Zagrali razem w "Rocky IV". Jak wygląda dziś Stallone, wiemy. A Dolph Lundgren? ZATKAŁO NAS

Pamiętacie Dolpha Lundgrena? Kojarzy go na pewno każdy fan kina akcji lat 80. Aktor zagrał także czarny charakter z filmu "Rocky 4" - wyzutego z uczuć radzieckiego boksera Drago, przeciwnika Sylvestra Stallone. Dziś Lundgren ma 58 lat, ale prezencję niczym 30-latek.
Zagrali razem w "Rocky IV" Jak wygląda dziś Stallone, wiemy. A Dolph Lundgren? Pamiętacie Dolpha Lundgrena? Aktor zagrał czarny charakter w "Rocky 4", wyzutego z uczuć radzieckiego boksera Drago. Ma 58 lat, ale prezencję niczym 30-latek. Dolph Lundgren jest jednym z tych aktorów, którzy są niewolniczo przywiązani do wizerunku twardziela. Jeśli prześledzimy jego artystyczny dorobek, znajdziemy tam przede wszystkim role radzieckich wojskowych (w różnych stopniach), zawsze bezlitosnych i wyrachowanych. Prawie zawsze jednak jego postać stała w opozycji do głównego i dobrego bohatera. Wspomnijmy tutaj tylko jego filmowy debiut w jednej z części serii o Jamesie Bondzie - "Zabójczym widoku", czy najsłynniejszą kreację, czyli Iwana Drago - sowieckiego żołnierza i boksera, z którym na ringu musiał zmierzyć się Rocky Balboa. Jak to często bywa ekranowi twardziele w życiu prywatnym stanowią całkowite przeciwieństwo granych przez siebie niezłomnych charakterów. Przegrywają w starciu z uzależnieniami, sławą, pieniędzmi, co widocznie odbija się na ich zdrowiu i wyglądzie. Dolph Lundgren okazuje się mieć równie silny charakter, co jego bohaterowie. Żelazna dyscyplina żywieniowa i sportowa sprawiła, że w wieku 58 lat na plaży kobiety oglądają się za nim. Życiorys Dolpha Lundgrena przeczy stereotypom o typowym mięśniaku. Aktor nie tylko "ma w mięśniach", ale też "w głowie". Urodził się 58 lat temu w Sztokholmie i od najmłodszych lat interesował się sportem. Twardy charakter ukształtowało jednak przede wszystkim karate, które zaczął trenować jako 14-latek. Z dyscypliną nie związał się jedynie hobbystycznie. Piął się w górę, został kapitanem szwedzkiej drużyny karateków, dwa razy zdobył mistrza Europy, raz mistrza Australii. Lundgren jest jednak nie tylko utalentowanym sportowcem. Skończył studia z chemii i technologii chemicznej na Politechnice Królewskiej w Sztokholmie z wyśmienitymi ocenami, które zapewniły mu stypendia naukowe. Dzięki nim studiował w USA i Australii (prócz chemii potem także matematykę i fizykę). Do listy jego osiągnięć dopiszmy jeszcze znajomość języków. Dolph Lundgren płynnie posługuje się angielskim, niemieckim, hiszpańskim, włoskim, francuskim, japońskim, no i oczywiście szwedzkim. Prywatnie Lundgren jest ojcem dwóch córek Idy i Grety (obie są śliczne i kradną ojcu uwagę, gdy bierze je na czerwony dywan), ich matką jest była żona aktora - projektantka biżuterii Anette Qviberg. Wcześniej gwiazdor związany był z Peri Momm (byli przez rok małżeństwem 1990-1), z modelką Paulą Barbieri oraz słynną Grace Jones.

Dolph Lundgren jest jednym z tych aktorów, którzy są niewolniczo przywiązani do wizerunku twardziela. Jeśli prześledzimy jego artystyczny dorobek, znajdziemy tam przede wszystkim role radzieckich wojskowych (w różnych stopniach), zawsze bezlitosnych i wyrachowanych. Prawie zawsze jednak jego postać stała zawsze w opozycji do głównego i dobrego bohatera. Wspomnijmy tutaj tylko jego filmowy debiut w jednej z części serii o Jamesie Bondzie - "Zabójczym widoku", czy najsłynniejszą kreację, czyli Iwana Drago - sowieckiego żołnierza i boksera, z którym na ringu musiał zmierzyć się Rocky Balboa.

Sylvester Stallone i Dolph LundgrenScreen z YT

Jak to często bywa ekranowi twardziele w życiu prywatnym stanowią całkowite przeciwieństwo granych przez siebie niezłomnych charakterów. Przegrywają w starciu z uzależnieniami, sławą, pieniędzmi, co widocznie odbija się na ich zdrowiu i wyglądzie.

Dolph Lundgren okazuje się mieć równie silny charakter, co jego bohaterowie. Żelazna dyscyplina żywieniowa i sportowa sprawiła, że w wieku 58 lat na plaży kobiety oglądają się za nim.

<< ZOBACZ NOWE ZDJĘCIA >>

Dla porównania, tak wygląda stojąc obok filmowego rywala:

Dolph Lundgren i Sylvester StalloneEastNews

Życiorys Dolpha Lundgrena przeczy stereotypom o typowym mięśniaku. Aktor nie tylko "ma w mięśniach", ale też "w głowie". Urodził się 58 lat temu w Sztokholmie i od najmłodszych lat interesował się sportem. Twardy charakter ukształtowało jednak przede wszystkim karate, które zaczął trenować jako 14-latek. Z dyscypliną nie związał się jedynie hobbystycznie. Piął się w górę, został kapitanem szwedzkiej drużyny karateków, dwa razy zdobył mistrza Europy, raz mistrza Australii.

Lundgren jest jednak nie tylko utalentowanym sportowcem. Skończył studia z chemii i technologii chemicznej na Politechnice Królewskiej w Sztokholmie z wyśmienitymi ocenami, które zapewniły mu stypendia naukowe. Dzięki nim studiował w USA i Australii (prócz chemii potem także matematykę i fizykę). Do listy jego osiągnięć dopiszmy jeszcze znajomość języków. Dolph Lundgren płynnie posługuje angielskim, niemieckim, hiszpańskim, włoskim, francuskim, japońskim, no i oczywiście szwedzkim.

Prywatnie Lundgren jest ojcem dwóch córek Idy i Grety (obie są śliczne i kradną ojcu uwagę, gdy bierze je na czerwony dywan), ich matką jest była żona aktora - projektantka biżuterii Anette Qviberg. Wcześniej gwiazdor związany był z Peri Momm (byli przez rok małżeństwem 1990-1), z modelką Paulą Barbieri oraz słynną Grace Jones.

ZI

Pobierz darmową aplikację Plotek na telefony z Androidem

POLUB NAS