Karolina Korwin Piotrowska o ustawie antyaborcyjnej: To ich zgubi. Krytykuje też Agatę Dudę. "Katolicka Barbie"

Karolina Korwin Piotrowska skomentowała na Facebooku niedzielne protesty przeciwko zmianom w prawie aborcyjnym. Krytycznie odniosła się również do faktu, że głosu w sprawie nie zabrała pierwsza dama, która jej zdaniem "tylko wygląda, uśmiecha się i milczy".
Piotrowska o polityce Karolina Korwin-Piotrowska o ustawie antyaborcyjnej: To ich zgubi. Karolina Korwin-Piotrowska skomentowała na Facebooku niedzielne protesty przeciwko zmianom w prawie aborcyjnym. Karolina Korwin-Piotrowska skomentowała na Facebooku niedzielne protesty przeciwko zmianom w prawie aborcyjnym. Krytycznie odniosła się również do faktu, że głosu w sprawie nie zabrała pierwsza dama, która jej zdaniem "tylko wygląda, uśmiecha się i milczy". Dziennikarka zamieściła nagranie z kościoła Św. Anny, na którym widać, jak kilka kobiet, w momencie odczytywania listu biskupów ws. ochrony życia, opuszcza świątynię. Korwin-Piotrowska przewiduje, że to dopiero początek fali protestów: "Coś mi mówi, że ustawa antyaborcyjna będzie powodem największych protestów. Ludzie czasem mają gdzieś demokrację, podsłuchy, inwigilację, Trybunał, a nie każdego nawet, wbrew pozorom, kręci 500 na dziecko. Jeśli jednak ktoś, jak w krajach totalitarnych, zaczyna grzebać komuś pod kołdrą i to w sposób do tego nacechowany religią (tym bardziej, że jest i tak bardzo kategoryczna ustawa, nazywana w chwilach dobrego humoru "kompromisem") to taka sytuacja może to stać się zapalnikiem protestów" - napisała. Największa demonstracja przeciwników zaostrzenia prawa aborcyjnego odbyła się w Warszawie pod Sejmem. Według szacunków policji wzięło w niej udział ok. 7 tysięcy osób. Wśród skandowanych przez uczestników haseł pojawiło się również "Gdzie jest pierwsza dama?!". O to samo pyta na Facebooku Korwin-Piotrowska: "Ten rząd modli się, prezydent jeździ na nartach i podziwia relikwie, a jego modna żona, wbrew pokładanym w niej nadziejom, jest wyłącznie polską, katolicką odpowiedzią na Barbie. Tylko wygląda, uśmiecha się i milczy. Ci ludzie chcą wziąć się teraz za życie innych ludzi. Dosłownie. To trudne, kiedy się nimi pogardza. Ale niech to zrobią, niech zaczną, to ich zgubi. I Kościół też" - czytamy.

Dziennikarka zamieściła nagranie z kościoła Św. Anny, na którym widać, jak kilka kobiet, w momencie odczytywania listu biskupów ws. ochrony życia, opuszcza świątynię. Korwin Piotrowska przewiduje, że to dopiero początek fali protestów.

Coś mi mówi, że ustawa antyaborcyjna będzie powodem największych protestów. Ludzie czasem mają gdzieś demokrację, podsłuchy, inwigilację, Trybunał, a nie każdego nawet, wbrew pozorom, kręci 500 na dziecko. Jeśli jednak ktoś, jak w krajach totalitarnych, zaczyna grzebać komuś pod kołdrą i to w sposób do tego nacechowany religią (tym bardziej, że jest i tak bardzo kategoryczna ustawa, nazywana w chwilach dobrego humoru "kompromisem") to taka sytuacja może to stać się zapalnikiem protestów - napisała.

Największa demonstracja przeciwników zaostrzenia prawa aborcyjnego odbyła się w Warszawie pod Sejmem. Według szacunków policji wzięło w niej udział ok. 7 tysięcy osób. Wśród skandowanych przez uczestników haseł pojawiło się również "Gdzie jest pierwsza dama?!". O to samo pyta na Facebooku Korwin-Piotrowska.

Ten rząd modli się, prezydent jeździ na nartach i podziwia relikwie, a jego modna żona, wbrew pokładanym w niej nadziejom, jest wyłącznie polską, katolicką odpowiedzią na Barbie. Tylko wygląda, uśmiecha się i milczy. Ci ludzie chcą wziąć się teraz za życie innych ludzi. Dosłownie. To trudne, kiedy się nimi pogardza. Ale niech to zrobią, niech zaczną, to ich zgubi. I Kościół też.

Wpis z Facebooka Karoliny Korwin-Piotrowskiej Facebook.com/Karolina-Korwin-Piotrowska

EK

Więcej o:
Komentarze (99)
Karolina Korwin Piotrowska o ustawie antyaborcyjnej: To ich zgubi. Krytykuje też Agatę Dudę. "Katolicka Barbie"
Zaloguj się
 • do_podziwu

  Oceniono 25 razy 17

  Pani Piotroska z dodatkiem Korwin (albo odwrotnie) zabiera glos w slusznej sprawie - zaden szanujacy sie parlament , Prezydent ,prezes rzadzacej partii, dzialajacy w demokratycznym panstwie swieckim - nie powinien zajmowac sie sprawami "damsko -meskimi" .Tylko i wylacznie kobieta moze "decydowac w porozumieniu z partnerem - czy sie zabezpieczac ,jak sie zabezpieczac czy urodzic niechciane dziecko ,czy urodzic dziecko zagrozone choroba ,czy urodzic dziecko pochodzoce z gwaltu."Banda starych prykow" (i troche mlodszych) niech zajmnie sie swoimi dziecmi nienarodzonymi a w przypadku prezesa - niech zajmnie sie ciaza swojej kotki .To tyle na plus dla pani Karoliny ale? - co do "pierwszej damy" - a co ona moze ! ma "prz......ne zycie razem z corka" przy boku Andrzeja co nazwisko pisza w szkolnych toaletach, siedzi cicho - obojetnie co powie - od jednych dostanie brawa o od innch ,ze Zydowka itd.Tak po ludzku to jej wspolczuje -:((.

 • Gość: ws

  Oceniono 20 razy 14

  Ciężko nazwać katolicką barbie kobietę, która unika kościoła jak święconej wody. Zauważyliście pewnie, że ani na pasterkę ani na święcenie pokarmów z mężem i córką nie poszła. Ja nie mam nic przeciwko temu. Jeśli ta pani jest Żydówką albo niewierzącą, to na zdrowie! Tylko niech się ciemnemu ludowi smoleńskiemu nie sprzedaje Pierwszej Rodziny jako katolickiej, skoro nią nie są! Nie ma nic bardziej obrzydliwego niż urządzanie szopek i ściem religijnych dla korzyści politycznych!

 • Gość: asza

  Oceniono 14 razy 12

  ona taka sama jak i on . Pustaki z Krakowa. jeszcze śmie ta barbie orędzie z zyczeniami głosić w telewizji. Zakłamani hipokryci. Jej mężulek główny niezłomny w wojence, zrobił swoimi decyzjami w Polsce koszmar, zwyzywał Polaków, poniżył, nazwał swiniami oderwanymi od koryta, a Agatka wciaż sie uśmiecha .....

 • fanizymiko

  Oceniono 14 razy 10

  Pani Kornhauser milczy, bo niezależnie co powie to wstyd na nazwisku już jest:)

 • Gość: tadjan

  Oceniono 10 razy 10

  panie Barbie najlepiej wychodzi strojenie się na koszt podatników..... innych spraw jej piękna główka nie obejmuje, więc nie ma nic do powiedzenia.

 • Gość: lalambada

  Oceniono 17 razy 9

  Dudowa tylko siedzi, milczy i pachnie, bo widać tyle potrafi.
  Z pustaka i Salomon nie naleje.

  Ma ładne torebki, eleganckie kostiumiki i wygląda jak Claire Underwood.
  Jak na prawacką first lady to i tak postęp. LOL

 • Gość: tadjan

  Oceniono 7 razy 7

  życzliwością i sympatią do ludzi nie dorównuje pani Marii Kaczyńskiej.... i to mocno. A ten jej chłopek roztropek nawet do pięt nie sięga kaczej niedojdzie, zabitej przez swojego brata pod Smoleńskiem. Ale rodzinka!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX