Anna Kalczyńska do Mai Bohosiewicz: Jesteś w ciąży? Nic nie widać! Odpowiedź aktorki trafiona w punkt

Maja Bohosiewicz niejednokrotnie "szokowała" fanów, pokazując na Instagramie, jak ćwiczy mimo błogosławionego stanu. Na zarzuty odpowiedziała w studiu "Dzień Dobry TVN".
Maja Bohosiewicz odpowiada na zarzuty Anna Kalczyńska: Jesteś w ciąży? Nic nie widać! Maja Bohosiewicz pojawiła się ostatnio w programie "Dzień Dobry TVN" i wzięła udział w dyskusji na temat aktywności fizycznej w czasie ciąży. Aktorka już za trzy miesiące powita na świecie swoje pierwsze dziecko i otwarcie przyznaje, że cały czas trenuje, m.in. z Ewą Chodakowską. Dzięki temu zachowuje świetną sylwetkę. Jesteś w ciąży? Nic nie widać! - stwierdziła wyraźnie zaskoczona Anna Kalczyńska. Z Ewą ćwiczę od trzech lat, zawsze byłam aktywna fizycznie i ta aktywność tylko trochę zmieniła się w ciąży. To nie jest kwestia chęci poprawy wyglądu, ale własnego zdrowia i zdrowia dziecka - stwierdziła gwiazda. Aktorka wyjaśniła również, co myśli o krytyce ze strony internautów, która w ostatnim czasie znacznie przybrała na sile. Wydaję mi się, że to bierze się z niewiedzy. I tego, że Polak lubi sobie ponarzekać. Każda ciąża jest inna, ale aktywność fizyczna jest bardzo ważna. Jeśli ja przed ciążą biegałam kilkanaście kilometrów, a teraz biegam pięć to mi nie zaszkodzi - wyjaśniła Bohosiewicz. Na koniec do rozmowy włączyła się Ewa Chodakowska. Trenerka wyjaśniła, kiedy ćwiczenie w ciąży jest wskazane i właściwe. Lekarze nie są temu przeciwni, tylko aktywność musi być dostosowana do możliwości konkretnej kobiety. Dzięki ćwiczeniom unikamy wielu problemów jak przedwczesny poród, przenoszenie ciąży czy depresja okołoporodowa. Osoby, które były aktywne przed ciążą, mogą wrócić do ćwiczeń po 6-8 tygodniach po naturalnym porodzie, a po cesarskim cięciu po 8-12 tygodniach. Można i trzeba. To bardzo ważne - powiedziała słynna trenerka. Zgadzacie się z takim podejściem?

Maja Bohosiewicz była jednym z gości dyskusji w "Dzień Dobry TVN" dotyczącej tego, czy kobiety spodziewające się dziecka mogą i powinny kontynuować aktywność fizyczną. Aktorka jest w szóstym miesiącu ciąży i otwarcie mówi o tym, że cały czas trenuje, między innymi z Ewą Chodakowską. Dzięki temu zachowuje na tyle świetną sylwetkę, że Anna Kalczyńska zaskoczona zapytała:

Jesteś w ciąży? Nic nie widać!

Bohosiewicz wyjaśniła:

Z Ewą ćwiczę od trzech i pół roku, zawsze byłam aktywna fizycznie i ta aktywność tylko się trochę zmieniła w ciąży. To nie jest kwestia chęci poprawy wyglądu, to nie jest najważniejsze, ale własnego zdrowia i zdrowia dziecka - stwierdziła.

Na pytanie Anny Kalczyńskiej, skąd jej zdaniem tak duża krytyka jej postawy przez internautki, odpowiedziała:

Wydaję mi się, że to bierze się z niewiedzy. I tego, że Polak lubi sobie ponarzekać. Każda ciąża jest inna, ale aktywność fizyczna jest bardzo ważna. Jeśli ja przed ciążą biegałam kilkanaście kilometrów, a teraz biegam pięć to mi nie zaszkodzi - wyjaśniła w telewizji. Robię to nie dlatego, żeby dobrze wyglądać. To efekt uboczny. Poród na pewno przebiegnie łatwiej, jeśli nie przeleżę całej ciąży na kanapie. Jak ktoś nigdy nie ćwiczył to niech chociaż chodzi na spacer, ale naprawdę kilka kilometrów, a nie przespaceruje się do najbliższego sklepu. No, ale łatwiej sobie ponarzekać. Mi też się nie chce lecieć o szóstej rano na siłownię. Też się czasem zmuszam - stwierdziła.

 

Co to się działo! Moje piękne koleżanki!!! @chodakowskaewa @kamilaszczawinska @miss_zi @majabohosiewicz

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Karolina Malinowska (@karolamalina)

Co to się działo! Moje piękne koleżanki!!! @chodakowskaewa @kamilaszczawinska @miss_zi @majabohosiewicz

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Karolina Malinowska (@karolamalina)

 

Na koniec do rozmowy dołączyła Ewa Chodakowska. Trenerka wyjaśniła, kiedy ćwiczenie w ciąży jest wskazane i właściwe.

Lekarze nie są przeciwni, tylko aktywność musi być dostosowana do konkretnej kobiety - wyjaśniła trenerka. Dzięki ćwiczenim unikamy wielu problemów jak przedwczesny poród, przenoszenie ciąży czy depresja okołoporodowa. Osoby, które były aktywne przed ciążą, mogą wrócić do ćwiczeń po 6-8 tygodniach po naturalnym porodzie, a po cesarskim cięciu po 8-12 tygodniach. Można i trzeba. To bardzo ważne - powiedziała.

Zgadzacie się z takim podejściem?

EK

Więcej o:
Komentarze (6)
Anna Kalczyńska do Mai Bohosiewicz: Jesteś w ciąży? Nic nie widać! Odpowiedź aktorki trafiona w punkt
Zaloguj się
 • morgana50

  Oceniono 1 raz 1

  prosiłabym "redaktorów" o szanowanie ludzi !!!! jak można pisać o tej panience "aktorka" ?!?!? to, że zagrała w jakimś podrzędnym serialu,podrzędną rólkę nie oznacza ŻE JEST AKTORKĄ !!!! moim dzieciom wyrwałam mleczne zęby i nie każę się nazywać dentystką, 'rozpoznałam' przeziębienie u dzieci, a ni nazwałabym się lekarzem !!!skoro ją nazywacie 'aktorką' to ja, za jej 'zasługi ' dla ludzkości mogę nazwać ją ludzkim łajnem - i tak jak wy, nie czuję nadużycia !!!!

 • Gość: niezorientowany

  Oceniono 2 razy 0

  Czy Maja Bohosiewicz ma coś wspólnego z Sonią Bohosiewicz ?
  Pytam z czystej ciekawości.

 • Gość: mama 2ki dzieciaczków

  0

  Zgadzam się, nie jestem specjalnie aktywna fizycznie jednak staram się wychodzić z dziećmi na dłuższe spacery czy pograć z nimi w piłkę (obecnie jestem w ciąży). Ciąża to nie choroba i jeśli wszystko jest ok to zgadzam się na aktywność sportową ;) Poród nie jest łatwy i lekki trzeba mieć do tego siłę :)

 • Gość: mama dwójki

  Oceniono 2 razy 0

  Dokładnie! Ciąża jeśli wszystko z nią jest ok i lekarz nie zabroni aktywności fizycznej, nie powinna być wymówką do leżenia na kanapie i obżerania się. O wiele łatwiej wrócić fizycznie i psychicznie do formy jeśli nawet tylko trochę, ale będziemy się aktywnie ruszać. Tu nie chodzi o to by w ciąży mieć figurę modelki...naprawdę!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX