Tomasz Lis żegna się z TVP. Jego program znika z anteny: Nikt nie zamknie mi ust

Tomasz Lis odchodzi z TVP. Jego program "Tomasz Lis na żywo" po 8 latach został zdjęty z anteny. Dziennikarz w obszernym wpisie pożegnał się z widzami i rozliczył się z zarzutami, które mu stawiano.
Tomasz Lis żegna się z TVP Jego program po 8 latach został zdjęty z anteny. Tomasz Lis w emocjonalnym wpisie na blogu pożegnał się z widzami swojego programu "Tomasz Lis na żywo". Dziennikarz odchodzi z TVP bez poczucia porażki. Tomasz Lis w emocjonalnym wpisie na blogu pożegnał się z widzami swojego programu "Tomasz Lis na żywo". Dziennikarz odchodzi z TVP bez poczucia porażki. Rozstaję się z TVP w poczuciu satysfakcji. I spełnienia. Program "Tomasz Lis na żywo", to wielki sukces, w każdym sensie, pod względem liczby widzów, pod względem dochodów z reklam - pisze Lis. - (...) "Tomasz Lis na żywo" znika. "Lis na żywo" będzie trwał. Nikt nie zamknie ust Polakom. Nikt nie zamknie ust mi. Do zobaczenia. Lis w swoim wpisie poinformował, że jego program będzie emitowany w innej stacji oraz rozprawił się z najpopularniejszymi mitami, jakie krążą o "Tomasz Lis na żywo". Dziennikarz odpowiedział na zarzuty, jakoby "miał oglądalność, bo jego program jest po 'M jak Miłość'", "zarabiał miliony z abonamentu", "zarabiał na swym programie 5 milionów rocznie", "był nieobiektywny, bo zapraszał tylko swoich zwolenników" oraz "żywił pogardę do widzów". Lis odniósł się też do nieprzyjemnej sytuacji z rzekomym wpisem na Twitterze Kingi Dudy, kiedy to ktoś podszywał się pod córkę prezydenta i umieszczał na koncie podpisanym imieniem i nazwiskiem prezydentówny kontrowersyjne tweety. Dziennikarz podkreślił, że w dniu emisji feralnego programu był w bardzo złej dyspozycji zdrowotnej, a wcześniej kilkakrotnie lądował w szpitalu i o tym. Jak czytamy we wpisie dziennikarza, Lis o tym, że Tomasz Karolak chce mówić o wpisie Kingi Dudy, dowiedział się kilka minut przed programem, nie znając wcześniej sprawy. Tweeta przeczytał dopiero w trakcie trwania programu, gdy współpracownik podał mu karteczkę z jego treścią.

Tomasz Lis w emocjonalnym wpisie na blogu pożegnał się z widzami swojego programu "Tomasz Lis na żywo". Dziennikarz odchodzi z TVP bez poczucia porażki.

Rozstaję się z TVP w poczuciu satysfakcji. I spełnienia. Program "Tomasz Lis na żywo", to wielki sukces, w każdym sensie, pod względem liczby widzów, pod względem dochodów z reklam - pisze Lis. - (...) "Tomasz Lis na żywo" znika. "Lis na żywo" będzie trwał. Nikt nie zamknie ust Polakom. Nikt nie zamknie ust mi. Do zobaczenia.

Lis w swoim wpisie poinformował, że jego program będzie emitowany w innej stacji oraz rozprawił się z najpopularniejszymi mitami, jakie krążą o "Tomasz Lis na żywo". Dziennikarz odpowiedział na zarzuty, jakoby "miał oglądalność, bo jego program jest po 'M jak Miłość'", "zarabiał miliony z abonamentu", "zarabiał na swym programie 5 milionów rocznie", "był nieobiektywny, bo zapraszał tylko swoich zwolenników" oraz "żywił pogardę do widzów".

Lis odniósł się też do nieprzyjemniej sytuacji z rzekomym wpisem na Twitterze Kingi Dudy, kiedy to ktoś podszywał się pod córkę prezydenta i umieszczał na koncie podpisanym imieniem i nazwiskiem prezydentówny kontrowersyjne tweety. Dziennikarz podkreślił, że w dniu emisji feralnego programu był w bardzo złej dyspozycji zdrowotnej, a wcześniej kilkakrotnie lądował w szpitalu i o tym. Jak czytamy we wpisie dziennikarza, Lis o tym, że Tomasz Karolak chce mówić o wpisie Kingi Dudy, dowiedział się kilka minut przed programem, nie znając wcześniej sprawy. Tweeta przeczytał dopiero w trakcie trwania programu, gdy współpracownik podał mu karteczkę z jego treścią.

Tuż po programie poinformowano mnie, że wpis jest fałszywy. Natychmiast na Twitterze panią Kingę Dudę przeprosiłem.  Następnego dnia, z własnej woli, nikt ode mnie tego nie żądał, pojechałem do TVP Info, gdzie na żywo przeprosiłem kandydata Dudę i jego córkę oraz poprosiłem, by moje przeprosiny nadano w głównym wydaniu "Wiadomości". Zaraz potem dowiedziałem się, że Pan Andrzej Duda będzie gościł w siedzibie RASP, czyli wydawnictwa, które wydaje m.in. "Newsweeka". Skorzystałem wtedy z okazji, choć i tu nikt mnie do tego w żaden sposób nie nakłaniał, by kandydata przeprosić osobiście, i gorąco poprosić go o przekazanie przeprosin jego córce.

