Maffashion wyszczupla twarz na zdjęciach? Przyznała, że CHORUJE. "Da się z tym żyć". I zachęca: Zbadajcie się!

Blogerka wykorzystuje swoją popularność, aby pomóc innym!

Maffashion, czyli Julia Kuczyńska, to niewątpliwie najpopularniejsza polska blogerka modowa. Antyfani od lat zarzucają jej, że poprawia w Photoshopie swoją buzię - na zdjęciach często wydaje się szczuplejsza niż w rzeczywistości, czasem też jest jakby "spuchnięta". Blogerka postanowiła podzielić się z fanami "tajemnicą" pełniejszej czasem twarzy. Okazuje się, że Maffashion choruje na niedoczynność tarczycy.

Szafiarka pokazała na Instagramie swoje zdjęć sprzed 4 lat, na którym ma dużo okrąglejszą buzię, zamieściła też obszerny wpis.

Tak właśnie, jeszcze kilka lat temu (zanim poszłam do dobrego endokrynologa), prezentowała się moja "twarzopatelnia". Zaznaczę tylko, że moja waga nie przekraczała nigdy 51 kg. Niedoczynność tarczycy - z tą chorobą da się żyć (ludzie maja gorsze problemy) i nie jest aż tak straszna, jeśli się o siebie zadba. Nieleczona może mieć poważne, a nawet śmiertelne skutki. Osoby cierpiące na problemy z tarczycą doskonale wiedzą, jak przeszkadza ona w funkcjonowaniu. Pomijając wizualne aspekty, pojawiają się inne zmiany - objawy. Jest ich bardzo dużo. U każdego jednak jest to mocno indywidualna sprawa. W dniu kiedy odbierałam nagrody czułam się przeszczęśliwa, ale mój organizm chyba nie. Mimo że moje hormony są już lepiej uregulowane, nadal miewam dni (serie), w których czuje się niefajnie. Jestem wtedy zła na cały świat dlaczego akurat dziś muszę wyglądać jak balon - każda kobieta wie, co mam na myśli, jednak tu jest dodatkowy powód - pisze Maffashion.

Blogerka nie zdecydowała się jednak pokazać wstydliwych zdjęć po to, by pożalić się na swój los i zamknąć usta hejterom. Okazuje się bowiem, że Kuczyńska chce wykorzystać swoją popularność i nakłonić inne kobiety do przeprowadzenia badań.

Publikuję to zdjęcie, bo może któraś z Was także zauważyła w swoim wyglądzie pewne zmiany. Zbadajcie się pod kątem tarczycy. Nawet profilaktycznie. Natomiast wszystkie te osoby, które się ze mną solidaryzują... przybijam piątkę, wiem, co czujecie! Jestem z Wami! Dbajmy o siebie! P.S. Są przypadki, kiedy choroba z niedoczynności przechodzi na nadczynność, a nawet zanika. Dużo zdrowia wszystkim! - dodała Maffashion.

#2011/12 Tak wlasnie, jeszcze kilka lat temu (zanim poszłam do dobrego endokrynologa) prezentowała sie moja #twarzopatelnia. Zaznaczę tylko, że moja waga nie przekraczała nigdy 51 kg. Niedoczynność tarczycy - z tą chorobą da się żyć (ludzie maja gorsze problemy) i nie jest aż tak straszna jeśli się o siebie zadba. Nieleczona może mieć poważne nawet śmiertelne skutki. Osoby cierpiące na problemy z tarczycą doskonale wiedzą jak przeszkadza ona w funkcjonowaniu. Pomijając wizualne aspekty, pojawiają się inne zmiany - objawy. Jest ich bardzo dużo. U każdego jednak to mocno indywidualna sprawa. W dniu kiedy odbierałam nagrody czułam się przeszczęśliwa, ale mój organizm chyba nie c? Mimo, że moje hormony są juz lepiej uregulowane, nadal miewam dni(serie), w których czuje się #niefajnie. Jestem wtedy zła na cały świat dlaczego akurat dziś muszę wyglądać jak balon - każda kobieta wie co mam na myśli, jednak tu jest dodatkowy powód. Publikuje to zdjęcie bo może któraś z Was także zauważyła w swoim wyglądzie pewne zmiany. Zbadajcie się pod kątem tarczycy. Nawet profilaktycznie. Natomiast wszystkie te osoby, które się ze mną solidaryzują... przybijam piątkę, wiem co czujecie ?????? Jestem z Wami! Dbajmy o siebie! PS Sa przypadki gdzie choroba z nedoczynności przechodzi na nadczynność, a nawet zanika ;) Dużo zdrowia Wszystkim!

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Julia K. (@maffashion_official)

Czy postawa blogerki zrobiła na Was wrażenie? My musimy przyznać, że takie wykorzystanie ogromnej popularności, jaką cieszy się Maffashion, bardzo nam się podoba!

 

IN