BAFTA 2016. Kate Winslet królowała na gali. WSPANIAŁA przemowa. "Mówiono mi, że będę grała tylko grube dziewczyny"

Bafta 2016 za nami. Znamy już zwycięzców, wiemy, która z pań prezentowała się na czerwonym dywanie najpiękniej, kto świetnie się bawił, a kto wygłosił ciekawą przemowę w czasie przeznaczonym na podziękowania. Tak się składa, że w tym roku, w każdej z tych kategorii, "prowadziła" Kate Winslet.
BAFTA 2016. Kate Winslet królowała na gali "Mówiono mi, że będę grała tylko grube dziewczyny" Podczas gali BAFTA 2016, Kate Winslet zdobyła statuetkę dla najlepszej aktorki w roli drugoplanowej w filmie "Steve Jobs". Gwiazda wygłosiła wzruszającą przemowę, którą media uznały za "pełną siły". Kiedy miałam 14 lat, mój nauczyciel gry aktorskiej zapowiedział, że ustatkuję się grając role grubych dziewczyn. To, co chcę przekazać młodym dziewczynom, których zapał gaszą nauczyciele, przyjaciele czy nawet rodzice, to bardzo ważna wiadomość. Nie słuchajcie niczego w tym stylu. Ja tak zrobiłam, pokonałam mój strach i postawiłam się przeciwnościom. Dedykuję tę nagrodę wszystkim dziewczynom, które wątpią w siebie - powiedziała Kate Winslet. Aktorka prezentowała się wspaniale, a media zgodnie podkreślają, że była jedną z najlepiej ubranych gwiazd na gali. To uosobienie klasycznej definicji hollywoodzkiego glamour - komentuje "Buzzfeed".

Podczas gali BAFTA 2016, Kate Winslet zodobyła statuetkę dla najlepszej aktorki w roli drugoplanowej. To jej trzecia "Bafta". Tym razem została doceniona za udział w filmie "Steve Jobs".

Kate WinsletTOBY MELVILLE / REUTERS / REUTERS

Odbierając nagrodę aktorka nie ograniczyła się jedynie do podziękowań. Wygłosiła krótką przemowę, którą media uznały za "pełną siły". Nie był to wcale koniec - podczas konferencji prasowej Winslet znów przekazała światu, a właściwie kobietom, bardzo ważną wiadomość.

Co za wspaniały rok, by otrzymać nominację - powiedziała podczas gali. - To był niesamowity rok dla kobiet i czuję się niezwykle dumna mogąc stać obok Was, Jennifer, Julie, Rooney i Alicia. Wasze role były cudowne.
Kiedy miałam 14 lat, mój nauczyciel gry aktorskiej zapowiedział, że ustatkuję się grając role grubych dziewczyn - przyznała Kate podczas spotkania z dziennikarzami. - To, co chcę przekazać młodym dziewczynom, których zapał gaszą nauczycie, przyjaciele czy nawet rodzice, to bardzo ważna wiadomość. Nie słuchajcie niczego w tym stylu. Ja tak zrobiłam, pokonałam mój strach i postawiłam się przeciwnościom. Dedykuję tę nagrodę wszystkim dziewczynom, które wątpią w siebie.

Oprócz tego gwiazda prezentowała się WSPANIALE. A media zgodnie podkreślają, że była jedną z najlepiej ubranych aktorek na gali.

Wyglądała jak klasyczna definicja hollywoodzkiego glamour - komentuje "Buzzfeed".

Kate WinsletJonathan Short / Jonathan Short/Invision/AP

To nie koniec. Kate większość czasu na czerwonym dywanie spędziła z Michaelem Fassbenderem (to on wcielił się w filmie "Steve Jobs" w postać głównego bohatera).

Kate Winslet i Michael FassbenderTOBY MELVILLE / REUTERS / REUTERS

Pozowała też u boku Idrisa Elby, z którym wręczała nagrodę dla najlepszego brytyjskiego filmu (wygrał "Brooklyn").

Trzymała go za ramię i wyglądała (to zrozumiałe) na bardzo zadowoloną z siebie - zauważył "Buzzfeed".

Kate Winslet i Idris ElbaJoel Ryan / Joel Ryan/Invision/AP

W końcu przyszedł czas na Eddie Redmayne'a. W jednej dłoni nagroda, obok przystojny i utalentowany aktor. Winslet chyba zdawała sobie sprawę, że na jej miejscu chciałaby być niejedna kobieta.

Eddie Redmayne i Kate WinsletTOBY MELVILLE / REUTERS / REUTERS

Oczywiście w dniu Walentynek gwiazda nie zapomniała o mężu. Ned Rocknroll odstąpił miejsce obok żony matce aktorki, Sally Anne. Winslet podziękowała mu za to ze sceny.

Dziękuję mojemu wspaniałem ukochanemu, który oddał swoje miejsce mojej mamie, dzięki czemu może siedzieć tu dziś obok mnie - mówiła. - Neddy jesteś w tej sali, wiem o tym! Cześć Kochanie, wesołych Walentynek!

Czy jeszcze musimy Was przekonywać, że dla Kate Winslet ten wieczór nie mógł być lepszy?

Kate WinsletTOBY MELVILLE / REUTERS / REUTERS

 

jm