Amal Clooney i George Clooney u Angeli Merkel. Rozmawiali o kryzysie migracyjnym

Amal Clooney i George Clooney spotkał się z Angelą Merkel. Rozmawiali o kryzysie migracyjnym.

George Clooney bawi obecnie w Berlinie, gdzie promuje najnowszy film ze swoim udziałem, "Ave, Cezar!". Towarzyszy mu żona, Amal Clooney, wybitna prawniczka, była specjalna wysłanniczka ONZ w Strefie Gazy. W piątek została zaproszona na spotkanie z najpotężniejszą kobietą Europy, kanclerz Niemiec, Angelą Merkel. Na spotkaniu pojawiła się w towarzystwie męża.

Serwis fotograficzny ze spotkania z kanclerz Niemiec jest skąpy, na jedynym oficjalnym zdjęciu widzimy, jak George Clooney coś tłumaczy Angeli Merkel, a Amal Clooney z uwagą przygląda się mężowi. Szkoda, że nie ma więcej zdjęć, bo Amal z całą pewnością zabierała głos w dyskusji i zdjęcie przedstawiające ją podczas rozmowy z Angelą Merkel powinno znaleźć się w oficjalnych materiałach prasowych.

German Chancellor Angela Merkel (2nd L) receives actor George Clooney (R) and his wife Amal (2nd R) in the Chancellery in Berlin, Germany, February 12, 2016, to discuss the policy on refugees and the work of the International Rescue Committee. REUTERS/Bundesregierung/Guido Bergmann/Handout via Reuters    TPX IMAGES OF THE DAY      ATTENTION EDITORS - THIS PICTURE WAS PROVIDED BY A THIRD PARTY. REUTERS IS UNABLE TO INDEPENDENTLY VERIFY THE AUTHENTICITY, CONTENT, LOCATION OR DATE OF THIS IMAGE. EDITORIAL USE ONLY. NOT FOR SALE FOR MARKETING OR ADVERTISING CAMPAIGNS. NO RESALES. NO ARCHIVE. THIS PICTURE IS DISTRIBUTED EXACTLY AS RECEIVED BY REUTERS, AS A SERVICE TO CLIENTS.HANDOUT / REUTERS / REUTERS

Spotkanie odbyło się w piątkowy poranek. Szczegółów nie ujawniono, wiadomo jedynie, że rozmowa dotyczyła polityki migracyjnej Niemiec, której - jak stwierdził rzecznik prasowy rządu Angeli Merkel - Amal i George Clooney'owie udzielili "całkowitego poparcia".

Wykorzystali swoją uprzywilejowaną pozycję, żeby porozmawiać o "polityce wobec uchodźców" i swojej działalności w International Rescue Committee - nieco z przekąsem zauważył "Daily Mail".

Dodał też, że o Amal Clooney jeszcze 2 lata temu w ogóle nie było głośno. Była to aluzja do ślubu z hollywoodzkim gwiazdorem, dzięki któremu teraz mówią o niej wszyscy.

Amal Clooney ma ogromne doświadczenie w kwestiach omawianych na spotkaniu z Angelą Merkel. Specjalizuje się m. in.  w kwestiach związanych z prawami człowieka. Reprezentowała na przykład założyciela WikiLeaks, Juliana Assange'a oraz byłą premier Ukrainy, Julię Tymoszenko. Była też doradcą prawnym króla Bahrainu, znanego z zamiłowania do torturowania opozycji Hamad bin Isa al-Khalifa.

JZ

Pobierz nową aplikację Plotek.pl na telefony z Androidem

POLUB NAS