Lis zauważył także, że fałszywe konto Kingi Dudy działo na Twitterze przez wiele tygodni, a w tym czasie nikt ze sztabu Andrzeja Dudy go nie usunął.

Rozumiem, że ktoś miał wpaść w pułapkę.  Padło na mnie. Trudno. Za tę swoją pomyłkę, choć w istocie nie była to moja pomyłka, idące pod rękę z PIS-em SDP, "uhonorowało" mnie tytułem "Hieny roku". Oj, lepiej poczytaliby obrzydliwe i podłe teksty tzw. "niepokornych". Ale ok, Lis może być hieną - pisze dalej Lis.
ZI
Pobierz darmową aplikację Plotek na telefony z Androidem

POLUB NAS

Więcej o:
Komentarze (30)
Tomasz Lis żegna się z TVP. Jego program znika z anteny: Nikt nie zamknie mi ust
Zaloguj się
 • do_podziwu

  Oceniono 8 razy 2

  Czytajac wypowiedzi zwolennikow "nowej ustywy o mediach publicznych" TV i Polskie Radio opanowane jest przez zwolennikow PO jest "Tuba" tego ugrupowania, jest stronnicze itd.Co do tego portalu -to samo .Wiekszosc oponetow czepia sie Michnika a on jest naczelnym Wyborczej i nie ma wplywu na ten portal -tak na marginesie.
  Kto ma MEDIA ten ma wladze !!! - to jak to sie stalo ,ze PiS wygral wybory ? Moze jednak Media nie byly tak stronnicze jak probuje sie przedstawic w Sejmie wprowadzajac ustawe przeczaca podstawowej zasadzie wolnosci prasy mediow i wolnosci wypowiedzi.

 • Gość: gość

  Oceniono 3 razy 1

  No cóż - "nosił wilk (tfu, lis, lis oczywiście) razy kilka, ponieśli i lisa !!Żądając szacunku - samemu trzeba mieć szacunek dla innych ! Pan nie miał dla nikogo - widział tylko tych co "kaskę dawali", tam pan kadził, a jak ryj od koryta odcięli, to kwiczysz wieprzu PeOwski !!!obyś nigdzie roboty nie znalazł i zaczął żyć jak prosty obywatel za 1500 zeteł polskich. Pozwalam ci nawet wziąć kredyt hahahahaha.

 • Gość: sonia

  Oceniono 3 razy 1

  skonczy sie dojenie telewjzij publicznej za marny program czemu prywatna stacja podziekowala

 • Gość: asceta

  Oceniono 8 razy 0

  No Panie Lis tak pan krytykowal nieprawidlowosci, a nie POTRAFIL Pan powiedziec,ze gaza za kazdy program to delikatnie mowiac dranstwo?,gdy kasjer z ukrytym wyzszym wyksztalceniem za 8godz,pracy/ w tym przerzucania na tasmie ton towarow/ to bylo w porzadku?Nie mial Pan powiedziec to jest naduzywanie,zdzieranie od emerytow abonamentu by pan bez litosci zarabial krocie?Niestety byl pan tendencyjny,zapraszal ludzi czesto obrazajacych polakow.Zawsze draznilo mnie slowo tzw.ZWYKLI obywatele co to znaczy?To znaczy,ze niezwykli bo przy korycie, a przeciez nie wszyscy moga jesc z jednego koryta.Podobnie drazni mnie Owsiak,ktory drze sie az chrypnie,by w sniegu,mrozie,wietrze,dziecie zbieraly kasiore, a On przydzielil sobie ensje ponad 50 tys.miesiecznie,nie mowiac ile placi zonie,corce itd.To jest skandal,dlaczego sie nie mowi o skandalicznych pensjach z naszych skladek!!Wreszcie cos sie dzieje,boicie sie porzadku,zmian itd.Podsluchy pokazaly co rzadzacy msla o narodzie,a teraz nie mozecie sie pogodzic z przegrana i jak takie kasajace pieski probujecie naradowi wmowic,ze PIS jest BE.Polecam Panu przeczytac biografie braci Kaczynskich i nauczyc sie kultury,uczciwości,patriotyzmu,zrozumiec jak byc uczciwm czlowiekiem!!!!!!!!!!!!!!!!Pan zostawil zone,a na Jej lzach,szczescia pan nigdy nie zbuduje!!Dobrze,ze z abonamentu nie musimy juz placic za pana stronniczosc!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • Gość: leo

  Oceniono 6 razy 0

  Wyroki boskie nie sa nam znane. panie Lis.

 • Gość: Aggie

  Oceniono 8 razy 0

  Panie Tomaszu, jestem z Panem I czekam z niecierpliwoscia na program na innej stacji! Zycze powodzenia w przekazywaniu prawdy Polakom o naszej grupie rzadzacej.

 • forfiter_jr

  Oceniono 5 razy -1

  Jakbym miał pracować w bvrdelu sterowanym przez pisuary, sam bym zwiał z takiej roboty.

 • Gość: gosc

  Oceniono 1 raz -1

  Kiedy poznać, że polityk kłamie? Kiedy rusza ustami.

 • Gość: lis do nory

  Oceniono 5 razy -1

  pierdu pierdu ja POslucham...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX