Anja Rubik zabiera głos w sprawie prawa aborcyjnego: Dzieci powinny się rodzić z miłości. Dalej jeszcze mocniej

Anja Rubik dołączyła do tysięcy oburzonych projektem zaostrzenia przepisów aborcyjnych. Propozycję całkowitego zakazu aborcji zapowiedziała poprzeć premier Beata Szydło.
Rubik o projekcie prawa Anja Rubik zabiera głos w sprawie prawa aborcyjnego. Anja Rubik dołączyła do tysięcy oburzonych projektem zaostrzenia przepisów aborcyjnych: "Dzieci powinny się rodzic z miłości, nie przymusu!". Anja Rubik dołączyła do tysięcy oburzonych projektem zaostrzenia przepisów aborcyjnych. Propozycję całkowitego zakazu aborcji zapowiedziała poprzeć premier Beata Szydło. 3 kwietnia na ulice polskich miast wyszły tysiące demonstrantów, którzy protestowali przeciwko wprowadzeniu całkowitego zakazu aborcji. Swój sprzeciw wobec zaostrzenia prawa aborcyjnego wyraziła także Anja Rubik. Polska supermodelka nie mogła wziąć udziału w manifestacjach, jednak swoje poparcie sprawy zaznaczyła w sieci. Wydaje się nawet, że modelka jest zwolenniczką złagodzenia obowiązującego już dziś prawa: "Jestem z Wami! Wspieram Was! Dzieci powinny się rodzic z miłości, nie przymusu! Walczmy o Nasze Prawa i szacunek! I am there with you all my Polish sisters! We need to stand up and fight for the right to our own body and future. Children should be born out of love not fear of law #pieklokobiet #wyborniewieszak #respectforwomen #womensrights" - napisała. Anja Rubik jest bez wątpienia najsłynniejszą i jednocześnie najbardziej szanowaną polską modelką na świecie. Jej wpis zarówno na Facebooku jak i na Instagramie wywołał burzliwą dyskusję w komentarzach. Co więcej, skłonił do wymiany poglądów nie tylko polskich internautów, lecz także anglojęzycznych.

3 kwietnia na ulice polskich miast wyszły tysiące demonstrantów, którzy protestowali dziś przeciwko wprowadzeniu całkowitego zakazu aborcji (więcej o demonstracjach przeczytasz w relacji Gazeta.pl). Swój sprzeciw wobec zaostrzenia prawa aborcyjnego wyraziła także Anja Rubik. Polska supermodelka nie mogła wziąć udziału w manifestacjach, jednak swoje poparcie sprawy zaznaczyła w sieci. Wydaje się nawet, że modelka jest zwolenniczką złagodzenia obowiązującego już dziś prawa.


Jestem z Wami! Wspieram Was! dzieci powinny się rodzić z miłości nie przymusu! Walczmy o Nasze Prawa i szacunek! - napisała modelka po polsku, po czym ten sam apel umieściła także w języku angielskim.  - I am there with you all my Polish sisters ! We need to stand up and fight for the right to our own body and future. Children should be born out of love not fear of law! ?#?pieklokobiet? ?#?wyborniewieszak? ?#?respectforwomen?

Anja Rubik jest bez wątpienia najsłynniejszą i jednocześnie najbardziej szanowaną polską modelką na świecie. Jej wpis zarówno na Facebooku jak i na Instagramie wywołał burzliwą dyskusję w komentarzach. Co więcej, skłonił do wymiany poglądów nie tylko polskich internautów, lecz także anglojęzycznych.

O nasze prawa i szacunek? A co z szacunkiem to tych maleństw? One nie mają prawa do życia i szacunku? Jeśli kobieta decyduje się na sex to musi być świadoma tego, że może zajść w ciąże. Na tym polega właśnie odpowiedzialność. - pisała internautka na Instagramie.
Nie chodzi o przerywanie ciąży z widzimisię kobiety. Chodzi o 3 przypadki dopuszczalności aborcji: poczęcie w wyniku gwałtu, poważne uszkodzenie płodu oraz zagrożenie zdrowia i życia kobiety. Świadomość i odpowiedzialność ma tutaj niewielkie znaczenie - komentował inny internauta.
Popieram myślenie Anji "...dzieci powinny się rodzic z miłości a nie z przymusu..." Kto je potem wychowuje i za czyje pieniądze ?? I w jakim otoczeniu będą musiały dojrzewać ??? BIEDNE NIECHCIANE DZIECI !!!!!!

Dla wielu internautów gest Rubik był bardzo znaczący. Pokazał, że walczący o prawa kobiet mają poparcie także u znanych osób. Polskie gwiazdy z reguły unikają manifestowania poglądów politycznych, tym bardziej post modelki został przyjęty z dużym entuzjazmem.

Brawo Anja!
Dziękuję!
Dokładnie! Walczmy o to, aby człowiek nie miał prawa do życia i zabijajmy go! Gratulacje!

A co Wy sądzicie o projekcie zaostrzenia przepisów?

 

ZI