To on czesze księżną Kate. Udzielił wywiadu. Najlepsze fragmenty? Te o fryzurze na ślub z Williamem. "Bałem się, że..."

Księżna Kate zawsze ma idealną fryzurę. Nie inaczej było w dniu jej królewskiego ślubu, kiedy włosy prezentowały się tak idealnie jak cała reszta (czyli niesamowita suknia i biżuteria). Oto, co na jej temat ma do powiedzenia fryzjer Kate Middleton.

Księżna Kate w dniu swojego ślubu "oddała" swoje włosy w ręce fryzjera, który od lat czesze zarówno jej siostrę, jak i matkę. Richard Ward jest ulubionym "hairdresserem" bogatych mieszkanek Londynu. Do jego klientek należy m.in. Poppy Delevingne czy Liz Hurley. Jednak najmocniejszą pozycją w jego CV jest bez wątpienia przygotowanie ślubnej fryzury Kate Middleton.

Richard Ward udzielił "Daily Mail Australia" wywiadu, w którym przyznał, że próby do uczesania rozpoczął na długo przed ceremonią. Jako modelka służyła mu... asystentka.

Ma długie, czerwone włosy i masę tatuaży, więc to zupełne przeciwieństwo Kate - opowiada. - Ale to osoba o najbardziej idealnych włosach, jaką znam, praktykowanie na niej było łatwe.

Sam dzień ślubu był oczywiście stresujący dla każdego, kto dbał o szczegóły imprezy. Wyobrażacie sobie co by się stało, gdyby Kate podczas przejażdżki karetą z Bazyliki do Pałacu zepsuła się fryzura? To koszmar nie tylko panny młodej, ale też wielka odpowiedzialność dla fryzjera.

Księżna Kate i książę William ROTA / CAMERA PRESS/ROTA

Na całym świecie wszyscy wiedzieli, że ranga tej imprezy jest olbrzymia - mówi Ward. - Ja mam z tego dnia wspaniałe wspomnienia. Pamiętam oczekiwanie w Pałacu Buckingham i późniejsze wesele. Ale przede wszystkim pamiętam olbrzymią ulgę, kiedy księżna wyszła na balkon, by pomachać do tłumu, a jej fryzura nadal była perfekcyjna.

Zaskakujące może być to, czyjej oceny najbardziej obawiał się Ward. Królowej? Matki Kate? Nic z tego.

Oglądały to miliony ludzi, ale nie o nich mi chodziło - stwierdził. - Nie darowałbym sobie, gdyby włosy wyglądały niechlujnie, bo wiedziałem, że na Kate patrzą tysiące fryzjerów z całego świata.

Na szczęście wszystko poszło zgodnie z planem.

 

 

JM

Więcej o: