Michał Szpak jednak nie pojedzie na Eurowizję?! "Fakt" sugeruje, że jego piosenka to plagiat. "Refreny są niemalże identyczne"

Michał Szpak nie będzie reprezentował Polski na konkursie Eurowizji? "Fakt" twierdzi, że wokalista złamał regulamin imprezy.

Michał Szpak dość nieoczekiwanie zwyciężył w zeszłotygodniowych preselekcjach do konkursu Eurowizji, pokonując uznawaną za faworytkę Margaret i samą Edytę Górniak. Niektórym trudno było pogodzić się z decyzją widzów i wygląda na to, że temat ten jeszcze długo będzie budził emocje.

W dzisiejszym "Fakcie" pojawiły się sensacyjne doniesienia, jakoby piosenka Szpaka "Colours of Your Life", z którą zamierza on reprezentować Polskę w maju w Sztokholmie, to plagiat. Według źródeł tabloidu, utwór wokalisty do złudzenia przypomina przebój "Dawaj za" rosyjskiej grupy Lube, ulubionego zespołu... samego Władimira Putina!

Rewelacje dziennika potwierdza też "znany dziennikarz muzyczny", który prosił jednak o zachowanie anonimowości:

Nie da się ukryć, że utwory są do siebie bardzo podobne, słychać to głównie w środku piosenek. Refreny są niemalże identyczne. Nie trzeba mieć wykształcenia muzycznego, by to usłyszeć - powiedział ekspert "Faktu".

A Wy słyszycie w tych utworach podobieństwo? Zagłosujcie w naszej sondzie i dajcie nam znać w komentarzach poniżej!

 

IN

Czy piosenka Michała Szpaka jest Twoim zdaniem plagiatem?