Emma Watson i aktorzy z "Harry'ego Pottera" żegnają Alana Rickmana. Hołd złożyła mu też J.K. Rowling

Emma Watson, a także reszta obsady filmów o "Harrym Potterze", żegna zmarłego w czwartek Alana Rickmana. Hołd za pośrednictwem mediów społecznościowych złożyła mu też autorka serii o przygodach czarodzieja, J.K. Rowling.

Informacja o śmierci Alana Rickmana - odtwórcy roli Severusa Snape'a z filmów o Harrym Potterze - poruszyła całą obsadę obrazu. Najpierw na Facebooku w poruszającym wpisie pożegnał się z nim Daniel Radcliffe. Teraz dołączyła do niego Emma Watson - filmowa Hermiona.

Bardzo mi dziś przykro z powodu informacji o Alanie. Jestem szczęśliwa, że mogłam pracować i spędzać czas z tak wyjątkowym człowiekiem i aktorem. Będzie mi bardzo brakować naszych rozmów. Spoczywaj w spokoju, Alanie. Kochamy Cię - napisała na Facebooku.

I'm very sad to hear about Alan today. I feel so lucky to have worked and spent time with such a special man and actor. I'll really miss our conversations. RIP Alan. We love you

Posted by Emma Watson on  14 stycznia 2016

Hołd za pomocą Twittera złożyła mu także autorka serii o przygodach czarodzieja, J.K. Rowling.

Brakuje mi słów, by wyrazić to, jak bardzo jestem zszokowana i załamana z powodu śmierci Rickmana. Był wspaniałym aktorem i cudownym człowiekiem.

Pisarka wsparła żonę aktora, Rimę Horton.

Moje myśli są z Rimą i resztą rodziny Alana. My straciliśmy wielki talent. Oni stracili część swoich serc - dodała.

Z aktorem pożegnał się także Matthew Lewis, który w serii filmów o Harrym Potterze zagrał Neville'a Longbottoma.

Byłem dziś w Leavesden Studios, kiedy usłyszałem tę wiadomość. Gdy szedłem do stołówki, wyobrażałem sobie, że Alan czeka z nami w kolejce na lunch, jakby był wśród śmiertelników. Pamiętam jego największą radę, jaką kiedykolwiek otrzymałem o tym szalonym zawodzie, który dzieliliśmy. Bycie z powrotem w tych korytarzach sprawiło, że przypomniałem sobie wiele rzeczy i będę cenić te wspomnienia przez całe życie. Był większą inspiracją dla mojej kariery niż mógłby się domyślić i będę za nim tęsknić.

Na Twitterze wpisy zamieścili też James i Oliver Phelps, którzy zagrali Freda i George'a Weasley'ów.

Jestem zszokowany i smutny z powodu odejścia Alana Rickmana. Był jednym z najmilszych aktorów, jakich kiedykolwiek poznałem. Nasze myśli i modlitwy są z jego rodziną - napisał James Phelps.
Strasznie smutna wiadomość o odejściu Alana Rickmana. Był zabawną i ujmującą osobą, która pomogła nieśmiałemu i młodemu aktorowi, gdy grałem  w "Harrym Potterze" - napisał Oliver Phelps.

Z aktorem pożegnała się także Emma Thompson, u boku której zagrał m.in. w "Rozważnej i romantycznej" czy "To właśnie miłość".

Alan był moim przyjacielem, więc trudno jest mi to napisać, bo właśnie ucałowałam go na pożegnanie. To, co najbardziej pamiętam w tym momencie bolesnego pożegnania - to jego poczucie humoru, inteligencję, mądrość i dobroć - powiedziała w "New York Times", jak przytacza Bbc.com.

Rickman zmarł w wieku 69 lat po wielu latach walki z chorobą nowotworową.

BP

Pobierz nową aplikację Plotek na telefony z Androidem

POLUB NAS