Michał Szpak jedzie na Eurowizję. Reakcje? Korwin Piotrowska: Wybory Polaków mnie zaskakują. A co Wy pisaliście na FB? Byliście jednogłośni

Michał Szpak oficjalnie jest reprezentantem Polski na konkurs Eurowizji 2016. Wybrali go widzowie, a wyprzedził faworytkę bukmacherów, Margaret oraz legendę polskiej muzyki, Edytę Górniak. Sprawdziliśmy, jak na Facebooku komentowany był ten wybór.
Szpak jedzie na Eurowizję. Reakcje? Korwin Piotrowska: Wybory Polaków mnie zaskakują Michał Szpak oficjalnie jest reprezentantem Polski na konkurs Eurowizji 2016. Artysta z piosenką "Color of Your Life" wygrał krajowe eliminacje. Wybór głosujących był sporym zaskoczeniem. Piosenkarz pokonał m.in. Margaret i Edytę Górniak, a wydawało się, że to pomiędzy tymi wokalistkami odbędzie się główny "bój" o wygraną. Szpak jest dość kontrowersyjnym artystą, głównie z uwagi na swój wizerunek. Długie włosy, odważne stroje, makijaż..."Look", jaki prezentuje młody piosenkarz nie wszystkim się podoba. Michał Szpak jedzie na Eurowizję? Wybory Polaków znowu mnie niesłychanie zaskakują, tym razem jednak pozytywnie - napisała na Facebooku Karolina Korwin Piotrowska. Do zwycięstwa Szpaka odniósł się także Filip Chajzer. Posłuchałem kilka razy i ok... Jest w klimacie. Szpak tak, na Eurowizję git, tęczowo europejski sztos, chociaż z Marleną szanse byłyby dziesięć razy większe. A teraz tak na serio. Moja mama mówi, że on to wygra, a moja mama zawsze ma rację. I teraz czekam na minę prezesa TVP, kiedy okaże się, że będziemy organizować festiwal tolerancji i szacunku bliźniego - podsumował dziennikarz. Aż chciałoby się, by takim zadowoleniem społeczeństwa cieszyły się wszystkie wybory w Polsce. Michałowi Szpakowi życzymy, by podbił serca Europejczyków.

Na konkursie Eurowizji, który odbędzie się w maju, w Sztokholmie, Polskę będzie reprezentował Michał Szpak. Z piosenką "Color of Your Life" wygrał krajowe preselekcję. Wybór głosujących był sporym zaskoczeniem. Piosenkarz pokonał m.in. Margaret czy Edytę Górniak, a wydawało się, że to pomiędzy tymi wokalistkami odbędzie się główny "bój" o wygraną. To nie jedyny powód zdziwienia. Michał Szpak to artysta dość kontrowersyjny, głównie z uwagi na swój wizerunek. Długie włosy, odważne stroje, makijaż... Polska, nie oszukujmy się, nie jest krajem zbyt tolerancyjnym, a "look", jaki prezentuje młody piosenkarz wielu drażni. A może draznił, bo reakcje na jego wygraną są BARDZO pozytywne.

Na temat tego wyboru wypowiedziała się m.in. Karolina Korwin Piotrowska:

Michał Szpak jedzie na Eurowizję? ;-) Wybory Polaków znowu mnie niesłychanie zaskakują, tym razem jednak pozytywnie. Nie...

Posted by Karolina Korwin Piotrowska on  5 marca 2016

 

A jej fani całkowicie się z nią zgodzili:

Karolina Korwin-Piotrowska Facebook.com/Karolina Korwin Piotrowska

Wygraną Michała Szpaka skomentował też Filip Chajzer. Dziennikarz nie kryje swoich raczej konserwatywnych poglądów. Pomijając inne kwestie, nie jest on fanem androgynicznego typu urody. Szerokim echem odbiła się w mediach jego wypowiedź na temat Mateusza Magi i Madoxa, po której część internautów nazywała go nawet homofobem. Jak przyjął sukces Michała Szpaka?

Filip Chajzer Facebook.com/Filip Chajzer

 

Jego fani też byli zadowoleni z głosowania:

Filip Chajzer Facebook.com/Filip Chajzer

Sprawdziliśmy też, co Wy pisaliście o występie Szpaka. Post o jego sukcesie pojawił się na fanpage'u Plotka, gdzie piosenkarz otrzymał od internautów bardzo dużo wsparcia i gratulacji. Oto niektóre z nich:

Plotek.pl Facebook.com/Plotek

Na facebookowym profilu Gazety.pl reakcje były podobne:

Michał Szpak Facebook.com/Gazeta.pl

Aż chciałoby się, by takim zadowoleniem społeczeństwa cieszyły się wszystkie wybory w Polsce ;) Michałowi Szpakowi życzymy, by podbił serca Europejczyków, a Wam, by po konkursie Eurowizji nie brakowało powodów do dumy.

 

 

JM