Zdjęcie księżniczki Charlotte poprawiono w Photoshopie? Zbliżenia nie pozostawiają złudzeń. "Można zobaczyć ślady"

Ostatnie zdjęcie rodziny królewskiej zostało przerobione w Photoshopie. Internauci dopatrzyli się śladów przeróbki fotografii.

Księżniczka Charlotte i Photoshop? To połączenie brzmi dość absurdalnie, ale fakty są niezaprzeczalne - w sieci krąży informacja, że ostatnie zdjęcie rodziny królewskiej zostało poprawione przez grafików. Uwaga skupiła się przede wszystkim na małej Charlotte. W mediach społecznościowych, a zwłaszcza na Twitterze, pojawiło się wiele wpisów, które mają potwierdzać tę tezę. Oto jeden z nich:

 

Na stronie magazynu "Cosmopolitan" możemy przeczytać dokładną analizę, z którą trudno się nie zgodzić:

Jeżeli skupicie się na księżniczce Charlotte i dacie powiększenie na jej głowę, to możecie zobaczyć ślady Photoshopa. Zdjęcie jest trochę rozmyte na krawędziach, wokół jej głowy oraz na jej barkach i ramionach.

 

A new family photo - Merry Christmas from The Duke and Duchess of Cambridge, Prince George and Princess Charlotte.The...

Posted by The British Monarchy on  18 grudnia 2015

 

Porównując zdjęcie z opisem, faktycznie można dostrzec ślady obróbki graficznej. Nie jest to pierwsza photoshopowa wpadka w rodzinie królewskiej. "Cosmopolitan" przypomina również o przerobieniu zdjęcia księcia George'a - na okładce jednego z pism został wyraźnie zmieniony koloryt skóry dziecka (na oryginalnym zdjęciu książę był zdecydowanie bledszy).

 

KS

Pobierz darmową aplikację Plotek na telefony z Androidem

POLUB NAS