Żakowski broni Kijowskiego. Młynarska ostro komentuje: Rzygać się chce. Psim obowiązkiem jest płacić na dzieci z waszej spermy!

Paulina Młynarska nie może pogodzić się z faktem, że lider KOD-u nie płaci alimentów na trójkę swoich dzieci. Napisała felieton, w którym ostro rozprawia się z Kijowskim oraz broniącym go Jackiem Żakowskim.

Mateusz Kijowski, założyciel Komitetu Obrony Demokracji, od 3 lat zalega z alimentami. Na trójkę swoich dzieci powinien łożyć 2 tys. zł miesięcznie - jego "dług" wynosi więc obecnie aż 80 tys. złotych. Za niepłacenie alimentów, zgodnie z polskim prawem, można trafić nawet do więzienia. Jednak Jacek Żakowski stanął w obronie Kijowskiego. W rozmowie z "Super Expressem" tłumaczył, dlaczego lider KOD-u, na dzieci płacić nie musi.

W Polsce od pokoleń mężczyźni zostawiają kobiety z dziećmi i idą na wojnę - powiedział. - Jak jest sytuacja, którą oceniamy jako wyższą konieczność, np. obrony demokracji albo wolności, to rodzina cierpi!

Pauliny Młynarskiej te słowa nie przekonały. W napisanym dla Onetu felietonie ostro wypowiedziała się na temat całej sytuacji.

Nie dźwigam faktu, że Mateusz Kijowski jest alimenciarzem. Nie unoszę też dyrdymałów, które w jego obronie wyplata i to na łamach szmatławca SE redaktor Jacek Żakowski, do którego właśnie straciłam szacunek - czytamy. - Jednym z najbardziej obrzydliwych objawów polskiego alimenciarstwa, które plasuje Polskę w niechlubnej czołówce Europy, jest powszechna męska solidarność w tej dziedzinie. Jacek Żakowski właśnie dołączył do tego parszywego trendu.

Na tym nie koniec. Dziennikarka postanowiła wybić mężczyznom wysokie mniemanie o sobie samych i wprost zaznacza: to, że ktoś robi rzeczy ważne dla kraju czy społeczeństwa, nie zwalnia go z odpowiedzialności za dzieci.

Stara męska śpiewka, od której nam kobietom już nawet nie chce się rzygać: jesteśmy stworzeni do wyższych celów! - pisze. - Otóż bardzo mi przykro, ale nie jesteście. Waszym psim obowiązkiem jest płacić na dzieci i dzielić opiekę nad nimi z kobietami, które je urodziły z waszej spermy. I nie ma tu żadnego znaczenia, czy jesteście z prawa, z lewa, piszecie wiersze, czy pasiecie świnie. (...) Alimenciarstwo jest okradaniem własnych dzieci. Jest także formą przemocy ekonomicznej. I, przede wszystkim, jest łamaniem prawa. Jeśli Mateusz Kijowski chce bronić w kraju praworządności, niech go opatrzność strzeże przed jego kumplami- obrońcami.

Zgadzacie się z opinią Pauliny Młynarskiej?

jus

Kto ma rację?
Więcej o:
Komentarze (282)
Żakowski broni Kijowskiego. Młynarska ostro komentuje: Rzygać się chce. Psim obowiązkiem jest płacić na dzieci z waszej spermy!
Zaloguj się
 • forfiter_jr

  Oceniono 34 razy 18

  Babka ma rację. Każdy jest zobligowany do odpowiedzialności za sposób prowadzenia przez siebie życia i ponoszenia konsekwencji swoich decyzji i działań.

  A przy całym szacunku dla Żakowskiego, tym razem walnął głupotę.

 • morgana50

  Oceniono 21 razy 13

  panowie od zarania dziejów lubią walczyć o ...! czemu to robią ?!?bo im się nie chce z własnymi dziećmi siedzieć, a przy tym mają takie fantastyczne wytłumaczenie - to dla was, to za was ...że co ?!? że jak ?!? przykład tego pana jest nad wyraz jaskrawy - od kilku lat nie płaci, od miesiąca zajmuje się KODem, nie płaci alimentów bo musi walczyć !?!może my, kobiety znajdziemy sobie równie górnolotną acz głupią wymówkę i zaczniemy znikać z domu na dłuuugie godziny czy dni i zostawimy panów samych z dziećmi ?!? tylko co z tą bezsensowną wymówką ...panowie, pomóżcie znaleźć ;))

 • Gość: hana.barbara

  Oceniono 28 razy 12

  Zasadniczo Młynarska ma rację. Czytałam jednak wyjaśnienia Kijowskiego jak doszło do takiego zadłużenia. Tłumaczył, że stracił pracę i przez dłuższy czas był bezrobotny, a potem dostał pracę o sporo niższych zarobkach. A zasądzone alimenty miał spore, bo wcześniej dobrze zarabiał. Jestem skłonna przyjąć to tłumaczenie, bo nikt (oprócz Rotschilda) nie jest maszynką do robienia pieniędzy. A argumenty Żakowskiego beznadziejne. Chciał pomóc Kijowskiemu, wyszło odwrotnie

 • Gość: Maniek.byd

  Oceniono 31 razy 11

  100 % racji!!! Nie płaci od 3 lat, co oznacza wg redaktora Żakowskiego, że przygotowywał się 3 lata do obrony wolności?? Szkoda, że zapomniał o własnych dzieciach. Redaktorze jest Pan żałosny!!!!

 • Gość: jabbaryt

  Oceniono 11 razy 9

  Kurczę trudno to ocenić. Sam musze płacić 900 pln na moja pierwsza córkę. Do tej pory wszystko było OK, ale jak stracę pracę to nie wiem czy dam radę. Z drugiej strony znam naprawdę bogatych dupków, co nie płaca na własne dzieci. Firmę przepisali na drugą żonę i pierwsza może mu nagwizdać. Nie znam sytuacji osobistej pana Kijowskiego, ale wydaje mi się że jak chcę się zabierać za sprawy publiczne to najpierw trzeba wyczyścić sprawy osobiste. To nie jest czas wojny ani okupacji.

 • Gość: jacek

  Oceniono 27 razy 7

  Kto ma rację? Ani on, ani ona. Życie jest bardziej złożone, rzadko bywa czarno-białe. Jeśli nie zna się sprawy w szczegółach, warto unikać kategorycznych sądów.

 • Gość: leszek.30

  Oceniono 7 razy 3

  Młynarska przyłączyła się do grona "prawdziwych Polaków i katolików" z PiS-RM.... To swojego rodzaju lojalka wobec Kaczyńskiego...Pamiętam młodość Pauliny Młynarskiej, "górną i chmurną" co mówino i pisano o jej wybrykach....Bardzo łatwo, bez twardych dowodów oczernia innych, ale co powie, gdy ktoś ujawni jej skrobanki, narkotyki, pijaństwo ?

 • Gość: Brukowiec

  Oceniono 17 razy 3

  PYTANIE Kto ma rację?
  Paulina Młynarska
  Jacek Żakowski

  Idiotyczny ranking na miarę Plotka. Czy wy naprawdę nie czujecie bluesa, że tu wyłącznie chodzi o zdyskredytowanie lidera niebezpiecznego dla "waadzy" ruchu społecznego?

 • Andrzej Jankowski

  Oceniono 10 razy 2

  paulino mlynarska jak chce pani robic porzadki w ogrodku sasiada to niech pani zrobi porzadek we wlasnym ogrodku

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX