 • Gość: mania

  Oceniono 8 razy 2

  JAKI CYRK LUDZIE. ŻYJEMY W WOLNYM KRAJU I MAMY PRAWO DECYDOWAĆ O SWOIM ŻYCIU I CIELE, CO Z KOBIETAMI KTÓRE ZOSTAŁY ZGWAŁCONE I Z TYMI KTÓRE MIAŁY BY URODZIĆ TYLKO PO TO ABY POCHOWAĆ SWOJE DZIECKO.. DLA CZEGO SKAZYWAĆ JE NA PODWÓJNE CIERPIENIE KAŻDY Z NAS POWINIEN MIEĆ PRAWO DECYDOWAĆ O SWOIM ŻYCIU I KAŻDY Z NAS ODPOWIE ZA WSZYSTKIE GRZECHY PRZED BOGIEM I Z NICH SIĘ ROZLICZY W OSTATNIEJ SWOJEJ GODZINIE I NIKT NIE POWINIEN TEGO NAM ZABRONIĆ. NIESTETY W NASZYM KRAJU NIKT NIE ŁOŻY NA DZIECI KTÓRE SĄ CIĘŻKO CHORE I WYMAGAJĄ OPIEKI 24-GODZINY NA DOBĘ,LEKÓW ,SPRZĘTU,REHABILITACJI,PODSTAWOWYCH RZECZY I OPIEKI KIEDY ZABRAKNIE RODZICA .WIĘC NIECH KAŻDY Z NAS MA PRAWO DECYDOWAĆ O SWOIM ŻYCIU.

 • browaryr

  Oceniono 8 razy 2

  tez popieram a jeszcze takie co dobrze karmią-to już całkiem.

 • Gość: noell1963

  Oceniono 1 raz 1

  Ciekawa jestem co by się stało gdyby zakazano mężczyznom decydować o swoim ciele? Może zakaz kulturystyki bo czemuś szkodzi, zakaz tatuażów bo są szpetne,zakaz picia alkoholi bo szkodzą zdrowiu . Jak człowiek pomyśli to jeszcze na kilka pomysłów wpadnie tylko co na to CI WSPANIALI MĘŻCZYŹNI.

 • Gość: Kik

  Oceniono 1 raz 1

  nudzi sie wam? zajmijcie się problemami które są, IS niszczy Europę , a wam głupoty w głowie. w chmurach zyjecie??

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX