"Klan" będzie zdjęty z anteny? Jest wypowiedź rzeczniczki TVP

"Klan" miałby definitywnie zniknąć z anteny? Istnieje taka możliwość. Na razie aktorzy mają pewność, że pracują do maja. Potem? Jest wypowiedź rzeczniczki TVP.

"Klan" bawi, uczy i wychowuje od 19 lat. W międzyczasie zdążyło wyrosnąć nowe pokolenie, które nie zna telewizji bez "Klanu", a sam serial trwale wpisał się w kulturę masową.

Fani najstarszej polskiej telenoweli obawiają się jednak, że wkrótce TVP może zakończyć jego emisję. Poważne zaniepokojenie wśród nich wywołała wypowiedź Tomasza Stockingera, czyli serialowego doktora Lubicza, że aktorzy mają podpisane umowy do maja, a co dalej, "tego nikt nie wie".

Stockinger dodał również, że serialowi obcięto budżet, a najbardziej rozpoznawalnych aktorów nie zaproszono, wbrew dotychczasowym praktykom, na konferencję ramówkową stacji.

Jakby tego było mało, "Klan" zniknął z platformy VOD, co dla wielu oznaczało potwierdzenie, że stacja powoli przygotowuje się do wygaszenia serialu. Nie wszyscy fani uwierzyli, że było to spowodowane problemami technicznymi, i że wkrótce wcześniejsze oraz przedpremierowe odcinki znowu będzie można obejrzeć na platformie.

Czy rzeczywiście mamy do czynienia z początkiem końca serialu? Jest wypowiedź rzeczniczki TVP, Aleksandry Gieros-Brzezińskiej, ale raczej nie uspokoi ona najbardziej zagorzałych fanów.

Kolejne odcinki Klanu pojawią się w wiosennej ramówce (czyli do czerwca) i emitowane będą w TVP1 oraz na VOD Telewizji Polskiej (vod.tvp.pl). Rozmowy o dalszych losach serialu jeszcze przed nami. Temat jest otwarty.

Bardziej uspokajające informacje płyną jednak z serwisu Wirtualnemedia.pl, który podaje, że na jesieni "Klan" "raczej" będzie emitowany.

To nie pierwszy raz, kiedy "Klan" jest zagrożony. W 2012 roku były pomysły, żeby zrzucić serial z anteny, ale wtedy kierownictwo stacji wycofało się z tego pomysłu. Według Nielsen Audience Measurement w pierwszych dwóch miesiącach poprzedniej jesiennej ramówki oglądało go około 2 mln widzów.

JZ

Pobierz darmową aplikację Plotek na telefony z Androidem

POLUB NAS