Alan Rickman nie żyje. Miał 69 lat

Alan Rickman nie żyje. Aktor szerokiej widowni znany z był z roli Severusa Snape'a w serii o "Harrym Potterze".

Alan Rickman nie żyje - taką wiadomość podało na Twitterze BBC. Informację o śmierci aktora przekazała rodzina. Miał 69 lat. Od wielu lat walczył z choroba nowotworową.

 


Alan Rickman urodził się w Londynie. Miał dwóch braci - starszego - Davida i młodszego - Michela oraz młodszą siostrę - Sheilę. Od dziecka był bardzo zdolny i pracowity. Zdobył stypendium do Latymer School, gdzie złapał bakcyla teatru. Swój warsztat rozwijał potem w Chelsea College Of Art And Design i Royal College of Art oraz Royal Academy of Dramatic Art.

Swoją pierwszą i największą miłością od zawsze nazywał teatr, jednak jego serce biło też do jednej kobiety. Przez lata wierny był Rimie Horton, która była jego partnerką od 1977 roku, pobrali się w 2015.

Alan Rickman w pierwszych lata kariery występował przede wszystkim na deskach teatralnych, pod koniec lat 80. dostał swoją pierwszą rolę w filmie - "Szklanej pułapce". Dzięki tej kreacji na lata przylgnęła do niego etykietka czarnego charakteru. Najgłośniejszą rolą ostatnich lat była jednak bez wątpienia postać Severusa Snape'a z sagi o młodym czarodzieju Harrym Potterze.

Rickman wystąpił też w takich kinowych przebojach jak "Robin Hood: Książę Złodziei", czy "To właśnie miłość".

ZI

Pobierz darmową aplikację Plotek na telefony z Androidem

POLUB NAS