Joanna Racewicz przejdzie do TVP Polonia? SE: Nie padły konkretne propozycje. Została z niczym

Joanna Racewicz odeszła z "Panoramy", ale nie z mediów publicznych. Dziennikarka ma przejść do TVP Polonia, jednak - jak donosi "Super Express" - wciąż nie otrzymała żadnej konkretnej propozycji.

Joanna Racewicz we wtorek niespodziewanie ogłosiła, że odchodzi z "Panoramy". Choć w sieci niemal od razu pojawiły się informacje, że dziennikarka nie kończy całkowicie współpracy z telewizją publiczną, a jedynie przechodzi do TVP Polonia, jej sytuacja i tak nie wygląda najlepiej. Transfer do innej stacji nie wiąże się bowiem z żadnymi konkretnymi propozycjami.

O tym, że nie będzie już w "Panoramie", dowiedziała się w przeddzień ostatniego jej programu - twierdzi informator "Super Expressu". Z racji tego, że kończył jej się kontrakt, nie dostała nawet odprawy. Została z niczym. Z materiałów prasowych dowiedziała się, że ma przejść do TVP Polonia. Nie padły żadne konkretne propozycje.

Sprawę skomentowała Bogumiła Wander. Prezenterka nie kryje oburzenia licznymi zwolnieniami w TVP:

Ja nie widzę żadnego uzasadnienia tych zwolnień. Dlaczego zwolnili Racewicz? Zwłaszcza, że jej mąż zginął w katastrofie smoleńskiej, o którą płacze i wraca do niej cały ten PiS, z jednej strony na nowo będą ją badać, a z drugiej strony pozbawiają pracy kobietę, która została sama z dzieckiem. To jest skandal.

Zwolnienia w TVP trwają od stycznia. Z pracą pożegnali się już m.in. Piotr Kraśko, Anna Popek, Hanna Lis, Tomasz Lis, a ostatnio - Grażyna Torbicka.

WJ